Venäjällä on ohjus, joka läpäisee USA:n ja NATO:n ohjuspuolustukset.
Kysymys on maailman nopeimmasta 10 machin nopeudella lentävästä yliääniohjuksesta Yu-71:stä.
Venäjä voi käyttää sitä monikärkiohjuksena ja liittää siihen useampia ydinkärkiä.
USA:lla ja NATO:lla ei ole tekniikkaa, asejärjestelmää, joka voisi torjua Yu-71:n.
Kysymys on maailman nopeimmasta 10 machin nopeudella lentävästä yliääniohjuksesta Yu-71:stä.
Venäjä voi käyttää sitä monikärkiohjuksena ja liittää siihen useampia ydinkärkiä.
USA:lla ja NATO:lla ei ole tekniikkaa, asejärjestelmää, joka voisi torjua Yu-71:n.
Vastaukset 221
Vanhimmat
Heh heh heh Usan ja Naton ohjuspuolustus kyttää avaruuteen ballstisia ohjuksia kun Yu-71 lentää vaikka 5 metrin korkeudella merenpinnasta ja lujaa lentääkin.
Usa ja Nato saavat ampua vaikka kaikki Aegisin SM- ja Patriot -nallipyssyohjukset avaruuteen niin Yu-71:iin ne eivät osu.
Yu-71 ei ole avaruudessa ja se lentää 11 machia kun Patriot ja SM juuria ja juuri 1 machin.
Juu niin lentää... Kukaan vaan ei tiedä että minne lentää...ryssäpaskaa kuten kaikki edeltäjänsäkin :D
Top 10 Military Powers İn The NATO Alliance / 2016
https://www.youtube.com/watch?v=78PwDNkJGz0&list=PLmb1Thl8L0Njfxp_yTz93iOvHtvlfeTuf&index=38
Kunnes törmää kuudenmetrin aaltoon !
Puff ...
Yu-71 lentää myös avaruudessa ja missävain, meressä sekä voi piileskellä merenpohjassa::
Sitä ennen Putin eliminoitu pois.
Lentää 5 metrin korkeudella meren yllä, miten käy kun 20 m korkea aalto tulee vastaan?
Alpeilla niitä on kallioluolissa valmiina lentämään kaikkiin eu pääkaupunkeihin.
NATO ei pysty puolustamaan Suomea eikä edes Baltiaa.
Siis puolustaa keneltä? Ehkä juutalaisilta verenimijäpankkiireilta.
Kauankohan Euroopan Nato-maiden johtajat ja kansa antaa Usan kupata Eurooppaa aseilla, jotka maksavat sairaasti, mutta jotka ovat joko vanhentuneita, viallsia tai Venäjä on jo kehittänyt paremmat vasta-aseet.
Niin kauan kun se lopullinen raja tulee vastaan!
Että kenelläkään ei ole vara ostaa niitä romuja.
Tai Usa on lypsäny niillä romuillaan kaikki Natoon kuuluvat valtiot vararikkoon.
Usa on niin kauan naton tuki euroopassa,kunnes venäjä kasvaa aikuiseksi ja alkaa kunnioittaa naapuriensa suverenisuutta!
Putin voisi laulaa,kuin Irwin aikoinaan,että olen häirikkö!
Heh heh heh Aegisin Patriotit, niillä ei osu mihinkään, 70-luvun teknologiaa.
Usa ja Nato pääsevät tällä hetkellä ohjusteknologiassaan 3-4 machin ohjuksiin, Venäjä ja Kiina 10-12 machin ohjuksiin.
Todellisuudessa maan ilmakehässä EI VOI SAAVUTTAA 10-12 machin nopeutta!
Venäjällä ei ole ohjusta joka läpäisee USA:n ja NATO:n ohjuspuolustukset. Venäjä on köyhä (koko valtion budjetti on samaa luokkaa kuin Californian-osavaltion) kehtysmaa jonka siviili/sotilastekniikka ja sodankäyntitaidot on ja ovat olleet aina auttamattomasti Lännen tekniikkaa jäljessä. Poikkeus on juuri ohjus ja avaruustekniikka joissa Venäjä virallisten tietojen mukaan ollut joskus jopa Länttä edellä.
Lännellä on ollut jo pitkään avaruuteen sijoitettavia aseita joilla ne ampuvat silmänräpäyksessä Laserilla ohjuksen alas. Lähti ohjus mistä tahansa. Ja sitten on myös sähkömagneettiset pulssi aseet (EMP), niillä voi lamauttaa sähköön ja elektroniikkaan perustuvat yhteiskunnan toiminnot äkillisesti suurelta alueelta, jopa koko Venäjän voisi lamaannuttaa. Venäjällä ei tiedettävästi ole tuollaisia aseita. Joten Ainoa asia mikä tekee Venäjästä Suurvallan on Ydinaseet ja ne ovat olleet Venäjällä jo ajat sitten illuusiota.
Jos Länsi haluaisi ihan tosissaan niin se voisi vallata Venäjän helposti ja nopeasti lähes tappioitta. Mutta siinä ei ole järkeä koska 140 miljoonaa ihmistä ja valtavat maa alueet on verisiä ja kallista pitää hallussa. Joten kaikista paras vaihtoehto on, että Venäjä hallitsee itse alueitaan.
Sitäkään ei tosin tiedä, että vaikka Länsi olisi uhannut tuhota Venäjän ylivertaisilla aseilla kokonaan, ellei se saa maahan nukke hallitsijaa. Ja tuohon Venäjän olisi pakko suostua. Tuo olisi ainoa järkevä tapa vallata erittäin iso maa.
Ihan hyvin Lännen ja Idän tulehtunut ilmapiiri voi olla kulissia. On fakta, että ihmisiä hallitaan pelolla. Pelokkaana he turvautuvat valtioon ja ovat yhteistyöhaluisempia ja tuottavampia kuin rauhan aikana. Ja jatkuvalla varustautumisella ja sodanlietsomisella kansalaiset hyväksyvät ehditta heidän verorahoillaan ostettavan paljon aseita. Joka taas pelaa aseteollisuuden pussiin, josta rahaa menee eliitille. Näin saadaan kansaa ryöstettyä tehokkaasti, pelkästään tarinoita kertomalla.
Eihän se niin sentään käy....valtaa lähes tappioitta??
Millainen mahtaisi olla lännen strategia, ei operaatio Barbarossan tapainen salamasota enää onnistu ja mistä länsi sellaiset voimat ylipäätään keräisi että juttu olisi edes teoriassa mahdollinen?
Venäjällä on valtava iskuvoima ohjuksissa joita todennäköisesti heti käytettäisiin ja pyrittäisiin lamauttamaan hyökkäys rajoille....siinä tuhoutuu muun muassa Eurooppa hyvin perusteellisesti.
Mites ammut ohjuksia jos sua vastaan ammutaan EMP aseilla tai sateliitti ampuu sen heti alas Ydinreaktorin pyörittämällä Laser kanuunalla? Salaisissa paikoissa maailman merillä seilaavat Ydinasein varustetut sukellusveneetkään eivät ole uhka Lännelle.
Sotahullu Valkeakosken Tiltu on tehtaillut peräti SEITSEMÄN SANOMAA peräjälkeen, joissa hän hullunkiilto silmissään ja kuola valuen ylistää Venäjän milkitarismia! Saavutushan se on tuokin!
Kohta hoitajat palauttaa sinut koppiisi!
Rysy trollilta kastuu pöksyt kun pääsee pätemään, niinsanotusti huomiohuora.
Nopein ja paras ohjus venäjälle on se,että venäjän kansa nousee yksimielisesti putinia ja hänen koplaansa vastaan.Länsikin mielihyvin antaisi kunnian tällaiselle aseelle.
Järjellinen ja voitollinen ajattelu olisi venäjälle se,että venäjäkin olisi natossa!Ei huolta hyökkäksestä,mutta suuri huominen kaupallisessa yhteiselossa!
Yu-71 on Venäjän aseteollisuuden huippuosaamista.
USAlla, NATOlla, Sauli Niinistöllä ei ole mitään asetta millä torjuisi Yu-71-ohjukset.
Ja Tiltu on Tiltu vaikka voissa paistais? Taas hän esittelee suunnitteluvaiheessa olevaa jo toteutuneena asiana?
"According to the report, Russia could deploy up to 24 nuclear-capable Yu-71 payloads between 2020 and 2025."
Everstiluutnantin trollitoimisto on paniikssa. Tietoa on haettu kiireellä.
Kivaa ja hienoa kun olet jostain repäissyt jotakin englannintekstiä.
Kun et ymmärrä mitä olet tehnyt, niin tuo englanninteksti everstiluutnantti tarkoittaa Yu-71:n ydinkärkiä. Niitä Venäjä valmistaa 24.
Konventionaalinen Yu-71 voi tänään jo oikein hyvin. Venäjä ei kerro montako on valmiina ja montako valmistaa, mutta 30-50.
Patriot ei saa edes alas 60-luvun Scud-ohjusta.
Mitä sitten? Nykyään ohjukset ammutaan alas maassa, merellä ja ilmassa olevilla Laser aseilla.
HA HA HA vai lasereilla e erstiluutnantti.
USAn laserkanuuna tarvitsee puolet laivasta akkuja varten, kanuuna ei toimi pilvisenä päivänä, sateella ja ulottuu juuri ja juuri 300 metriin makdimi aika "ampua" 1-2 minuuttia.
Valehtelet
http://www.zmescience.com/research/technology/most-powerful-laser-weapon-9634654/
Miksi valehtelet?
Kiinalla on 8 machin Wu-14, jolla se pistää Usan ja Naton asejärjestelmät tuhkaksi jos ne hyökkää Kiinaan.
Kiina ja Venäjä on ympäröity tälläsillä aseilla
https://www.youtube.com/watch?v=KUGpCUkFwYI
Sateliiteissa on vielä tehokkaampia tykkejä. Ja jos tekniikka on virallisesti tällä tasolla niin voi vain kuvitella millaisia laitteita heillä todella on.
Ja nämä ovat vielä köykäisiä aseita. Ydinreaktorilla varustetussa laivassa tai sateliitissa on jo sitten Laser kanuunan teho toista luokkaa.
Lapset leikkivät maailmanlopun leikkejä, tajutkaa nyt jo ettei tulevassa sodassa.... jos jenkit todella ovat niin hulluja että sellaisen aloittavat...ole voittajaa?
Miten niin ei ole voittajaa? Tietenkin on!
Etkö nyt seuraa, että kuka tässä on sotia kaiken aikaa aloittamassa toisten puolesta??
Vinkkinä: mies asuu Valkeakoskella:-)
"Kiina ja Venäjä on ympäröity tälläsillä aseilla"
Pelastaako ne Venäjän kun Kiina hyökkää?!
Kiina tosiaan tarvitsee lisää elintilaa. Ja missäs sitä onkaan? Moni ei uskoisi, mutta Länsi saattaa hyvinkin pelastaa jälleen (myös WW1-2 pelasti) Venäjän varmalta ja lopulliselta tuholta. Kiina on ainoa uhka Lännelle, ei sotilaallinen vaan taloudellinen. Ja jos Kiina tuhotaan sodassa niin USA:n ei tarvitse maksaa velkojaan heille, tai tarviiko niiden edes muutenkaan maksaa ?
Kuka nyt Kiinaan on hyökkäämässä, Pohjois-Korea? Se nyt on tällä hetkellä ainut maa Kauko-Idässä jolta voi hyökkäystä naapureihin odottaa. Ja nuo nopeat ohjukset ovat jo menneen talven lumia vaikka ovat vasta suunnitteluasteella. Mikään mekaaninen laite ei tule saavuttamaan lähellekään relativistisia nopeuksia, joten tulevaisuus kuuluu lasereille ja muille sähkömagneettisille asejärjestelmille.
Satusetä puhuu taas, taitaa olla kinuskifani. Usa tuo maailman mahtavin asemahti, pistää Kiinan, sekä Venäjän polvilleen heidän maailman parhaimman ja kehittyneimmän aseteknologian ansiosta.
...aloittavat ??? ..kirjoittelet kuin puhui Ristijärven "Putkonen": ..tuo sen aloitti...löi pöljä takaisin...
Toivottavasti läpäisee aloittajatollon pään. Ryssä ei ole kehittänyt mitään toimivaa sitten samovaarin ja balalaikan...ei mitään.
44.DIV voi lopettaa pitkään kestäneen vuoronsa ja lähteä lepäämään....jutut haisevat yhä pahemmilta.
Läpäisee se Sauli Sedän, Kanervan, Soinin, Stubbin, Lindbergin päät kun ne yrittävät ottaa koppeja Venäjän Yu-71:stä.
Miksi ottaisivat? Onko maailmassa sota muualla kuin Venäjän Tiltun mielessä?
KUKAAN EI OLE HYÖKKÄÄMÄSSÄ VENÄJÄLLE!
KUKAAN AINAKAAN SUOMESTA ei halua/himoitse sotaa!
Toisin sanoen ei ketkään muut kuin Tiltut!
Ja kun ei suomalaisia asia kiinnosta niin joutunee Tiltu-parat höökimään Venäjälle yksinään!
Eiköhän noi kundit ole olleet jo pitkään eläkkeellä siinä vaiheessa kun ne idän tuhnuaivot saavat ensimmäisen Yu-71:n ilmaan - jos saavat lainkaan.
Osapuolia sodassa ovat NATO ja Venäjä,NATO ei välitä ihmissuhteista sodissaan.
Aloittajalla maailman nopein, nimittäin käteenveto, katsellessa piirrettyä ohjusta, taustalla punakuoro hoilaa.....
Kun Venäjä testaili Yu-71:stä USAssakin oli everstiluutnantteja joiden työ on väheksyä ja antaa väärää kuvaa mm. Venäjän aseistuksesta.
Mutta kun Kiina testasi Wu-14 niin jopa jokunen US-NATO-kenraali alkoi tajuta ja avasi suunsa:
USAn ei pidä rakentaa enää yhtään lentotukialusta eikä muutakaan mammuttialusta. Ne on helppoja maalitauluja. Kiina ampuu ne helposti yliääniohjuksillaan palasiksi.
Ei todellakaan ammu! Luuletko, että lentotukialuksissa ei ole Laser kanuunoita? Ja eiköhän aluksen yläpuolella ole sateliitti missä on Ydinreaktorista virtansa saava Laser kanuuna. USA:lle on eduksi vähätellä omaa iskukykyään ja ylistää vihollisen iskukykyä.
Heh heh heh onhan Usalla niitä nyt jo muutama laivoissaan mutta ei niillä mitään tee, tehot eivät riitä ja akkuja pitää olla yhden ladon verran ja kaunis kiva kirkas aurinkosää.
Valehtelet. Lentotukialuksissa on Ydinreaktori ja Laser kanuuna ottaa virtansa siitä. Ja Ydinreaktorilla toimivissa sateliiteissä on sama homma, ja varmasti heillä on korkealla taivaalla joitain ilma aluksia missä myös on sama homma. Ja jos noin edistyksellinen tykki on keksitty, niin niitä ei taatusti ole vain muutamissa laivoissa. Älä lue iltapäivä lehtiä
Lasereilla ei Venäjän ja Kiinan yliääniohjuksia Usa eikä Nato tuhoa.
kyllä muuten tuhotaan lähes 100 varmasti.
tekee pötkön peilipinnaksi. Pureeko Laser heijastavaan pintaan? Entä sateisella säällä ja kun on pilvistä? Lumisade?
Eli näitä, jotka ovat yhä piirustuslaudalla?
Huvittavaa, että Valkeakosken Tiltu yrittää esittää Venäjän ja Kiinan olevan kamuja?
Kun Venäjä lähivuosina romahtaa niin Kiina ensityönään omii Venäjän Aasianpuoleiset osat!
Huvittavaa kun everstiluutnantti yrittää esittää että Venäjä ja Kiina ovat vihamiehiä.
Venäjän ja Kiinan sotilasyhteistyö, aseyhteistyö, taloudellinen yhteistyö, BRICS, SCO, ovat kova isku pikku Natolle, pikku Niinistölle ja pikku everstiluutnantti-trollille.
r..än nuolija kärsi kovan tappion kun Brassit erotti korruptio presidenttin ja irti sanoo kaikki yhteistyön r...än kanssa.
Liittolaisuus ei kerro ystävyydestä yhtään mitään. Olihan Nazi-Saksa ja NL:kin liittolaisia, mutta miten kävikään? Saksa sai tietää, Englannin aikeista tuhota Saksa ja NL aikeista vallata ekaksi Eurooppa ja sitten koko maailma. Saksan ei auttanut muu kuin hyökätä, sillä isoja vastaan hyökkäys on paras puolustus.
Ja miksi kutsut NATO:a pieneksi? Jo 1:llä NATO-maalla on isompi sotilasbudjetti kuin 7 seuraavaksi suurimmalla YHTEENSÄ! NATO:lla on aivan käsittämättömät resurssit aivan kaikessa. USA:n lisäksi ainakin Saksa pistäisi yksin Venäjän ja Kiinan ihan solmuun. Aasialaisista ei ole ollut koskaan vastusta edes alivoimalla taisteleville Saksalaisille, vaikka heillä oli USA:n uusimmat aseet ja erittäin massiivinen tuki.
WW2 Saksan tappion syyt: Talvi, sisältäpäin puukotus selkään, taktiset virheet, Italia, ja Japani koska Japanin hyökkäyksen takia USA liittyi sotaan. Ihan sodan viimepäiviin asti alivoimalla taistelevat Saksalaiset olivat 2 kertaa tehokkaampia kuin NL, ja NL oli 2 kertaa enemmän ihmisiä, jos USA ei olisi hyökännyt Lännestä niin NL olisi loppunut miehet kesken.
Miten olisikaan käynyt, jos Saksalla olisi ollut enemmän aikaa ja bensaa uusiin Tiger-Tankeille. Niitä tehtiin vissiin joku 1200. 1:llä Tigerilla on tuhottu yli 70 Tankkia. Jos aikaa ja bensaa olisi ollut myös 30-Luvulla suunnitelluille Stealth ja suihku-koneille, niin Saksa olisi USA:n mukaan tulosta sotaan ja kaikesta muusta huolimatta voittaneet sodan.
Harva muuten tietää, että Saksalla oli Ydinaseita. Ne saatiin tiedemiesten jarruttelusta ja kaikesta muusta huolimatta sotaan mukaan, mutta vähän liian myöhään, sillä saarroksissa olo ja ilmaherruuden puutteen johdosta he eivät voineet kuljettaa pommeja USA:an.
Propaganda väittää Stalingradin taistelun olleen ratkaisu Saksan ja NL välillä, mutta se ei pidä alkuunkaan paikkaansa. Venäläiset ovat olleet aina huonoja taistelemaan. WW1:kin he hävisivät Saksalle vaikka heillä oli koko Lännen tuki. 1 Länsimaalainen sotilas vastaa 7 Venäläis sotilasta.
Stalingradin taistelu oli II maailmansodan käännekohta: lkimain 300 000 saksalaista joutui vangiksi.Saksalaisten kokonaistappiot Volgan-Donin-Stalingradin alueella olivat 1 500 000 miestä,3500 panssarivaunua,12 000 tykkiä ja 3000 lentokonetta.Koko Stalingrad järkytti maailmaa ja se oli natsi-Saksan lopun alku.
Historia on lahjomaton.Sitä ei voi vääristellä.
"Historia on lahjomaton.Sitä ei voi vääristellä."
Näemmä voi? Stalingradin mottiin jäi 240.000 sotilasta, joista 40.000 lenätettiin paluulennoilla pois, 90.000 jäi sotavangiksi ja loput kaatuivat!
Stalingradissa saksalaisia jäi sotavangeiksi 90.000 ja heistä palasi aikoinaan kotimaahansa 5.000, jolloin kuolleisuusprosentti oli komiat 94,4 %.
Tai läskit Jenkkivätykset ja Vinosilmät olisi parhaita kamuja :)
USAlla ja NATOlla ei ole mitään asetta eikä asejärjestelmää millä se voisi torjua Venäjän Yu-71 10 machin yliääniohjukset.
USA ja NATO voivat olla vaan kiitollsia että Venäjällä ei ole McCainin kaltaisia hulluja.
Yhdysvallat aloitti hgv-ohjusten testauksen vuonna 2011. Aseeseen kohdistuu suuria odotuksia: toteutuessaan sen kantama vastaisi nykyisten mannertenvälisten ohjusten tuhansien kilometrien kantamaa, mutta hgv olisi näitä tarkempi sekä vaikeammin torjuttava.
Tavalliset ballistiset ohjukset lentävät helposti laskettavaa parabolista kaarta, jolloin niiden torjuminen onnistuu toimivalla ilmatorjuntajärjestelmällä. Hgv:t sen sijaan lähestyvät kohdettaan kaartelemalla eri suuntiin, mikä tekee niihin osumisen vaikeaksi.
Hgv-ohjuksen etuna on myös nopeus. Popular Science -lehden mukaan se saavuttaa jopa 26 000 kilometrin tuntivauhdin. Ampumalla hgv-ohjuksen jostain Länsi-Euroopan sotilastukikohdistaan Yhdysvallat voisi esimerkiksi kohdistaa iskun Syyriasta löytyneeseen terroristijohtajaan alle puoli tuntia kohteen sijainnin paikantamisen jälkeen, lehti kirjoittaa.
Popular Sciencen asiantuntijalähteiden mukaan Yhdysvaltain puolustusvoimilla voi hyvin olla toimintakykyisiä hgv-ohjuksia jo vuoteen 2019 mennessä.
Myös Kiina kehittää samanlaista tekniikkaa. Maa on toteuttanut kaksi hypersoonisten ohjusten testiä tänä vuonna, mutta molemmat epäonnistuivat.
Venäjän asevoimat ovat kirppiskamaa...ei mitään jakoa taistelussa.
niin on.niitä ei voi edes verrata euroopan ja usan aseisiin.
Tuollaisen Venäjän ohjuksilla uhittelun ainoa tarkoitus on provosoida Suomi liittymään Natoon.
