Taas on ryppy natokumppanien rakkaudessa.
http://yle.fi/uutiset/turkki_raivostui_usan_joukoille__kayttakaa_vaikka_al-qaidan_tunnuksia/8913861
Sotahan siitä seuraa.
http://yle.fi/uutiset/turkki_raivostui_usan_joukoille__kayttakaa_vaikka_al-qaidan_tunnuksia/8913861
Sotahan siitä seuraa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Erdogan ja Obama eivät tule toimeen keskenään. Jomman kumman on väistyttävä.
Asia ei ole ongrl,a. koska USA:ssa valta oikeasti vaihtuu välillä! Turkissa ja Venäjällä sen sijaa pressat pitää kaksin käsin palleistaan kiinni!
Vaalikausien mukaan mennään. Olis kornia jos presidentti sanoisi kesken kauden, että ei huvita enää.
Jenkit tukee Kurdeja ja Turkki on nimennyt ne terroristeiksi. USA:n on arveltu tukevan myös ISIStä.
Usa on välillä himmaillut Isisin kanssa.
"USA:n on arveltu tukevan myös ISIStä."
Vain Venäjän Tiltut luulee! MUUT taas tietää, että USA POMMITTAA ISIS-järjestöä!
Parivuotta on pommittanut, mutta nyt on jo pakko onnistua Venäjän näytön jälkeen.
Jenkeillä ei ole taaskaan puhtaita jauhoja säkeissä, olisi kiintoisaa tietää mitä ja millaista myyräntyötä ne Syyriassa harjoittavat?
Jenkit ovat kieltäytyneet yhteisiskusta DAES: ia vastaan Venäjän kanssa, se kertoo tilanteesta paljon....onhan Venäjä edelleen halutessaan kaikkein uskottavin kumppani Syyrian alueella.
"Jenkeillä ei ole taaskaan puhtaita jauhoja säkeissä, olisi kiintoisaa tietää mitä ja millaista myyräntyötä ne Syyriassa harjoittavat?"
Eihän sinun tarvitse tietää kun keksit kaiken kuitenkin!
"enkit ovat kieltäytyneet yhteisiskusta DAES: ia vastaan Venäjän kanssa, se kertoo tilanteesta paljon....onhan Venäjä edelleen halutessaan kaikkein uskottavin kumppani Syyrian alueella."
Miten niin? Sehäön pakeni paikalta ja jätti liittolaisensa pulaan?
"Jenkeillä ei ole taaskaan puhtaita jauhoja säkeissä, olisi kiintoisaa tietää mitä ja millaista myyräntyötä ne Syyriassa harjoittavat?"
"Jenkit ovat kieltäytyneet yhteisiskusta DAES: ia vastaan Venäjän kanssa, se kertoo tilanteesta paljon....onhan Venäjä edelleen halutessaan kaikkein uskottavin kumppani Syyrian alueella."