Eilen Ylen uutisissa

Kohdassa 9.05 Stenroos raportoi EU:sta viestiä suomelle:
"Maahanmuuttajat pitäisi saada töihin"

Lisäksi jossain kerrottiin, että "maahanmuuttajille menevä raha tulee tuplattuna takaisin"

Päästään pipit vetää siis omaa propagandaansa poliittisella tasolla.
487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No niin helppoahan tuo on, maahanmuuttajat töihin! Jos niitä töitä olisi, niin kaipa niistä jotkut haluavatkin töihin. Englannissa on töitä jaettu maahanmuuttajjille (enimmäkseen työperäisille) ja siellä jo 4 viidestä töihin palkatusta on maahanmuuttaja. Palkat ovat niin huonot, että nämä työläiset tarvitsevat muita tulonsiirtoja, eli viime kädessä rahat menevät työnantajien taskuun.

Äänestä

Nelosolut, vahvat lonkerot ja limuviinat tulevat ruokakauppoihin - keskusta taipui.
Tuo pikkasen helpottaa kansalaisten oloa ja vähentää murheita.

Äänestä

Tuplattuna takasin. Milloin se tuplaus alkaa? Näitä tuplaajista suurin osa on maleksinut suomessa ties kuin kauan ilman töitä. Tottakai jos täällä niitä töitä olisi kaikille niin voisi olla jopa realismia.

Äänestä

No et kai sä ny TOSISSAA sitä uskonu et ne tuo niihi lapatut rahat kaksinkertasena takasi?!? :D YLE ihan vitsinä tais heittää ton? :/ ja *ha-ha* et naurattaaki vähä saatanasti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitätuoherättää kirjoitti:

Kohdassa 9.05 Stenroos raportoi EU:sta viestiä suomelle:
"Maahanmuuttajat pitäisi saada töihin"

Lisäksi jossain kerrottiin, että "maahanmuuttajille menevä raha tulee tuplattuna takaisin"

Päästään pipit vetää siis omaa propagandaansa poliittisella tasolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu