Lindström jalkautuu jakamaan rahaa maahanmuuttajil

Starttirahaa heti kouraan sille joka perustaa pitserian.
8106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Starttirahaa saavat samoilla edellytyksillä kaikki Suomessa vakituisesti asuvat.

Joten siitä vaan pitseriaa perustamaan sinäkin!

Äänestä
  • Kohta näitä pitserioita on joka kadunkulmassa.

    Äänestä

  • Rahaajaossa kirjoitti:

    Kohta näitä pitserioita on joka kadunkulmassa.

    Tai sianlihahampurilaispaikkoja.

    Äänestä

SUOMEEN TARVITAAN SOMALINTULKKEJA, AFROKAMPAUSOSAAJIA, YMPÄRILEIKKAUSAISANTUNTIJOITA, MASSAMURHATUTKIJOITA, ISLAMINHUTKIJOITA, KORAANINSELITYSOPPINEITA

Lisäksi maassa on asuttava taloyhtiöissä, joissa tehdään putkiremontti ja halllituksen jäsenet eivät koskaan ole nähneet putkea kun ovat burjatiasta murjatiasta kazahtanista hondurasista puntlandista safarista saharasta sahasta mekasta ja mokasta

MITEN PUTKIREMONTTI TEHDÄÄN monikulttuurisesti sharian lain mukaan? Onko islamilaisia erikoismääräyksiä kuten että vesi on tultavat ylhäältä alas tai viemäri pitää sunnuntaisiin liittää vesijohtoon tai että nainen ei voi asua putkella päällä tai miehen yläpuolella?

Tähän tarvitaan neuvontaa pikaisesti ja siksi nämä on otettava yliopistollisiksi oppiaineiksi HETI ETTÄ EHDIMME VALMISTAUTUA

Sampo Terhon piti ajaa pakkoruotsi ja matut pois, mutta nyt hän sopeuttaa matua ja somalinkieltä lisätään http://mvlehti.net/2016/04/29/helsingin-yliopisto-heivaa-japanin-kielen-ja-kulttuurin-professorin-veks-tilalle-somaliaa-ja-arabiaa-yliopistoon/

Äänestä

Muta voi odottaakaan siltä!

Äänestä

Soininkin ruholle tekisi hyvää joskus jalkautua.

Äänestä

Montako pitseriaa on perustettu?

Äänestä

Heil

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilmaistatyövoimaakin kirjoitti:

Starttirahaa heti kouraan sille joka perustaa pitserian.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu