Kuhertelu jenkkien kanssa tulee kalliiksi

Venäjä lopetti nyt rehunoston. Mitä seuraavaksi?
16153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

"Kuhertelu jenkkien kanssa tulee kalliiksi" - tarkoitat: Kuhertelu juutalaisten kanssa tulee kalliiksi.

Juutalaiset ajavat monikulttuuria ja sekasortoa Europpaan.

https://www.youtube.com/watch?v=YSAvVEakIls

Äänestä

1. Ajetaan lisää talouspakotteita Venäjää vastaan EUssa!
2. Sen jälkeen syyllistetään työntekijät Suomessa, kun vienti ei vedä (siis Venäjälle. Siis talouspakotteiden takia. Siis!) ja tarttis jotain tehhä?!
3. Tehhään jotain! Tehdään yhteiskuntasopimus oikein TALKOILLA (heh!) että vienti vetäis (ei se vedä, kts. Talouspakotteet!) ja saatais "Suomi nousuun!" :)
4. No ei saada! (Kts.talouspakotteet!) Mutta kannattaa ainakin palkkoja alentaa ja työaikoja pidentää, että saatais ainakin kotimarkkinat yhtä kuralle kuin vientiteollisuuskin jo on! Koska: Vienti.
5. Unohdettiin, että viennin parantamiseks pitäs varmaan niitä tuotteiden ja palveluiden hintojakin alentaa, jotta alkais se vienti vetämään. Mutta nyt ne meni "vahingossa" täysimääräisenä aijoittajille?! No oho! Ei se mitään! Keksitään sit ens vaalikaudella taas jotain uutta millä saatais Suomi vieläkin syvemmälle suohon, ja rikkaista entistä rikkaampia, ja keskituloisistakin nöyriä köyhiä!
6. Keksitään jotain uutta.

Äänestä
  • Unohdit yhden asian joka pitää ehdottomati tehdä jokaisen luettelemassasi kohdassa: kiristetään verotusta.
    Sehän se on ollut lääke jokaiseen kriisiin sen jokaiseen sektoriin.

    Äänestä

Eikö se ois sama ku lopetettais kaikki työnteko heti. Aletaan syömään puunkuoria niinku jänikset. Niitäkään ei kyllä kauan piisaa ku neki on myyty

Äänestä

Pääasia on kuitenkin ettei kuherrella diktatuurin kanssa.

Se kun ei koskaan pääty hyvin...

Äänestä
  • Usa on sotadiktatuuri.

    Äänestä

  • Suomen ulkomaankauppa on aina (lue: AINA) perustunut hyviin kauppasuhteisiin naapureiden kanssa. Nyt Kokoomuksen ja Keskustan ja Persujen pikkumiehet haluavat isotella ISON NATON selän takaa, ja ehdollistaa suurimman (lue: AINOAN) kauppakumppanimme yhteistyön.
    Suomen maatalous näivettyy muutamien SSS-miesten NATO-kiiman takia.

    Äänestä

ajatuksiltaan todella ihmeellinen ja ihan turhaan kaksi-kuusimielinen.
...että oikein rehusota,vastaavia ollut kymmeniä ja aivan turhaa,
mutta äärettömän lapsellista...kuten mm. nuo lapsijutut...voi voi sentään kuinka lento on matalaa.

Äänestä
  • Usalaiset ovat sotahulluja.

    Äänestä

  • xdkfjhgfs kirjoitti:

    Usalaiset ovat sotahulluja.

    Onneksi itänaapuria johtaa Putler, todellinen rauhanmies! Mies, joka asettaa aina kansansa hyvinvoinnin järjettömän asevarustelun edelle. Mies, jolle ei tulisi mieleenkään valloittaa alueita toisilta suvereeneilta valtioilta. Mies, joka kykenee järjestämään yhtä näyttävät olympialaiset kuin esikuvansa vuonna 1936. Mies, jonka ansiosta venäläinen eläkeläinen ja duunari ovat hyvinvoivaa väkeä verrattuna usalaisiin vastaaviin. Mies, joka tekee kaikkensa maailmanrauhan ja jännitteiden poistamiseksi valtioiden väliltä. Mies, joka antaa vapaalle lehdistölle ja medialle oikeuden toimia esteettömästi maassa. Mies, joka kiistattomasti on seuraavan rauhan Nobelin ansainnut!

    Äänestä

"Aina kun teemme jotain, sanotte, että Amerikka tulee tekemään sitä ja tätä ... Haluan tehdä teille jotain erittäin selväksi, älkää huolehtiko Amerikan paineesta Israelia kohtaan. Me, juutalaiset, kontrolloimme Amerikkaa ja amerikkalaiset tietävät sen."

-pääministeri Ariel Sharon-

Äänestä

Minkä lajin juutalainen Putinin on?

Äänestä

Eikö SAA-TA--NA suomen kansalta kysytä mitään? Soini ja persut oli oikein lisäjytky tähän kehitykseen. Laittavat kaiken tarmonsa Suomen Usa:laistamiseen. Takki kääntyi ja jäljelle jäi USA-PÖNÖTYS.

Äänestä

Venäjällä ei ole tuotannossa rehua ei perunaa ei kananmunia ei munaa ei kanaa ei viljaa ei selluloosaa ei tietenkään tietokoneita ei kännyköitä ei säätötekniikkaa ei elektroniikkaa ei säilykeitä ei ei ei

joten tulee kalliiksi tuo venäjä valtava maa kännissä makavia horoja juoksemassa pitkin katuja mahorkka hampaissa joka on valmistettu usassa

Äänestä
  • Tietotekniikkaa saa mm. Etelä-Koreasta - sieltä mistä muutkin sen ostavat?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenkitpoisSuomesta kirjoitti:

Venäjä lopetti nyt rehunoston. Mitä seuraavaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu