Häviäjät..

sqw

Joo se oli 11 KERTA ARVOKISA Finaalissa ja 9 paskantaminen, elikkä Voittaminen prosenteissa 0, 99 prosentin luokkaa

Hehehehhähää Sihvosen ja muiden professorien lässyttämiset pelikirjoista ainakin finaaleissa voi heittää sinne mihin päivä ei paista

Kaikki nämä häviöt perustuu yläpään pettämiseen, romahtamiseen samalla sulaa pelikirjat ja fyysisyys ja henkisyys,

en tiedä p... pitäskö tämä lauma saada PSYKOLOGIN avulla transsitilaan juuri ennen finaalia vaiko onk ose dopingsäännöissä kielletty, jos on niin voevoe samaa määkimistä valitettavasti luultavasti on jatkossakin luvassa!

6

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hokikoki

      Näin on. Ja useinmiten sinne finaaliin on päästy tuomaripelillä. Paskat housuun 2016. Itkupillit. Räkänokat. HÄPEÄ!

    • Juha.Fiksurilli

      Liivatehousufanit petti. Suomessa on liikaa huomiota liivatepallolla, kulttuuri kapeutuu.

    • E_L_

      Onnea Kanadalle, ja onnea hopeasta Suomelle. Kukaan ei muista enää juhannuksena koko tunausta,
      Eikös Pohjois-Amerikan sarjoissa harrasteta dopingia ja sitä katsotaan läpi sormien...
      Mutta joo, kesällä jalkapallon EM ja syksyllä jääkiekon isot ottaa yhteen.

    • globaali.laji

      Vihdoinkin voidaan keskittyä Todelliseen Urheiluun tämän junnttihölmöilyn sijaan: Korruptio- ja Filmipallon EM-kisat ovat aivan ovella. Niitä sentään seurataan joka maailman kolkassa, kuten Brasiliassa, Kaliforniassa, Kaltsin ja Töliksen huudeil (You know Who You are!).

    • Pappa_Lindström

      Pitäisi olla realisti. Raaka kolinapeli nimeltä jääkiekko pitäisi MM-tasolla olla kahden kauppaa, Katana ja Venättä ovat selkeästi kaksi suurta ja muut tulee perässä.

      Pääsemällä aina vinaaliin asti Suomi selkeästi ylisuoritti, ja/tai sitten tällä kertaa (taas) Venättä alisuoritti, tosiasiassa Suomi kuuluisi kamppailemaan sijoista 5 - 6 Tsekin kanssa. Sijat 3 - 4 ratkoisivat keskenään Ruotsi ja USA.

      Niinpä hopeassa ei sinänsä ole mitään häpeämistä.

    • lagaava.valtio

      Väärin pelattu, kuten valkkaripäissäni totesin posselle jo Rakkauden Kesänä 2015. Olisiko nyt vihdoinkin jazz-housen ja sivistyneen Kuningas Fudiksen Aika? Tuskin, sillä suomalaiset eivät ole sivistyneitä, valitettavasti edelleenkään. Jos haluan syödä illalla ystävien kanssa hyvin, niin miksi en saa pilveä alakerran dinersista??!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1469
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      67
      1255
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      222
      1225
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      203
      1223
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1049
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1019
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      946
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      923
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      79
      821
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      808
    Aihe