Onko kenelläkään kokemusta otsikon aiheesta. Yritin saada arvion omalle autolleni lafkan sivuilta. Heti olisi pitänyt kuitenkin antaa rekisteritiedot, omat sote ja hetut jne. ennenkuin edes saa tietää mitä lysti maksaa. Seurauksena olisi todennäköisesti jatkuva laskutus jostain humpuukifirmasta jolle lopettaminen ei onnistukkaan mitenkään jonkun ulkolaisen toimijan ollessa kyseessä. Kertokaa mitä tiedätte.
https://www.popvakuutus.fi/autovakuutus/laske-hinta
Pop-kilsa autovakuutus
16
428
Vastaukset
- rahatpanamaan
Katselin sivuja. En suosittelisi antamaan tietoja, jos pelkästään hintojen saamiseksi noin ikäänkuin suora tilaus pitäisi hyväksyä.
Kuuluu sarjaan "tilaa ilmaiset kalsarit/tilaa näyte sitäsuntätä"". - Vanhavaivainen
Halvalla ei saa hyvää. Todennäkisesti ei yhtään mitään.
- superkaskoilija
Ihan turhaa kysellä täällä mitään vakuutuksista. Nää tämän palstan karvanoppakakarat ei oo sellasista edes kuulleetkaan.
- isänpoika
Sammaa mieltä.
- daijuuuuu
Kun ne tiedot kysellään sen hinnan laskemiseksi. Siihen vaikuttaa ikä, asuinpaikka ja sukupuoli. Kaksi noista tosin on perustuslain vastaisia, sama syrjintä on muissakin yhtiöissä..
- viisastunutkerrasta
Nettihuijareita löytyy pilvin pimein paljon muitakin. Kaikilla sama idea: kyselee kaikki henkilö ja pankki tiedot että saisit itse lukea ostamasi tiedot. Sen jälkeen onkin sitten turha ruikuttaa, jos jatkuvaa kuukausilaskua alkaa tippumaan tilillesi.
- Ari821
Ei ole humpuukia - pätevä yhtiö ja tuote! Kilsassa samat ehdot kuin muissa autovakuutuksissa - vain halvempi hinta vähän ajavalle!
- Turvallinenon
Tuonne Pop-vakuutuksen sivulle voi huoletta antaa auton rekkarin ja sotu-tunnuksen, kun käy laskemassa vakuutuksen hintoja. Minuun ei ole otettu sieltä päin mitään yhteyttä, kun kävin siellä kesällä.
- paras-vakuutus
Kaikki netissä vakuutuksia myyvät vaativat saman tiedon jos kyselee vakuutuksia. Sotun tarvitsee luottotietojen takia varsinkin eli ei kaikkia vakuutuksia saa jos on ne mennyt ja autoon ei saa noita aloitusboonus tarjouksiakaan vaikka Pop antaa 40% bonuksen ja eka vuosi maksettava kerralla ja seuraavana saa jo osina luottotiedotonkin. Itsellä If ennen ja joutunut maksaan jo 5 vuotta aina kerralla kun luottotiedoton. Sitäpaitsi kotimainen yhtiö toisin kun IF ja Lähitapiola esim.
- horisetko
Millä perusteella väität, että IF ja Tapiola eivät ole kotimaisia yhtiöitä.
- Kohti_Hybridiä
Itse vertailin tuota kilsa vs tavallinen vakuutus ja hintaero oli vain n. 50€ vuodessa mulle. Itse olen ollut tyytyväinen POP-vakuutukseen, Liikenne Kasko n. 50% edullisempi kuin seuraavaksi edullisemmassa puljussa, kyseessä pikku hybridi.
- öljyparooni
Hyvin toimii. Kaikki vakuutusyhtiöt vaativat sotun ja rekisterinumeron. Sillä tarkistetaan, voiko henkilölle myöntää vakuutus. Jotkut eivät saa vakuutusta luottohäiriöiden takia.
- Säästäväinen
Vaihdoin PoP kilsaan. Yli seitsemän kymppiä tulee vuodessa säästöä.
- Kannattivaihtaa
Kaveri vaihtoi tuohon pop kilsaan suosituksestani, joten sain 25€ lisäalennusta.
Itse vaihdoin Pohjolasta POP-vakuutukseen ja sen kilsa-optioon, homma on toiminut ja laskut ovat olleet mitä on sovittu. En voi valittaa. Vaihdettu yhtiötä 03/2016.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1618398KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4467512Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743854Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521543590Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1123019Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542685- 1262036
Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv372021Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231873Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811540