Plasmahoito

Olisin tiedustellut onko kellään kokemuksia plasmahoidosta ns. Vampyyrihoidosta, jossa oman veren plasma ruiskutetaan ihoon. Missä tehty, paljon maksaa ja oliko hintansa väärti
2116242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

huijaus mainos

Äänestä
  • missä se mainos oli

    Äänestä

Kallista on ja maailmalla jo lässähtänyt ilmiö ihon nuorekkuuden tavoittelussa.Voi saada sepsiksen jos on likaiset neulat tms..

Äänestä
  • Juu, samaa paskaa kuin laserhoidot, vanhanaikaisia. Uusia on kasvojen siirrot.

    Äänestä

No bull shit. Loistohoito. Omatkasvutekijät korjaavat. Thats it. Kateelliset panettelee, kuten aina.

Äänestä

Täysin turha ja kallis hoito.Muualla eivät sitä enää suosita.

Äänestä

ei auta

Äänestä
  • Onko kenelläkään omakohtaisia tai kaverin kokemuksia tästä prp hoidosta? Tätä käytetään suomessakin tosi paljon nykyään. Itse haluaisin kokeilla tummiin silmänalusiin.

    Äänestä

  • Olen 40 ja risat. Toimii ainakin mulla. En halua turhia kemikaaleja ihooni. Sen takia luomuhoito PRP.

    Äänestä

  • Itsekin reilu 40. Jouduin käymään useamman kerran ja sitten jonkinlaista virkistymistä kyllä huomasi. Kutakuinkin hinnan arvoista. En nyt ääriin kehuisi mutta en haukkuisikaan.

    Äänestä

  • alkaa kiinnostamaan

    Äänestä

Minkä hintaista touhua?

Äänestä

Kokemuksia on Cityclinikan jossa kävin kaksi kertaa. Valokuva otettiin ekakerralla, että nähtäisi "tulos" heh... kas vaan kuva olikin "kadonnut" kun sitä soittelin kaksi kuukautta, että olisin nähnyt "muutoksen" niin rahat kyllä kelpaa, palvelu tosi huonoa, EN suosittele jos menet OTA OMA kamera mukaan. Sinne meni 500.00e

Äänestä
  • cityklinikan tyypillistä toimintaa,kaikki on falskia ja epämääräistä.Helena niminen sairaanhoitaja ei todellakaan osaa työtään.pilasi otsani väärin pistellyllä Botuliinilla.Vaatiessani selitystä,ei suostunut tapaamaan ja Pääguru Pjotor puhui tapansa mukaan hölynpölyä tietämättä,mitä oikein olikaan tapahtunut.En mene enää koskaan,enkä ole toisen yrityksen ilkeä kätyri...asiakas vain.Plasmahoidon kadonneet kuvat sopii jotenkin paikan toimintaan,rahat pois ja kuulemiin.

    Äänestä

  • Raivonainen kirjoitti:

    cityklinikan tyypillistä toimintaa,kaikki on falskia ja epämääräistä.Helena niminen sairaanhoitaja ei todellakaan osaa työtään.pilasi otsani väärin pistellyllä Botuliinilla.Vaatiessani selitystä,ei suostunut tapaamaan ja Pääguru Pjotor puhui tapansa mukaan hölynpölyä tietämättä,mitä oikein olikaan tapahtunut.En mene enää koskaan,enkä ole toisen yrityksen ilkeä kätyri...asiakas vain.Plasmahoidon kadonneet kuvat sopii jotenkin paikan toimintaan,rahat pois ja kuulemiin.

    The Look taas kateellisena asialla😂😂

    Äänestä

Ei se "plasmahoito" ole mikään täysin uskomushoito. Se perustuu ajatukseen, että omia kudostemme kasvuun ja vaurioiden korjaamiseen vaikuttavia ainesosia kootaan veriplasman avulla niille alueille missä uudistumista, kudosten korjautumista halutaan tapahtuvaksi. Otetaan henkilön omaa verta, josta poistetaan verisolut ja jäljelle jäänyttä plasmaa ruiskutetaan hoidettaville alueille. Samalla tehdään neulalla mikrotraumaa kudokseen kuten "neulausmenetelmässä".

Kudostrauma aiheuttaa kudoksessa reaktion, missä kudoksia ennalleen rakentavat solut rientävät paikalle ja sinne kerääntyy lisääntyneen verenkierron seurauksena myös aineita, jotka ovat välttämättömiä paranemisessa ja arpeutumisessa, kudoksen kasvutekijöitä.

Näiden kahden menetelmän plasmansiirron ja neulauksen vaikutus on lisätekijänä nykyisin enemmän käytettyyn hoitomuotoon rasvan siirtoon tai kantasolujen siirtoon. Todellisuudessa edelleen selvitetään, mikä lopulta rasvansiirronkin tuloksen aiheuttaa, onko se siirretyt rasvasolut, siirretyt kantasolut, vai niiden mukana siirtyneet kasvutekijät. Ilmeisesti kaikki nämä yhdessä sen muutoksen aiheuttavat. Siihen viitaa se, että varmimmin tulokseen päästään kun käytetään rasvasolujen senrifugoinnissa erottuvaa raskainta fraktiota, jossa on mitattavissa suurimmat kasvutekijäpitoisuudet.

Äänestä
  • Hyvä vastaus.

    Äänestä

Käyty on kohta 4 kk mennyt, ei mitään tuloksia ole !!! kävin 3 krt

Äänestä

Täytän lähipäivinä 40-vuotta ja olen miettinyt itselleni syntymäpäivä lahjana plasma hoitoa.
Minua vähän jänskättää, kun en näistä tiedä mitään muuta kun mitä tyttäreni on minulle kertonut.
Lehdessä oli juuri iso kirjoitus laatukirurgian veropetoksista. Tämä on aivan kamalaa, en voi uskoa sitä todeksi.
Voisiko joku ystävällisesti kertoa minulle, missä minun pitäisi käydä?
Mitkä ovat riskejä?
Tulehdukset?
Missä on parhaat kirurgit?

Äänestä
  • Plasmahoitoon ei tarvita kirurgeja. Eikä varsinkaan plastiikkakirurgeja. Hoito on simppeli ja sen voi tehdä sairaanhoitajakin. Jos et tiedä, mihin hoitoon olet menossa. Kannattaisiko käydä vaikka konsultaatiossa. Ja miten ihmeessä Laatukirugian veropetosepäilyt tähän liittyvätkään?

    Äänestä

Minulle tehty kaksi kertaa oikeaan kyynärpäähän.EI MITÄÄN VAIKUTUSTA!
Humpuukia koko homma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heikkopeikko67 kirjoitti:

Olisin tiedustellut onko kellään kokemuksia plasmahoidosta ns. Vampyyrihoidosta, jossa oman veren plasma ruiskutetaan ihoon. Missä tehty, paljon maksaa ja oliko hintansa väärti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu