Turvapaikanhakijat voivat keikauttaa nuorten miesten määrän niin, että Suomi onkin oikeasti Kiinan kaltaisessa tilanteessa. Erityisesti nuoret ja alimpien sosiaaliluokkien miehet ovat joutumassa uudenlaiseen kilpailuasetelmaan.
Suomessa ei kerätä tilastoja turvapaikanhakijoiden sukupuolesta ja iästä, mutta Ruotsin tilastot ovat käytettävissä. Ruotsissa nuorista turvapaikanhakijoista jopa neljä viidestä on miehiä.
harmittako???
Suomessa ei kerätä tilastoja turvapaikanhakijoiden sukupuolesta ja iästä, mutta Ruotsin tilastot ovat käytettävissä. Ruotsissa nuorista turvapaikanhakijoista jopa neljä viidestä on miehiä.
harmittako???
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuulehan, normaalijärkinen sivistynyt suomalainen nainen, ei edes vilkaise noihin naistenalistamiskultin edustajiin, suvakkinaiset on sitten erikseen, mutta haistan, että sielläkin leirissä alkaa todellisuus valkenemaan. Siltä ei kertakaikkiaan voi välttyä, jos on aivot.
Kuinkahan te normaalijärkiset naiset saisitte nuo suvakkiakat pois noista tiedotusvälineistä? Saataisiin niitä puolueettomia uutisiakin joskus.
Media on vihervasemmiston vallassa, mitään kritiikkiä ei saa olla, pelkkää hymistelyä yms. paskaa.
Ja eikös samassa uutisessa kerrottu myös, että Ranskan lähimellakoiden yksi merkittävä syy oli lähinnä pohjois- ja länsiafrikkalaistaustoita olleiden nuorten miesten turhautuminen sille, etteivät he ole helposti saaneet
puolisoita entisestä kotimaastaan perheenyhdistämisellä maahan. Ja ranskalaiset naiset eivät ole lämmenneet heille. (Miksiköhän?!)
Näin kerrotaan tämän päivän Herarisssa ja pelotellaan, että meilläkin matut saattavat katkeroitua tästä, jos perheen yhdistymistä kiristetään. Sitä ei kerrota kuitenkaan, mitä kauheuksia meille siitä seuraa.
Mutta lehtijuttujen perusteella HS:n huoli on täysin turhaa. Suomalaiset naiset ottavat matut vastaan avosylin naisjärjestöjä myöten käyttäytyivät he miten kuten.
Järkyttävää kiristystä, menisivät sinne omiin maihinsa perustamaan perhettä kaltaistensa kanssa.
Eurooppa on jo niin tietoinen islamin naiskuvasta, että jokainen tavallinen nainen varoo visusti mitään tekemistä näiden epäoikeudenmukaisen naiskäsityksen omaavien kanssa, se on kuulkaa hus hus noille melkeen 100 %. Taharrus gamean kulttuuriin piiriin kuuluminen saa norminaisen oksentamaan inhosta.
Jotain poikkeuksia on, mutta arvelen että 80- 90 % prosenttia naisista sanoo EI muslimeille. Ja tämä on totta. Menisivät toisiin muslmimaihin naisia ja uutta elämää etsimään. Miksi tulevat tänne?
No suomalaiset naiset on niin helposti lämmitettävissä, joten täällä niille riittää pesää tarpeeksi. Eikä amismiehillä ole vaikeuksia, voivat aina lähteä muualle töihin. Kunnollista ammattimiestä tarvitaan aina. Kaikki amikset, opiskelkaa ainakin vähän englantia, pääsette jenkkeihin töihin.