Hei. Aloitin pillereiden syömisen KP 21. Mulla kierto n. 30-35pv. Tiesin, että ovulaatio on jo ohi kun aloin pillereitä popsimaan. Pystyn ovulaation tunnistamaan 3 tai 4 päivän tarkkuudella ja ehkäisyneuvolan lääkäri ultras ja sanoi vielä et kyllä ovulaatio on jo ollut.
Ihmettelen kuitenkin kun pillereistä puhutaan, että voisi tulla raskaaksi jos aloittaa koska tahansa muulloin kuin 1-5 päivää menkkojen alkamisesta.
Mun ymmärryksen mukaan nainen ovuloi vaan kerran kuussa ja raskaaksi voi tulla seksiä harrastamalla muutamaa päivää ennen ovulaatioo ja ovispäivänä.
Olenko nyt siis raskaana kun harrastin suojaamatonta seksiä koko tuon liuskan aikana? Liuskan viimeisen pillerin söin lauantaina ja nyt pelottaa.
Siis miten voi ihminen loppukierrosta enää tulla raskaaksi. Jos aloittaa pillerit oviksen jälkeen niin tuleeko se ovis silloin muka uudestaan??
E-pillerit
Ihmettelijää
2
195
Vastaukset 2
- mahdollistaon
Raskauden mahdollisuus on 50 prosenttia.
Ei niitä ohjeita huvin vuoksi kyhäillä. - Ihmettelijää
Tänään ostin varmuuden vuoksi testin, joka näytti negatiivista. Sitähän minäkin ettei oviksen jälkeen tulla raskaaksi. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1082227- 103896
- 66843
- 47818
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21786Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha521734Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650- 66648
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561