Tässä lyhytelokuva ihmisen elämästä.
http://www.ldsliving.com/What-Happens-After-We-Die-Church-Video-Explains-in-2-Minutes/s/82168
http://www.ldsliving.com/What-Happens-After-We-Die-Church-Video-Explains-in-2-Minutes/s/82168
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuolla samalla sivulla olikin sitten jo aloitettu Trumpin mainostaminen. Mormonithan USA:ssa eivät pahemmin pidä Trumpista, mutta koska demokraatit ovat alakerran isännän palveluksessa on selvää että Trumpin taakse valtaosa konservatiiveista mormoneista ryhmittyy. Demokraattimormonit ovat muutenkin outoja, eiväthän he tajua äänestää kuten apostolit ja profeetat eli republikaaneja.
Trumpia ei tietenkään sovi kehua suoraan mutta artikkeli kertoo mehevän täyn mormoneille: yksi Trumpin ehdokkaista USA:n korkeimman oikeuden tuomariksi on BYU:n ja Utahin oma poika. Kyllä moni tuon nettijulkaisun lukija toivoisi mormonin noin tärkeään asemaan kuin korkeimpaan oikeuteen nousevan joten voisihan sitä Trumpia oikeastaan äänestää vaikka tietysti parasta olisi jos Mitt olisi tullut pelastamaan kansakunnan ja perustuslain kommunistien juonilta.
http://www.ldsliving.com/BYU-Professor-on-Donald-Trump-s-Short-List-for-U-S-Supreme-Court/s/82185/?utm_source=ldsliving&utm_medium=sidebar&utm_campaign=mr
Ai niin. Katsoin myös tuon videon. Mistä tiedetään minkä ikäisen ruumis on se täydellinen? Tuo animaatiohan kertoi että vanhoina kuolleet nousevat ylös nuoren ruumiissa. Onko ilmoitusta tullut Monsonille sopivasta ikähaarukasta josta valita iankaikkisuusruumiinsa?
Ja sitten toinen artikkeli samalla nettisivulla: "Why Mormon Authors Are Dominating Science Fiction and Fantasy Novels". Vastaus os artikkelissa haastatellun henkilön mukaan se, että mormonit eivät pelkää tieteiskirjallisuutta eivätkä fantasiaa, koska he uskovat muutakin fantastista.
Mormonit ovat kai niin tottuneita mielikuvituksen tuotteisiin etteivät pelkää niitä. Vähän yllättävä myönnytys ilmeisesti MAP-kirkko myönteiseltä kirjoittajalta.
Ehkäpä jossain vaiheessa jostain näistä tieteis- tai fantasiakirjoista tulee MAP-kirkon uusia pyhiä kirjoituksia, niitähän puuttuu muistaakseni koska ihmiset eivät olleet valmiita ottamaan niitä vastaan.