Tuollaisen ohjuksen kehittämisen ainoa tarkoitus on pysäyttää Usan, Naton ja Niinistön Nato-Suomen hyökkäys Venäjälle alkutekijöihinsä.
MUTTA kun sitä hyökkäystä EI TULE!
KUKAAN EI OLE HYÖKKÄÄMÄSSÄ VENÄJÄLLE!
KUKAAN AINAKAAN SUOMESTA ei halua/himoitse sotaa!
Toisin sanoen ei kukaan muu kuin Valkeakosken Tiltu!
Ja kun ei suomalaisia asia kiinnosta niin joutunee Tiltu-parka höökimään Venäjälle yksinään!
Oon samaa mieltä. Jos Venäjä olisi haluttu vallata niin se olisi tehty jo aikoja sitten. Lännellä on ollut aina siihen tarvittavat keinot, joten miksi antaa aikaa Venäjän varustautua jos sitä oltaisiin miehittämässä? Ja mistäs sitä oikeesti tietää, vaikka Venäjää hallitsisivat USA:n nukkehallitsijat?
YU-71 ei siis ole ohjus vaan ballistisen ohjuksen liitävä taistelukärki, kuten kiinalaisten WU-14 joka liitää korkealla ilmakehässä pitempiä matkoja.
https://en.wikipedia.org/wiki/WU-14
Mikäli yrität liitää 5-10 machin nopeudella pari metriä merenpinnasta aiheuttaa tiheämpi ilma korkeampaa vastusta, joten liitotaistelukärki pysähtyisi nopeasti ja kaikki nopeuteen sidottu energia muuttuisi lämmöksi sulattaen metalliosat kätevästi. :)
"kaikki nopeuteen sidottu energia muuttuisi lämmöksi sulattaen metalliosat kätevästi. :)"
Tämäkin aloitus on tavanomaista tiltukamaa, pelkkää höttöä.
"Venäjällä on ohjus, joka läpäisee USA:n ja NATO:n ohjuspuolustukset"
Niin millä joukkoyksiköllä se on käytössään? Kas kun haulla "Russian military inventory" ja lukemattomat vastaavat eivät anna asiasta mitään tietoa. Miten se on mahdollista?
Vai onko kyseessä taas ties kuinkamonennes tiltujen ihmease joka ei milloinkaan ilmesty julkisuuteen?
Hiljaasta on. Ei taida olla osoitettavissa että se olisi olemassa edes prototyyppiasteella.
Se on "maailman nopein" VAIN PIIRUSTUSLAUDALLA!
Tiltu on omaksunut stallareiden tavan väittää pelkkää aietta JO TOTEUTUNEEKSI ASIAKSI!
Venäjä pystyy ampumaan Yu-71-ohjuksen lähes vedenpintaa pitkin.
Usan ja Naton Aegis kyttää ihan väärään suuntaan kun se yrittää osua Venäjän ohjuksiin avaruudessa.
Ei Avaruudessa, vaan Avaruudesta!
Venäjä EI PYSTY AMPUMAAN Yu-71:tä LAISINKAAN!
Tiedätkö miksei!? Ase on vielä piirustuslaudalla!
Tiedätkö mitä, Venäjä on ampunut Yu-71-ohjuksen jo 8 kertaa.
Yu71 on huippuase. Kenelläkään muulla ei ole yhtä huipputeknologiaa. Kiina on lähimpänä.
Usa ja Nato pääsevät ohjuksillaan noin 4 machiin kun Venäjä 10-11 machiin ja Kiina 8-9 machiin.
Venäläisillä on enemmän järkeä kuin jenkeillä Hirmuase
Maan ilmakehässä ei voi saavuttaa 10-12 machia!
Voi. USA ja NATO-maat eivät vaan voi kun ei ole osaamista eikä teknologiaa.
Everstiluutnantti peruskoulutiedoilla trollaa.
Sekä Venäjä että Kiina ovat laukaisseet jo kymmeniä kertoja mach-10-ohjuksiaan.
Olet oikeassa, Usan ja Nato maiden teknologiat saavuttavat 5 machia, ei enempää.
Ne halavat kopioida Venäjän ja Kiinan rakettiteknologian.
>>Naapuriketjussa Tiltu-viestien tapaan uskotaan yliluonnollisiin ihmeaseisiin.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14296983/venajalla-maailman-nopein-ohjus-yu-71
Naapuriketjussa tiltupolot päättelevät varsin asiantuntevasti Yu-71:n lentävän pintalennossa 10 mach:n nopeudella.
Kas tuossa linkissä: http://link.springer.com/article/10.1631/jzus.A1300341#/page-1
"Numerical simulation of aerodynamic heating and stresses of chemical vapor deposition ZnS for hypersonic vehicles"
Tsekatkaas mihin lämpötila nousee 15km !! korkeudella vaatimattomalla 6 mach nopeudella. Käykäää sitten arvon tiltut kysymässä naapurin pikku Liisiltä onko 10 mach mahdollista saavuttaa ja ylläpitää pintalennossa ja väitteidenne mukaan jopa 5m korkeudella.
Siiis ei tarvitse naapurin pikku Liisiä sivistyneempää jututtaa kun oivaltaa asian. Siis jos älli riittää siihen....<<
Jollet olisi niin tyhmä Tiltu niinh tietäisit, että everstiluutnantin koulupohjana pelkkä peruskoulu olisi mahdottomuus! Ilmeisesti rinnastelet asioita omaan heikkoon koulutukseesi!?
Asialla tosin ei ole merkitystä kun en ole se everstiluutnantti!
Sen sijaan jos olisit lukenut fysiikkaa nii n tietäisit, että maan ilmakehässä 10-12 machia on matemaattinen mahdottomuus! Siinä ei auta edes Venäjän Tiltun tyhmänsokea usko!
Buahahhaa taas noita ryssändildojen älyttömyyksiä :-D
Hauska pöllö tuo everstiluutnantti-trolli, luulee tietävänsä venäläisiä paremmin mihin ja miten venäläiset 10-11 machin nopeudella lentävän ohjuksensa ampuu.
Missä olen kohteista puhunut? En missään! Tosiasia on kuitenkin se, ettei maan ilmakehässä voi lentää 10-12 machin nopeudella!
Voi herranjumala luuleeko Sauli Niinistö torjuvansa Yu-71:t Suomen Nato-Leopard-tankeilla ja Suomen Nato-F-35-hävittäjillä.
Onko Usa ja Nato pyörittänyt sen noin sekasin,
Ei Niinistö luule yhtään mitään?
Nyt puhutkin sitten 'torjunnasta' eli se onkin Venäjä, joka hyökkää??
Suomella ON Leopard2-ps-vunuja, mutta sen sijaan Suomella EI OLE F-35-hävittäjiä eikä päätösyä Hornettien seuraajista ole edes tehty!
Väliin Tiltuilla on agenda, että "Venäjä ei uhkaa ketään" ja välillä sitten Yu-71:t (joka on vasta piirustuslaudalla) lentelee Suomeen! Mistä tämä ristiriita?
2020-2025 voisivat olla operatiivisessa käytössä(jollei ruplat lopu kesken), eli ei niitä vielä valmisteta, eikä niihin laiteta "payloadia". Kiinalla on vastaava WU-14/DF-ZF ja Yhdysvalloilla AHW(DARPA Falcon Project).
Ne tosiaan menee läpi kaikista ohjuspuolustusjärjestelmistä, niin että suhahtaa. Sen kantoraketin voi kyllä ampua alas nousuvaiheessa, vaikka THAAD:illa. Natolla on jo hyvä kilpi Itä-Euroopassa, ja Guamin saarella ja Etelä-Koreassa Kiinaa vastaan. Tietysti jos sen ampuu mereltä, niin se on eri juttu.
Se on tuollainen litteä, kun se tulee alas, niin se ei näy tutkassa niin hyvin ja se myös jatkuvasti muuttaa suuntaa, niin vaikeampi ampua alas.
Mutta amerikkalainen glider on nopein, se menee mach 20!!!!
Usalla, Natolla, Sauli Niinistöllä, Kanervalla ei ole mitään asetta eikä asejärjestelmää millä ne voivat torjua Venäjän ja Kiinan yliääniohjukset.
Miksi pitäisi olla? Aikooko Venäjä hyökätä Suomeen?
Usan, Naton, Sauli Niinistön ohjuspuolustus ei pysty torjumaan Venäjän Yu-71-yliääniohjuksia.
No, kerrotko, että miksi pitäisi? Aikooko Venäjä hyökätä Suomeen?
Jahas, tyhmä ryssä taas mesoaa...
Ryssällä ei ole MITÄÄN MUUTA YLIVOIMAISTA kuin paskaa jauhava turpavärkki :-D
Imbesilli ryssä :)
Usalla, Natolla, Sauli Niinistön Nato-isäntämaa-armeijalla ei ole minkäänlaista asetta eikä keinoa torjua Venäjän yliääniohjuksia.
Pitäisikö olla? Nytkö Venäjän Tiltun mielestä sitten Venäjä hyökkää Suomeen? Eikös sen pitänyt olla rauhanomainen maa?
Ei hjyökkää mutta Niinistö ja Kanerva luulee niin kun kannattavat NATOon liittymistä
Jonkun pitäisi kertoa Naton Us-kenraali Breedlovelle, Naton isäntämaan Sauli Niinistölle ja Lindbergille, että turhaan ne tähyävät avaruuteen, Venäjän 10 Machin yliääniohjukset eivät ole ballistisia ohjuksia vaan konventionaalisia ilmakehässä lentäviä ohjuksia, jotka osuvat maaleihinsa muutamassa sekunnssa.
..siellä osataan tehdä aseita ja ohjuksia, avaruudessa käydään. Mutta elämisen osaaminen on vaikeeta. demokratiassa asuminen mahdotonta. Venäjällä pitää aina olla ovela naapuria kohtaan. Kepulaisittain eläminen suomessa lienee samaa;" Herran jumala ei saa kertoa, kuinka meillä menee nyt älyttömän hyvin, rahaa tulee ja .." varastetaan ja ollaan eduista hiljaa..
mutta, Venäjä ei sentään ole kuin Brasilia. Brasilian olympiakisat ovat mahdottomuus. Brasiliassa ei voi ihminen elää...
Venäjän armeijalla on maailman uudenaikaisimmat aseet.
Juu, nopeasti lentää... Kukaan ei vaan etukäteen tiedä että minne. Eihän rybyillä mennyt oikein tuubiin edes noiden hitaampien ohjusten kanssa Lähi-Idässä - osuivat väärään maahan. Mutta sattuuhan sitä - eksyväthän niiden koneetkin Suomen ilmatilaan silloin tällöin, ja sukellusveneet vieraiden valtioiden vesille.
Tuo nyt on vasta suunnitteluvaiheessa, ja rybyt tuntien homma tullaan ryssimään ja ainuttakaan protoa ei saa ilmaan. Mutta keneltä luulet heidän tällä kertaa idean varastaneen? Eiväthän saaneet rakettajakaan tehdyksi ennenkuin pääsivät Berliinissä käsiksi natsien suunnitelmiin. Hyödyllistä heille että ehtivät ne takavarikoida, siinä naisten ja lasten raiskaamisen ohessa.
Usa, Nato, Sauli Niinistön Nato isäntämaa armeija eivät pysty torjmaan Venäjän uusia risteilyohjuksia, yliääniohjuksia, ilmatorjuntaohjuksia.
Koska Venäjä ampuu ne ohjuksensa? Ei ase, jota ei käytetä, tee ketään vahvaksi!
Venäjän Tiltu elää eri aikaa kun me muut! Tiltulla on sota kaiken aikaa käynnissä:-)
Venäjän yliääniohjukset läpäisevät kaikki Usan ja Naton ohjustorjuntajärjestelmät.
Sauli Niinistö on niin kahju että on tehnyt USAn kanssa NATO-isäntämaasopimuksen, jonka turvin USA ja NATO voivat tuoda sotajoukkojaan Suomeen ja perustaa tänne tukikohtiaan.
Tarpeen vaatiessa Venäjän yliääniohjukset iskevät Niinistön NATO-Suomeen muutamassa sekunnissa.
USA:lla ja NATO:lla ei ole minkäänlaisia aseita millä ne voisivat torjua Venäjän ja Kiinan yliääniohjukset.
Onhan Venäjällä maailman paras perseen päristinkin, miksei sitten maailman paras yliääniohjus. Ja kuten perseenpäristinkin, joka ei pärise eikä mahdu perseeseen, ei se yliääniohjuskaan lennä eikä räjähdä.
Usa on nolona kun sen tutkat eivät pysyneet Venäjän ja Kiinan yliääniohjusten vauhdissa.
Sauli Nato-isäntä Niinistö on antanut luvan Usalle ja Natolle perustaa niiden ilmavoimien tukikohta Rovaniemelle.
Venäjän 10 machin ohjuksilla on matkaa 250 km isäntä-Niinistön Nato-tukikohtaan, joten Niinistön naama ei ehdi edes punakoitua pönäköityä silmäpusseista puhumattakaan kun Venäjä on tuhonnut Usan, Naton, Nato-isäntä Niinistön tukikohdan Rovaniemellä.
Kauempaa ei kestä Nato-isäntä Niinistön, Usan, Naton tukikohtien tuhoaminen Katajanokalla ja Upinniemessä.
Sauli ei ole luvannut kellekään mitään eikä Suomessa TP pystyisi mitään lupaamaankaan! Jos jotain joskus luvataan niin sen tekee maan hallitus!
Suomi ei kuulu Natoon vaikkei Venäjän Tiltu tunnu sitä tietävän!
Taas Sotahullu Tiltu luettelee hullunkiilto silmissään ja muna pystyssä ohjusten (kuviteltuja) lentonopeuksia vaikkei kukaan ole edes sodassa!
Epäilen Venäjän ohjuksen nopeutta, mutta yksi asia on selvää! Suomessa piileskelee verraton valehteleva nahjus Venäjän Tiltun muodossa!
Usan ja Naton Aegis-ohjuspuolustusjärjestelmä ei pysty torjumaan Venäjän ja Kiinan ilmakehässä 10 Machin nopeudella lentäviä yliääniohjuksia.
Aegis-ohjuspuolustus on valmistettu vain avaruudessa lentävien ohjsten torjuntaan, mutta siihenkin Usan ja Naton ohjukset ovat liian hitaita.
Venäjän 10-11 machin yliääniohjus on maailman nopein ilmakehässä lentävä ohjus, mutta Venäjällä on myös yli 15 machin "painottomassa" avaruudessa lentäviä ohjuksia.
Pitää paikkansa. Usa ja Nato pääsevät ohjuksillaan ilmakehässä 4-5 machiin, kun ovat yrittäneet nostaa nopeutta niin ohjukset ovat ylikuumentuneet ja osittain sulaneet.
