Tietoa terveyssiteistä

455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mielenkiintoista, ja mummot makaa vaipoissaan koko päivän.

Äänestä
  • Samaa ihmettelin. Mummot ja papat makaa samoissa pissa- ja kakkavaipoissaan vuoroaudenkin, mutta se ei haittaa ketään, ei ainakaan kiireistä hoitajaa. Mutta kun terve, työikäinen nainen valuu kerran kuussa vähän vuotoa, niin jopahan pitäisi olla "vaipparalli" viikon verran päällä!

    Äänestä

Pimperon pesuun sopii Asetoni vallan mainiosti.

Äänestä
  • Sillähän ne niitä kuminukkejaan pesee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


308 kirjoitti:

http://www.mtv.fi/lifestyle/hyvinvointi/artikkeli/5-faktaa-kuukautissiteista-tiedatko-kuinka-usein-se-pitaisi-vaihtaa/5904580

4 tunnin välein tulisi side vaihtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu