Joo se oli 11 KERTA ARVOKISA Finaalissa ja 9 paskantaminen, elikkä Voittaminen prosenteissa 0, 99 prosentin luokkaa
Hehehehhähää Sihvosen ja muiden professorien lässyttämiset pelikirjoista ainakin finaaleissa voi heittää sinne mihin päivä ei paista
Kaikki nämä häviöt perustuu yläpään pettämiseen, romahtamiseen samalla sulaa pelikirjat ja fyysisyys ja henkisyys,
en tiedä p... pitäskö tämä lauma saada PSYKOLOGIN avulla transsitilaan juuri ennen finaalia vaiko onk ose dopingsäännöissä kielletty, jos on niin voevoe samaa määkimistä valitettavasti luultavasti on jatkossakin luvassa!
Häviäjät..
6
231
Vastaukset
- hokikoki
Näin on. Ja useinmiten sinne finaaliin on päästy tuomaripelillä. Paskat housuun 2016. Itkupillit. Räkänokat. HÄPEÄ!
- Juha.Fiksurilli
Liivatehousufanit petti. Suomessa on liikaa huomiota liivatepallolla, kulttuuri kapeutuu.
- E_L_
Onnea Kanadalle, ja onnea hopeasta Suomelle. Kukaan ei muista enää juhannuksena koko tunausta,
Eikös Pohjois-Amerikan sarjoissa harrasteta dopingia ja sitä katsotaan läpi sormien...
Mutta joo, kesällä jalkapallon EM ja syksyllä jääkiekon isot ottaa yhteen. - globaali.laji
Vihdoinkin voidaan keskittyä Todelliseen Urheiluun tämän junnttihölmöilyn sijaan: Korruptio- ja Filmipallon EM-kisat ovat aivan ovella. Niitä sentään seurataan joka maailman kolkassa, kuten Brasiliassa, Kaliforniassa, Kaltsin ja Töliksen huudeil (You know Who You are!).
- Pappa_Lindström
Pitäisi olla realisti. Raaka kolinapeli nimeltä jääkiekko pitäisi MM-tasolla olla kahden kauppaa, Katana ja Venättä ovat selkeästi kaksi suurta ja muut tulee perässä.
Pääsemällä aina vinaaliin asti Suomi selkeästi ylisuoritti, ja/tai sitten tällä kertaa (taas) Venättä alisuoritti, tosiasiassa Suomi kuuluisi kamppailemaan sijoista 5 - 6 Tsekin kanssa. Sijat 3 - 4 ratkoisivat keskenään Ruotsi ja USA.
Niinpä hopeassa ei sinänsä ole mitään häpeämistä. - lagaava.valtio
Väärin pelattu, kuten valkkaripäissäni totesin posselle jo Rakkauden Kesänä 2015. Olisiko nyt vihdoinkin jazz-housen ja sivistyneen Kuningas Fudiksen Aika? Tuskin, sillä suomalaiset eivät ole sivistyneitä, valitettavasti edelleenkään. Jos haluan syödä illalla ystävien kanssa hyvin, niin miksi en saa pilveä alakerran dinersista??!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293255- 1181302
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu101235- 581011
- 711008
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu183972olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26947Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38911Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.66890Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹77827