Asiallisia keskustluja ja viestejä katoaa. Trolliarmeija asialla, epäilen.
Hävitysaalto palstalla
helteenseuraustako
34323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Täältä on tosiaan kadonnut esimerkiksi avaus viime joulukuulta, jossa käsiteltiin tieteen ongelmia, eli sitä, ettei nykyaikainen tiede tiedä tarkasti edes Avogadron vakion arvoa.
Kuten arvata saattaa, tästä paljastuksesta seurasi vilkas ja kiinnostunut keskustelu, joka kuitenkin oli liikaa asian salaamaan pyrkiville tahoille. He poistattivat koko keskustelun kaikessa hiljaisuudessa, tarkoituksenaan ilmeisesti, ettei sitä avattaisi uudelleen.
Miksi avointa keskustelua tieteen ongelmakohdista ei uskalleta sallia? Onko koko tieteellinen maailmankuva ja ennen kaikkea evoluutioteoria vaarassa romahtaa lopullisesti?
Maanpinnalla on ihan kivaa. Laskeuduhan sinäkin sinne. Salaliittohörhöily on ihan hauskaa, mutta ei sitä kannata viedä liian pitkälle.
Piin numerosarjassa on piilotettuna sanoma, joka kertoo jotakin. Olen lukenut salaisista projekteista tämän selvittämiseksi, mutta julkisuudessa niistä vaietaan visusti. Uskaltaisikohan siitä tehdä avauksen tänne, vai poistettaisiinko sekin heti?
Tämä on ateismipalsta eikä tiedepalsta. Jospa keskustelisimme täällä ateismista ja tiedepalstoilla tieteestä?
Ei tämä ole terveyspalstakaan ja kuitenkin täällä keskustellaan pallihiestä jatkuvasti.
Enpä ole huomannut, että siitä olisi peräti keskusteltu.
No voi. Koetapa ottaa etäisyyttä siihen persreikään sitten.
btw. Raamatun evankelointia myös samat nikit harrastavat, eikä Raamattukaan kuulu ateistipalstalle..
Juurikin oli keskustelu (joka poistettu) jossa Kaarne kertoi jostain ketjusta jossa oli seitsemän eri ateistien näkemystä aiheesta mitä ateismi on. Sitäkään ei ainakaan googlella löytynyt. Hyvin usein olen vanhemmissa ketjuissa nähnyt linkkejä mielenkiintoisempiin keskusteluihin, ja aina kun linkin klikkaa, ilmaantuu sama "Pahus, sivua ei löytynyt". Tarkoituksella täältä on poistettu kaikki mielenkiintoisimmat ja antoisimmat ketjut. Aiheet joissa ateistit eivät ole pärjänneet on poistettu suorastaan järjestelmällisesti. Ateismia suoraan käsittelevät keskustelut yleensä poistetaan. Se on outoa kun ollaan kuitenkin keskustelupalstalla jossa on tarkoitus keskustella ateismista. Jäljelle jäävät kuitenkin hulluimmat teistiesimerkit ja kamelinperseet.
Suomalaista kansankulttuuria tässä tuhotaan ja rankalla kädellä. Edes Isis ei ole pystynyt pahempaan tällä saralla.
"Aiheet joissa ateistit eivät ole pärjänneet on poistettu suorastaan järjestelmällisesti."
Eihän täällä ole koskaan ollut mitään missä ateistit eivät olisi pärjänneet, kun säälittävät uskispölvästit ovat hävinneet joka ikisen väittelyn 10-0 ateisteille. Uskovat täällä poistavat niitä keskusteluja joissa ovat jääneet aivan erityisen surkeasti tappiolle ja vielä samalla paljastaneet vahingossa joitain todella ikäviä puolia itsestään, sekä siitä typerästä uskostaan.
Uskiksilla ei ole ollut pienintäkään jakoa missään keskustelussa. Vain ääliömäisiä idioottimaisuuksia ja toinen toistaan tyhmempiä väittämiä, jotka eivät koskaan perustu mihinkään ja joiden tueksi ei koskaan löydy todisteen murustakaan, ei niin yhtään mitään.
Ateistihan voisi jäädä häviölle väittelyssä muutenkin vain jos joku uskova todistaisi että jumala on olemassa. Eikä kukaan ole koskaan todistanut mitään sellaista, ei mitään sen suuntaistakaan. Vain tyhjää ja täysin perusteetonta inttämistä, joka todistaa ainoastaan uskon säälittävän pohjattoman tyhmyyden.
Pyydetty myös uskovaisten nimimerkin lähettämää massa-avauksien poistoa.
Jaa kaikki on uskovaisen syytä taas???????
on !
Etkö sinä millään voisi itse pysyä pois palstalta, jos sen sisältö ei sinua miellytä?
"Merkittävä hihhuliongelma. Hihhulista on merkittävää haittaa osalle käyttäjistä tai
vähintään kohtalaista haittaa useille käyttäjille = Julistajaongelma hivaittu! "
Ja jos hihulta puuttuu LUKUTAITO suosittelen Raamatun sijaan AAPISTA, jos hihu ei edes tiedä mitä Raamatunsoopaa tänne koskaan,postaa
lestahihu huh hih
Ei ole, vika on heidän omassa päässään.
Vain Pohjois-Korean johtajat suojelevat itseään sensuurilla. Muut ymmärtävät sen lapselliseksi.
Ei ole, luulet vaan, koska olet siinä iässä!
Ilman kristittyjä tämä palsta olisi sanallinen kaatopaikka
Sitä on osa porukasta lähtenyt jo aamupäivällä ajokoiran kanssa kävelylle.
Kattelin puoliltapäivin palstaa, niin koko etusivu oli täynnä hölinää.
Aijaa lestaako tarkoitati hih huh
Ilmoitin kaikki pallihiki tai tappouhkauksia sisältävät viestit ylläpidolle ja tulen tekemään niin jatkossakin. Muita viestejä en ole ilmoittanut. Kysyttävää?
Lestaisä vetelee..
Todennäköisesti. Kuten tämänkin avauksen kirjoittaja on teisti:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14298819/suomesta-sekulaari-mahdollisimman-pian
Tiedätkö mistä tiedän?
Jeesus ja jumala poistaa tekstejä.
Mark5 on rukoillut Jumalalta sensurointiapua ja nyt Jumala poistaa niitä hiki hatussa. Sanoinko hatussa? Jumala käyttää siis ainakin hattua. Vetaisin sen ihan hatusta.
Miksi vihaat suoalueita, oletkos hihhuli? Pidätkös niitä noituutena Jeesuksen hihu huh ssa?
Suo pitäisi kuokkia. Ojitus parantaisi kusen virtausta aivoistasi pois.
Sinä olet vain aivovammainen. Pelkkä pään amputaatio riittää sinulle hoidoksi.
Olet raaka ateisti, hyi olkoon
No toisaalta, eipä tuo pään amputointi vaikuta hihhulin arkeen muuten kuin tekee hänen ulkonäkönsä hiukan erilaiseksi.
Se on siis katoavaa kansanperinnettä, kun tänne kirjoittelee...?!
Uskonnot ja uskomukset-palstalla hihu sanoo hih huh, ja sittekoettaa su-ru.
Ku Jumala ei-tu
Miksi ateistia ei kannata päästää "kahvitauollekaan?
Koska uudelleenkouluttaminen vie liikaa aikaa.