Pöljäparka vastailee itselleen eikä aiheesta ole hajuakaan.
USAn ja NATOn ohjusten moottoriteknologia riittää juuri ja juuri 5 Machiin mutta sitten tulee vastaan vanha teknologia, vanha suunnittelu, materiaaliongelmat kun ohjus ylikuumenee ja sulaa yli 5ssä Machissa.
Venäjä pystyy ampumaan 8-10 yliääniohjusta yhtäaikaa yhdestä järjestelmästä ja sijoittamaan niihin ydinkärkiä tai moniohjuskärkiä.
Uusi ihmease! Moniohjuskärki! Uraa!
"Venäjä pystyy ampumaan 8-10 yliääniohjusta..."
Pystyykö Venäjä tuottamaan vieläkään riittävästi vessapaperia? Ennen siitä oli huutava pula!
Kuten niin monta kertaa on jo toteennäytetty, ryssä ei pysty kehittämään muuta kuin popniiteistä ja aaltopellistä kyhättyjä tivolihärveleitä joita ohjaillaan kusenkeltaisilla jäniksenkokoisilla hantaakeilla :D
Suomelta puuttuu MAAILMAN NOPEIN OHJUS,
MUTTA MEILTÄ LÖYTYY MAAILMAN SUURIN NAHJUS
Valkeakosken Tiltun hahmossa!
Kumma juttu kun Sauli Niinistön, Kanervan, Soinin puolustuspoliittisessa selonteossa ei ole minkäänlaista arviota niiden vihollisen Venäjän asevoimista vaikka selonteossa Niinstö, Kanerva, Soini aikovat voittaa Venäjän.
Usan ja Naton ohjuspuolustus ei pysty torjumaan Venäjän yliääniohjuksia koska ne eivät ole ballistisia ohjuksia ja ne ovat myös ilmakehässä aivan liian nopeita Usan ja Naton torjuttavaksi.
Niinpä! Peräti 10 machia Valkeakosken Tiltun mielestä vaikka se on fysikaalinen mahdottomuus:-D
Venäjällä on 20 Yu-71-yliääniohjusta.
Todellisuudessa vain yksi prototyyppi, jonka ääressä Valkeakosken Tiltu onanoi kaikki illat!
Venäjä kehittää yliääniohjuksiaan ohjusyksikön lisäksi jo maavoimille, panssarivoimille, ilmavoimille, merivoimille.
USA, NATO, Niinistön NATO-isäntämaa-Suomi ei pysty millään aseillaan torjumaan Venäjän ja Kiinan 10-11 Machin nopeudella lentäviä yliääniohjuksia, joihin Venäjä ja Kiina voivat tavanomaisten räjähdekärkien lisäksi asentaa myös ydinkärkiä.
Kun Usa, Nato, Sauli Niinistön isäntämaa-armeija alkavat ampua Suomesta Usan ja Naton ballistisia ydinohjuksia avaruuteen että ne iskevät Venäjälle niin halleluja ja näkemiin, Venäjä ehtii tuhoamaan Usan, Naton, Niinistön Nato-isäntämaajoukot Suomessa moneen kertaan.
Se on muutama sekunti kun Venäjän yliääniohjus iskeytyy Suomen Usan ja Naton aseisiin ja tukikohtiin.
Mutta sehän on hieno kohtalo! Kaikki on ohi sekunnissa. Mutta nyt meillä on paljon pahempi tilanne! Jos Venäjällä on maailman nopein ohjus niin Suomella on maailman hitain nahjus Valkeakosken Tiltussa, joka hullunkiilto silmissä ylistää Venäjän sotakaluja ja aloittelee kaiket päivät sotia!
Venäjä puolustaa Yu-71:lla rajojaan Aasiassa, etelässä Kaukaasiassa, lännessä, arktisilla alueilla, Moskovan alueilla.
Kiinalla on myös "toisella puolella merta" yliääniohjuksia.
USAn armeijan kenraalit tajusivat nopeasti, että USAn lentotukialukset ovat vanhentunutta teknologiaa eikä niillä ole asiaa Venäjän ja Kiinan merialueilla Aasiassa.
Kun USA ja NATO ampuvat ballistisia ohjuksiaan avaruuden kautta maaleihinsa, ohjukset ovat matkalla minuutteja ennen kuin iskeytyvät kohteisiinsa kun Venäjän ja Kiinan yliääniohjuksilta lentomatka kestää sekunteja ennen maaliin osumista.
Aivan. Nopeimmat niistä lentävät alle 0,12 sekunnin ajassa toiselle puolelle maapalloa!
Jos laukaistaessa otetaan sinkkiämpäri pois ohjuksen kärjestä niin se nopeutuu vielä tuostakin!
Usalla, Natolla, Sauli Niinistöllä, Lindbergillä ei ole mitään asetta, asejärjestelmää eikä mitään keinoa torjua noita Venäjän yliääniohjuksia.
Venäjän yliääniohjukset eivät ole ballistisia ohjuksia vaan ne lentävät matalalla ilmakehässä 10-11 machin nopeudella.
Usan ja Naton Aegis-SM-ohjukset ja Patriotit eivät mahda mitään Venäjän Yu-71:lle.
Venäjällä on maailman pahiten rappeutuva asuntokanta. Pietarissa saa varoa kaduilla, ettei parveke tms. putoa päälle. Mutta onhan hienoa, kun on noinkin nopea ohjus. Mutta mikä hyöty siitä on venäläisille?
En tiedä, että onko Venäjällä maailman nopein ohjus, mutta tiedän, että Suomella on maailman pöllöin nahjus Valkeakosken Tiltun muodossa!
Venäjä ottaa Yu-71 käyttöön sekä tavanomaisessa että ydinasejoukoissa.
Kun Usa ja Nato juhlivat vuonna 2016 70-luvun teknologiaan perustuvaa Aegista, Venäjä testasi 2015-vuoden teknologiaan perustuvaa Yu-71-yliääniohjustaan, jota Usan ja Naton asejärjestelmät eivät pysty torjumaan.
USAlla ja NATOlla ei ole mitään mikä liikkuu 10 Machin nopeudella, ei edes ajatus.
Yu-71 on GLONASS-yliääniohjus. USA ja NATO jos edes ehtisivät häiritsemään eivät pysty GLONASSia sekottamaan, GLONASS-Yu-71 osuu muutaman metrin tarkkuudella.
Venäjä sijoittaa Yu-71 tavanomaisiin taistelujoukkoihin ja ydinasejoukkoihin.
Usa ja Nato ei uskalla enää hyökätä lentotkualuksillaan Venäjän ja Kiinan lähellekään.
Venäjän lisäksi Kiinallakin on yliääniohjuksia.
Usealla maalla on!
Valkekosken Tiltun koura vatkaa 10 machin nopeudella kun hän katselee kuvaa Venäjän ohjuksesta! Lopputulos lyö katsojat ällikälle!
Puolivelton TRL:n puoliveltosta irtoaa .... touhutippa. TIRSK.
Venäjä ja Kiina sulkevat niiden välisen merialueen yliääniohjuksilla, joiden toimintaa Venäjä ja Kiina jo yhteensovittavat.
Usa ei pysty tuomaan tukialuksiaan lähellekään Kiinaa.
Ei Kiina tee yhteistyötä romahtavan Venäjän kanssa vaan uskoo hyötyvänsä sen romahduksesta!
