http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuutiset/humalaiset-poistuivat-kolaripaikalta-terassille-istumaan-ähtärissä-1.2049650
On se välillä kivaa istua terassillakin..
On se välillä kivaa istua terassillakin..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niin perussettiä ähtäristä...
Hyvä jos Peränteelläkin puh aloitetaan,myös vanha Virtain tie olis hyvä paikka, myös to ja ma aamuusin
Kyl maar alkometrille puhalluksineen olis käyttöä.
Olihan Myllymäelläkin auto ojassa ja kuski hukassa kertoo huhu ja mitään ei uutisoida. Tuo peränteen terassijuttu jo moniin kertoihin uutisoitu. Miksi niin???
Tämä on lehdessäkin, mutta kun Mesikämemn ikkunat on rikki ja "Viinat juotu Eläinpuiston baarikaapiista" JOS näin käy ja poliisit hakee "nauttijan" Mitään ei ole lehdissä.
Miksihän?
Miksi uutisointia provoisoidaan, onko näin. Elukkapuisto kunnan siis meidän konserni jos sinne "joku " Konemies eksyy siitä ei saa hiiskua.
JOS tämä on taas tätä Venäjän mallia salata ja kaikki puhuu huhusta ei kasvata luottamusta ei elukkapuiston saatikka kuntamme hallintoon..
Oliko peränteen pitkäletti vanhus joka ajelee jatkuvasti kännissä, tappaa taas jonkun autollaan.Äijän urpot sukulaiset pitää tätä honkkelia jonkinmoisena sankarina kun ryyppää jatkuvasti ja ajelee kännissä. Montakohan kertaa tämän vanhuksen auto on ollut ojassa peränteen tiellä känniajelun tuloksena.
Miten on mahdollista, että kyydissäolijaakin syytetään kaikista ja otetaan vielä kortti pois, kun ei edes ole todisteita, että kumpikaan heistä on ollut kännissä auton mentyä ojaan? Jos joku vasikka sanoo, että näin humalaisen ja parin tunnin päästä puhallutetaan baarissa, niu kai se on sillä jo kerinnyt humaltua. Luulempa että kuivuu kokoon tämäkin juttu todisteiden puuttuessa. Kuski saa sakot kortitta ajoosta ja sillä hyvä.
Isoa provoa saanut jopa Ilkassa koko juttu.Siitä ei mitään,jos elukkapuistossa viinat maistoi. Ollaan hiljaa,ei saa vuotaa...Vaikka anoppi parkas,onko siellä alkoholiakin. ..tottahan tokkiisa,me osataan edustaa...sitähän se on
Todisteet ! Tuo auton omistaja on vähän väliä ojassa välillä peränne v-koski ja tuo juoppo on muutenkin kännissä aina. ei siihen muita todisteita tarvita.Käräytän sata varmasti jos paikka tulee.