http://yle.fi/uutiset/ville_niinisto_itavallan_vaaleista_suvaitsevaisuus_voitti_ahdasmielisyyden/8901922?ref=leiki-uup
TÄMÄ ON VAKAVA VIESTI
Vaikka hiutaleen ohut häviö tai voitto, on se niin niukka, että se on esimerkki eurooppalaisten äärimmäisestä kyllästymisestä laittomiin siirtolaisiin.
Kun "äärioikeistolaisen" kannatus oli näin suuri, että sopii suurinpiirtein virhemarginaaliin, kannattaisi vihreitten vaan olla hipihiljaa.
Kaikissa seuraavissa vaaleissa kaikissa Euroopan maissa nähdään tämä ilmiö, suvakkius katoaa ihmisten kyllästyessä mieslaumoihin terrorisoimassa Eurooppaa.
Puukotuksia, autonpolttoja, huume- ja ihmiskauppaa, raiskauksia yms. paskaa vaan lisää lisää koko ajan, ihmiset ei jaksa vaan enää.
TÄMÄ ON VAKAVA VIESTI
Vaikka hiutaleen ohut häviö tai voitto, on se niin niukka, että se on esimerkki eurooppalaisten äärimmäisestä kyllästymisestä laittomiin siirtolaisiin.
Kun "äärioikeistolaisen" kannatus oli näin suuri, että sopii suurinpiirtein virhemarginaaliin, kannattaisi vihreitten vaan olla hipihiljaa.
Kaikissa seuraavissa vaaleissa kaikissa Euroopan maissa nähdään tämä ilmiö, suvakkius katoaa ihmisten kyllästyessä mieslaumoihin terrorisoimassa Eurooppaa.
Puukotuksia, autonpolttoja, huume- ja ihmiskauppaa, raiskauksia yms. paskaa vaan lisää lisää koko ajan, ihmiset ei jaksa vaan enää.
Vastaukset 15
Vanhimmat
On niin väsynyttä juttua jo toi "suvaitsevaisuus " ja "äärioikeisto". Noita vihreitä ei voisi vähempää kiinnostaa joku ihmisten tulevaisuus ja turvallisuus. Pääasia on saada pidettyä valtioiden portteja auki ja "auttaa" yhteiskuntien tuhoutumisessa.
No itse asiassa juuri vihreät välittää ihmiskunnan tulevaisuudesta. Ne on myös ainoita jotka tekee jotain sen eteen että pakolaiskriisi ei pahenisi. Nykyiset pakolaismäärät ovat vasta esimakua siitä mitä tuleman pittää jos ilmastopakolaisuus räjähtää kunnolla käsiin.
Jos vihreät mukamas välittäisivät ihmiskunnan tulevaisuudesta, ne eivät haluaisi pitää Euroopan rajoja avoimina valepakolaisille, joista useimmat kannattavat sellaisia arvoja, jotka ovat täysin ristiriidassa liberaalin demokraattisen yhteiskuntajärjestelmämme kanssa.
Oikeat vihreät ajavat vähestön vähentämistä tai ainakin samoissa pitämistä. Suomen "vihreät" sallivat kehitysmaalaisten kymmenlapsiset perheet myös Suomessa. Näin maapallo tuhoutuu.
Vihreiden puheenjohtaja Ville Niinistö iloitsee Itävallan vaalituloksesta. Niinistön mukaan vaalien tulos on tärkeä toivon viesti koko Euroopalle.
– Itävallan presidentinvaalitulos on tärkeä viesti Euroopan suunnasta ja antaa toivoa tulevaisuudesta. Vihreiden Van der Bellenin voitto äärioikeistolaisesta vastaehdokkaastaan osoittaa, että meillä on mahdollisuus yhteiseen tulevaisuuteen, jossa puolustetaan jokaisen ihmisarvoa ja avointa yhteiskuntaa, Niinistö sanoo.
Niinistön mielestä on tärkeää, että Euroopassa pystytään ratkomaan aikamme ongelmat ja että ihmisiä ei aseteta toisiaan vastaan.
– Itävallan presidentinvaalit muodostuivat keskeiseksi kamppailuksi Euroopan suunnasta. Usko ihmiseen ja suvaitsevaisuus voittivat ahdasmielisyyden ja sulkeutuneisuuden. Tämä antaa meille eurooppalaisille toivoa siitä, että voimme ratkaista aikamme ongelmat yhdessä, Niinistö sanoo.
Itävallan presidentinvaaleissa vihreiden Alexander Van der Bellen voitti oikeistopopulisti Norbert Hoferin äärimmäisen niukasti.
Osoittaa kyllä aikamoista lukutaidottomuutta ja tietämättömyyttä tulkita Itävallan vaalit vihervasemmistolaisuuden voitoksi. Edellisissä presidentinvaaleissa suvakkipuolueiden ehdokas peittosi selvästi FPÖ:n edustajan. Tällä kertaa suvakit saivat nippa nappa enemmistön äänistä. Järkioikeisto sai siis ison vaalivoiton, mutta se ei kuitenkaan ihan vielä riittänyt suvakkipuolueiden klikin murskaamiseen.
Saanko hei kysyä mitä konkreettista ne tekevät? Suunsoitto ja rasismista ja äärioikeistosta vinkuminen eivät ole tekoja.
Niinistö on tietynlaisen aivopesun ja punaviherkuplassa elävän tyypillinen ilmentymä. Puneviherlasit tiukasti päässä. Raha tulee seinästä ja maito tulee kaupasta -tyyppi.
Kyllä se herääminen vielä tapahtuu ennen kuin kuolo korjaa. Tai sitten ei.
Kyllä EU:ssa on tarkoitus tukahduttaa kaikki maahanmuuttovastaisuus keinolla millä hyvänsä.
Helppohan se on tukahduttaa kun 80 prosenttia on maahanmuuton puolella.
suurin osa eurooppalaisista vastustaa haittamaahanmuuttoa Lähi-idästä.
Älä unta näe.
ei tosiasioista tarvitse uneksia.
Veikkaisin, että n.80% kansasta on vastaan näitä rajojen yli rynniviä "pakolaisia" ja turvapaikkasurffareita. He eivät silti ole maahanmuuttoa vastaan. Jos joku tulee tänne työn perässä(työpaikka valmiina) maksamaan veroja, niin harvalla on mitään sitä vastaan.
Näin muistelen ja vähän ylikin.
Liikaa niitä on assujen seinää pystyssä pitämään ja Kelan organisaatiota.