USA tekee itsemurhan jos yrittää iskeä Venäjän puolustuskumppaniin Kiinaan lentotukialuksella.
Niinkö? Vaikket sitä tiedä ei maailmassa ole käynnissä mitään sotaa:-)
Venäjän yliääniohjukset lentävät 10-11 machia, Kiinan 8-10 machia ja USAn 6-7 machia.
Mutta me kompensoimme asian sillä, että Suomella on maailman hitain nahjus Valkeakosken Tiltun muodossa! Mies on toivorikkaasti etsinyt Suomesta terroristi-iskua, mutta Tiltun huono tuuri vain jatkuu!
Nyt kun Usa, Nato, Ukraina ovat alkaneet sabotoimaan Krimiä niin Venäjä voisi vähän ojentaa niitä yliääniohjuksellaan ihan vaikka näytösmielessä.
Me puolestamme voisimme ojentaa Venäjää lähettämälle sinne Suomesta maailman pöllöimmän nahjuksen Valkeakosken Tiltun muodossa!
Yu-71-yliääniohjusten lisäksi Venäjä on valmistanut Yu-74-yliääniliitokoneen.
Yu-74 lentää 10 Machin nopeudella ja ampuu ohjuksia.
Nopsa on, jos tuo paskavalheväittämsi sattusi vahingossa olemaan totta, mut karkuun ei pääse ... LASER asetta, nääs.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Valonnopeus
Sauli Niinistöllä oli koulussa matematiikka 4 mutta ehkä se voisi jotain ymmärtää kuinka nopeasti Yu-71 ja Yu-74 iskevät Suomeen jos Moskovasta Lontooseen ohjus tai kone lentää 13 minuutissa.
MIKSI? Tiltu uskoo maailman olevan täydessä sodassa, joten ilmankois päässä surisee kaiket ajat!
Me puolestamme voisimme ojentaa Venäjää lähettämälle sinne Suomesta maailman pöllöimmän nahjuksen Valkeakosken Tiltun muodossa!
Venäjä ottaa käyttöön 9-12 machin yliääniohjuksensa.
Ne tekevät tyhjiksi Usan ja Naton yritykset saartaa Venäjä ohjuskilvillä.
Venäjän yliääniojhjukset läpäisevät Usan ja Naton ohjuspuolustukset.
USA on jämähtänyt yliääni-teknologiassaan 70- ja 80-luvuille, jolloin Neuvostoliitto jo valmisti 3-5 Machin ohjuksia, joihin USA ja vain harva muu Nato-maa yltää edes nyt 2016.
Se johtuu enimmäkseen siitä, että USA, Britannia, Ranska, Saksa eivät osaa rakentaa tarvittavaa rakettimoottoria.
Usa yrittää pysyä Venäjän aseteollisuuden vauhdissa. Lockheed Martinille on myönnetty 147 miljoonaa jotta se pystyisi saamaan tuotantoon yliääniohjuksen.
Onneksi meillä on Suomessa vastaavasti maailman hitain nahjus Valkeakosken Tiltun muodossa!
Usa ei pysy 147 miljoonalla Venäjän asetuotannon vauhdissa.
Venäjä ei pysty vastaamaan Suomen vastavetoon! Meillä on taas maailman hitain nahjus Valkeakosken Tiltun muodossa!
Usan yliääniohjus-projektista tulee samanlainen fiasco-äkkirypistys kun jenkkien kaikista viimeaikaisista fiasco-aseista ja -asejärjestelmistä, hävittäjistä, sotalaivoista, lentotukialuksista, kranaatin heittimistä yms.
Mutta Suomen projektista ei ole tullut fiaskoa! KUKAAN MUU ei pysty esittämään yhtä hidasta nahjusta kuin mitä Suomella on esittää eillä on taas maailman hitain nahjus
Usa on niin paljon Venäjää perässä rakettimoottori-ohjusteknolgiassa että 147 miljoonalla Lockheed Martin ei saa aikaan kuin yhden mainosvideon, yhden pitkän elokuvan, muutama sata lehtijuttua.
Venäjä sen sijaan on huomattavasti jäljessä Suomea nahjus-teknologiassa!
KUKAAN MUU ei pysty esittämään yhtä hidasta nahjusta kuin mitä Suomella on esittää Valkeakosken Tiltun muodossa!
Neuvostoliitolla oli jo 80-luvulla tekninen mutta ei massatuotannollinen valmius valmistaa 10 machin yliääniohjuksia.
USA oppi Neuvostoliitolta mutta jäi sitten jälkeen Venäjän yliääniohjusteknologialle ja nyt jo Kiinankin teknologialle.
Onneksi Suomesta löytyy vastapaino välittömästi!
Venäjä sen sijaan on huomattavasti jäljessä Suomea nahjus-teknologiassa!
KUKAAN MUU ei pysty esittämään yhtä hidasta nahjusta kuin mitä Suomella on esittää Valkeakosken Tiltun muodossa!
Usa kehitteli ja kehitteli Aegistaan 40 vuotta ja ihan turhaan.
Venäjällä on maailman modernimmat aseet.
Yu-71 on kumipyörillä liikkuva asejärjestelmä. Yu-71-yliääniohjus voidaan ampua liikkeestäkin, joten se sopii Venäjän nopeaan liikkuvaan tulivoimaiseen sodankäyntiin.
USAn ja NATOn Aegis ei pysty torjumaan Venäjän ja Kiinan moderneja yliääniohjuksia.
Tuota ei kannata mainostaa, koska Suomesta löytyy vastine!
Onneksi Suomesta löytyy vastapaino välittömästi!
Venäjä sen sijaan on huomattavasti jäljessä Suomea nahjus-teknologiassa!
KUKAAN MUU ei pysty esittämään yhtä hidasta nahjusta kuin mitä Suomella on esittää Valkeakosken Tiltun muodossa!
Venäjä on paljastanut dataa yliääniohjuksistaan. Ne lentävät 15-17 Machia.
Ei tuo ole "dataa" vaan propagandaa, joka uppoaa vain Valkeakosken Tiltuun!
Ei kyllä mach on ihan nopeuden yksikkö ja dataa. Sinulle Nato-pöhkönä Venäjän ohjusnopeudet ovat tietysti liikaa kun teidän jenkkiohjukset lentää hikisesti 6 machia.
HeHe! Jos sinä Tiltuna sanot luvut 15 ja 6 niin tiedämme, että neeivätainakaan pidä paikkaansa! Valehtelusi alkaa olla jo legendaarista!
..varkaat siis keksineet vaaralisia aseita? Eikö ryssää voida eristää läntisestä maailmasta , kuten se tehtiin aiemminkin. Annetaan niille kaikki rauha sotkea ja pilata asiansa totaalisesti. Mutta seuraavan kerran Venäjä laitetaan YK:n haltuun ja sinne ei päästetä enää kostaapeleita valtaan...
USAn ja NATOn ohjuskilpi ei pysty torjumaan Yu-71:iä.
Venäjä sijoitti Yu-71 Moskovan lähelle asemiin.
Venäjä testaa jo uudempaa Yu-74:sta.
Venäjä antoi Usan ja Naton tuhlata rahansa ballististen ohjusten torjntajärjestelmiin kunnes esitteli ilmakehässä 10 Machia lentävän Yu-71-yliääniohjuksen.
Kiinakin on jo testannut omaa 10 machin ohjustaan.
Usa pääsee ohjuksillaan tällä hetkellä max 6 machia.
Tiltu ottaa väitteissään taas kummallista takapakkia?
