Terveyskeskus "päivystys"

NykynenKangasalalainen

Entisenä Nokian kaupungin asukkaana osaan arvostaa terveyskeskuksen palvelua, jotain mitä nyt Kangasalalla voi vain toivoa. Kangasalaan terveyskeskukseen on mitä todennäköisemmin palkattu kaikki opiskellessa rimaa heiluttamaan kykenevät alisuorittajat. On kyse sitten hoitajan tai kansamme ylimpään kastiin itsensä nostaneet lääkärit.
Istuessani (usean tunnin) seuraamassa toimintaa (asiakkaan välttelyä) olen valmis muuttamaan ajatukseni SOTEn suhteen, tästä alemmaksi ei ihmisen kohtelu voi mennä! Kangasalla sairas akuuttipäivystykseen nöyrtyvä henkilö on rasite, jonka välttelystä jokainen hyötyy... Nokian terveyskeskuksessa oli PALVELUA ja paikalla näkyi huolehtivaa henkilökuntaakin, toisin on täällä. Kyllä henkilökuntaa näkyy keskenään keskustelemassa sekä terveisiä vaihtamassa, mikä on tietenkin tärkeää yhteiskuntasuhteiden hoitoa! Asiakas vain on tästä kokonaisuudesta unohtunut! Herätkää palvelemaan!!!

2

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosityytyväinen

      Harmi, että kohdallesi on osunut ehkä tavallista kiireisempi päivä. Taitaa olla kesäsijaisten perehdytysaikakin meneillään. Itselläni on aivan päinvastaiset kokemukset: päivystyksessä on toki kulunut aikaa, mutta minusta kyllä huolehdittiin. Odottamista oli mm. laboratoriokokeiden takia.
      Viikonlopulle minä toivoisin omassa kunnassa olevaa päivystystä, mutta onneksi ei ole tarvinnut lähteä Valkeakoskelle.
      Omalääkäri on aivan loistava ja suhde on kestänyt jo yli 20 vuotta.
      Näin meidän perheessä:)

    • kangasalta

      Onneksi on Dextra joka palvelee ja sitten ei tarvitse jonottaa.Kun vielä saataisiin kela maksajaki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      153
      11031
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      53
      5269
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2483
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2169
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1731
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1594
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1280
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1206
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      956
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      952
    Aihe