Kuka teettäisi tutkimuksen, kuinka paljon kansa luottaa YLEN uutisiin ja puolueettomuuteen?
Ja onko luottamus muuttunut verrattuna esim. 10 - 20 vuodessa?
Ja onko luottamus muuttunut verrattuna esim. 10 - 20 vuodessa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
YLE on itse (yllättävää kyllä!) tuota jo tutkinutkin!
92 % luottaa! :)
Uskokoon ken tahtoo!
Huomasitko, että 100 % - 92 % on just tasan tarkkaan se teidän mv-uskovaisten (=mv-"lehden" juttuja tosiksi uskovien ja mv"lehteä" lukevien) örhökkeiden maaginen 8 % :D
Hassua, kun et osannut laittaa edes linkkiä tutkimukseen, josta prosenttisi nappasit, mutta jos siitä olisi ollut mv:ssä juttua, niin olisit laittanut linkin kymmeneen kertaan ja viidellä aliaksella --- koska Timpsukka on harras mv-uskovainen ;D
:DDDDDDDD
YLEä ei voi tutkia. Se on Suomen varsinainen päätöksentekoelin ja maan ylin auktoriteetti. YLE valitsee poliitikot ja hallituksen poistaen samalla itselleen kelvottomiksi osoittautuneet.
Ärsyttää YLE ja muutkin jotka yrittää hienostella.
Äsken piti vaihtaa YLE 1:ltä pois kun "daunin" tuli liian usein.
Kele... se on DARWIN ja siksi äännetään suomalaisille darvin !
Ettehän te toimittajat puhu että Carl Gustaf tai kuningas Olav,
vaan Kaarle Kustaa ja Olavi !
Mitä!!!
Kehtaatko epäillä että elähtäneen pornotähden ja (ex?) pirihuoran tähdittämissä Ylen laatuohjelmissa olisi jotakin epätarkkuuksia?
Kunhan vallankumous alkaa sinut ammutaan heti !
Yle tietenkin teetättää ja haluaa oikeanlaisen, sopivan tuloksen.
Joka päivähän noita mukagallupeja tulee.
Meillä on 500 miljoonaa euroa sijoitettuna tuohon uusintapuljuun.
joka vuosi tuo 500 miljuunaa.
Ylen luotto- ja laatuohjelmat huipentuvat SÄÄHÄN :-D