Naisten äänioikeuden käyttöön vaadittava äo testi

Defenderof2morrow

Naiset ja heidän alhainen älykkyysosamääränsä ovat pilanneet nykypolitiikan ja turmelleet maailman talouden, täten ehdotan että kaikkien naisten on ennen äänestämistä läpäistävä äo testi jossa heidän on saatava tulokseksi vähintään 30 joka on tyypillinen tulos kyseiselle sukupuoli lahkolle. Jos tämä toteutettaisiin saataisiin maailman ja etenkin Suomen talous välittömään nousuun ja kaikki olisi taas paremmin. Ehdotan myös että näisten ajo-oikeus on poistettava sillä he aiheuttavat 90% vaaratilanteista mummo ajotyylillään ja puhelimen räpläämisellään. Olen puhunut

Alle asiallista keskustelua kiitos.

11

178

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaa.mieltä

      Olen samaa mieltä

    • Ihannäinbtw

      Nyt jos saan huomauttaa, nii eikös ne miehet jyrää politiikassa ja taloudessa ja huristele niillä autoillaan toistensa kanssa kilpaa?

      Toki nainenkin voi niin tehdä, mutta _yleensö_ nämä henkilöt ovat miehiä.

    • fsajkfjasö

      Turha odottaa asiallista keskustelua epäasiallisen ja todella tietämättömyyttä osoittavan aloituksen alle.

      • Feministi jolla ei ole huumorintajue ei tajua huumoria


    • Tässäkylmätotuus

      Naisella on seksuaalinen valta ja se ohjaa kaiken !

    • Feminismisyöpä

      Repesin!!! Toivottavasti kukaan radikaalifemakko ei lue ja ota liian vakavasti

    • Söpönallukkajajärkiunoht

      Ei kyse ole älystä, sitä kyllä naikkosilta löytyy, vaan siitä että sen älyn edelle menee näillä aina se TUNNE.

      • fhgasdfasgfghs

        Kaikilla menee, mutta miehet eivät ymmärrä että asia on niin. Yrittävät rationalistaa tunnepohjaiset päätöksensä, rassukat.


    • Bullshark

      Eihän naisten älyssä mitään vikaa ole. Ongelman aiheuttaa se että ovat enemmän hormonaalisen sisäerityksen vietävissä kuin miehet, ja evoluutio on muokannut aivotoiminnan siten että pitkäaikainen keskittyminen yhteen asiaan on vaikeaa, jos ei peräti mahdotonta. Lisäongelmana on vaikeus hahmottaa kolmiulotteinen avaruus. Nämä ominaisuudet ovat tietenkin gaussimaisesti jakautuneita löytyy naisia jotka eivät aivan sovi näihin määritelmiin.

      • järki.tisseissä

        Tosiasiaa. Emo- ja hyysäisvietti menevät järjen edelle


    • Aboriginaali

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4372
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      122
      2822
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2582
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      86
      1556
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      117
      1498
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1219
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1154
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      184
      1003
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    Aihe