USA:n ohjus on lentokiellossa! Sen moottori kuumenee, tutka ei toimi ja sen käyttö vaatii erillistä tankkauskonetta puoleen väliin matkaa!
Nopeuskin on todellisuudessa max. 500 km tunnissa!
Venäjällä on täydellinen ylivoima ohjuksissa, yliääniohjuksissa, ballistisissa ohjuksissa, risteilyohjuksissa.
Putin huolehtii maastaan lupaustensa mukaisesti.Juutalaispankkiirit ja globalistit ottaa kovasti turpaan mikäli hyökkäävät Naton kanssa sinne.Putinhan sanoi että jokainen maa voi maailmassa kokeilla onneaan.
Ei todellakaan riitä! Tiltujen ja pikku-Puten suureksi suruksi Nato on puolustusjärjestö, jolla ei oe pienintäkään halua tai aikomusta hyökätä Venäjälle vaikka kuinka sellaista toivoisi! Sen sijaan se kusallisesti suojaa omat jäsenmaansa eikä Venäjä voi enää tehdä niille "Georgioita"!
Se suuresti jurppii stallareta!
Mihin ne niin nopeita tarvii?
Ei Venäjällä mitään yliääniohjuksia ole, on vain pelkkää pelottelua. Siinä Venäjä on paras eli pelottelussa. Usa:lla on ohjuspuolustusjärjestelmä, jolla se pystyy torjumaan kaikenlaiset ohjukset.
Alussa aloittajan Mach 10 kasvoi alle puolessa tunnissa mach 11.
Nopeaa on ohjuksen kehittäminen....
Buahahahaaa, haluatteko tiltut että kerron todellisuuden?
No niin.
Yhdysvallat kehitti vastaavaa asetta jo 1950- ja 1960-luvuilla. SLAM-hanke kuopattiin kuitenkin tarpeettomana. Ohjus olisi levittänyt ympäristöön valtavasti säteilyä eikä sillä ollut mitään käytännön etuja mannertenvälisiin ballistisiin ohjuksiin verrattuna.
Ja venäläisiä tiedemiehiä kuoli juuri tuohon radioaktiiviseen säteilyyn. Sen jälkeen heidät heitettiin muovipusseihin ja ajeltiin ristiin rastiin Venäjää. Kukaan ei ymmärrä miksi mutta varmaankin laimensivat säteilyä tasapuolisesti kaikkialle.
Buahahahhaaa siinäpä sekin ohjus.
"Ja venäläisiä tiedemiehiä kuoli juuri tuohon radioaktiiviseen säteilyyn. "
Mihin nimenomaiseen säteilyyn?
9M730 Burevestnik, joka tunnetaan myös nimellä SSC-X-9 Skyfall on Venäjän vaarallisin ase.
Se tappoi 7 heti kättelyssä
Yhdysvallat kokeili samanlaisia hankkeita koko kylmän sodan ajan, alkaen ydinkäyttöisistä suihkumoottoreista ja päättyen yliääni matalan korkeuden ohjukseen (SLAM), joka pudottaisi ydinpommeja . Pentagon hylkäsi nämä suunnitelmat tajutessaan, ettei se voi estää moottoria laskemasta radioaktiivista laskeumaa lentoreitilleen.
Että ei se Venäjä ole edelläkävijä kuin tiedemiesten tappamisessa.
Ja tuossa ohjushommelissa on 2 maata edellä Venäjää. USA ja Kiina. Tiltuilla on sellainen KIIMA päällä nyt että järki seisoo muttei mynä.
Mutta antaa lasten temmeltää.
Eikä USA:n tarvitse ampua ohjuksia sikinsokin Venäjän siviiliväestön sekaan.
Häivekoneet tuhoavat ohjukset ja tehtaat kirugin tarkasti.
Sitten ei olekaan jäljellä kuin ritsat eli sukhoit....ja niillä ei edes venäläinen sankarilentäjä lähde haastamaan F-35 koneita.
Putin se tekee tällä hetkellä vaalityötä itsensä hyväksi mutta tiltut ovat ulkona kuin juden terska esinahasta.
Häivekoneet ei tuhoa mitään ohjuksia vaan saattavat vaivoin saada jonkun koneen alas sattumalta ja ovat itsekin alasampumisen vaarassa. Venäjä on sanonut että supersoniset ohjukset kehitetty siksi että USA on tuonut sopimusten vastaisesti esim. Eurooppaan ohjustentorjuntayksiköt tavallisille ballistisille ohjuksille.
Voivoi tiltuset. USAlla on vastaavat ja kehitteillä 20mach ohjukset.
https://www.thedrive.com/the-war-zone/37045/air-force-says-new-hypersonic-missile-will-hit-targets-1000-miles-away-in-under-12-minutes
10mach toimivat ohjukset toimivat jo ja tuotanto alkaa ensi vuonna.
Voi Venäjä voi. Ettekö te lue koskaan mitä muualla tehdään???
Buahahahaaa
Voi voi nassukat kun USA vasta kehittää 7 kertaisella äänen nopeudella lentävää ohjusta ja Venäjällä on jo valmiina 20 kertaisella äänen nopeudella lentävä ohjus
USA:lla on kehitteillä jotai jotai jotai 1 200 000 machia lentävät jutskat tai tollee...
Seeee alkaa olemaan hätä kädessä ja housussakin Nato Tiltulassa.
Mielikuvitus ja paaska lentää moninkertaisella mahannopeudella.
Yhdysvaltalaiset haluaa sotaa, ja siksi ase kehitys on järjetöntä. Ukraina kärsii tämän vuoksi.
Yhdysvaltalaiset haluaa sotaa!!!!
Yhdysvaltalaiset saavat ohjus sateen niskasnsa.
Ha ha haaaa😂😂😂🤣😂🤣😂🤣🤣🤣🎅
Ruskit pyytää Kiinalta aseapua. Ukrainalaise ovat tuhonneet ruskien panssarivaunut ja kuulat on loppuneet.Kenraalit ja oligargit ovat varastaneet aseiden huoltoon ja modernisointiin tarkoitetut varat. Hihihiiihiii..... Upeeta. Ruskit ne vaan jaksaa kusta omiin muroihinsa.
Venäjällä on maailman typerin nahjus. Kiireesti Ukrainaan ja arkussa kotiin.
...eihän tuota jaksanut läpi lukea.. tuli hypättyä tänne loppuun jättääkseni ilkeyksissäni kommentin: käykäähän pojut vähän kävelyllä...vaikka sinne koululle.. puolilta päivin on ruokalassa soppaa...
Yhdysvallat kehittää kolmatta maailman sotaa.
Jaa, no Venäjä pyrkii jo käymään sitä täysillä!
alkaa muuten olla ukot vähissä....se siitä ylivoimasta..
plutonium paras ukonjatke
Näinkö onnettomia ovat.. Pelko perseessä uhitellaan
Tyhmät eivät nää, kuka aiheuttaa Ukrainan sodan. Laser aseet pitää kieltää sodassa, kuten on kielletty bioaseiden käyttö sodassa!!!
USA kaivaa omaa kuoppaansa, jos Yhdysvaltalaiset kehittää laser asetta, niin Venäjä levittää bioaseiden tuhon koko Yhdysvaltalaisten Valtion päälle.
USA on pelolla ajanut Venäjän valtaamaan Ukrainan, jolloin Venäjä saa enemmän reaktiointi aikaa, jos Yhdysvaltalaiset tekevät yllätys hyökkäyksen NATO jäsen maasta Venäjälle.