Kurvinen:Turun maine ihmisoikeusrikoksia tärkeämpi

sananvapausvanki-FIN

https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=qs1JHNw8T2U

Juha Kurvinen kertoi kertoi uusimmat terveiset. Hänet uusimpien tietojen mukaan siirretään vasta ensi maanantaina ambulanssilla Kupittaalle A6-osastolle.

Kurvinen perusti aiemmin Kupittaan osaston uhrien kanssa salaisen tukiryhmän, jolla on Facebookissa salainen oma ryhmä. He kävivät tapaamassa eduskunnassa Vasemmistoliiton kansanedustaja Li Anderssonia kuudentoista Kupittaan osaston uhrin kanssa.

Siellä he tapasivat myös eduskunnan oikeusasiamiehen edustaja ja Kurvisen vasemmalla puolella oli suomen mielenterveysliiton lakimies. Niin sekään ei riittänyt siihen, että näitä ihmisoikeusrikoksia oltaisiin voitu vieläkään tutkia.

Turun poliisi ei ole vieläkään Kurvisen mukaan suostunut tutkimaan Turun psykatrian pahamaineisinta osastoa A1-akuuttia, jossa nämä lukuisat ihmisoikeusrikokset tapahtuivat, joita Kurvinen oli itse aikanaan 2008-2011 vuosina todistamassa.

Anorektikon kimppuun oli myös hyökännyt eräs steroideja käyttänyt hoitaja, joka oli lyönyt tätä naista nyrkillä.

Kupittaan A1-osastolla joutuu Kurvisen mukaan pienistäkin asiasta kaikki potilaat eristysselliin. Puhuminen on myös kielletty tuolla osastolla Kurvisen mukaan.

Aiemmin kun Kurvinen yritti puhua näistä Kupittaan A1-osaston jutuista, niin häntä ei missään uskottu, kunnes Iltalehden toimittaja uskalsi kirjoittaa tänä keväänä Kurvisen tapauksesta, josta Kupittaan osaston skandaali sai alkunsa ja johti poliisitutkintaan.



Kurviselta on evätty oikeus nähdä häntä koskevat salaiset epikriisi-asiakirjat

Kurviselta on lisäksi evätty oikeus nähdä kaikki häntä koskevat salaiset epikriisi-asiakirjat, jotka ovat psykiatristen sairaanhoitohenkilökunnan DDR:mäiset havainnot taudin kuvasta ja kehittymisestä.

Potilaita kun tarkkaillaan haukkana osastolla koko psykiatrisen pakkohoidon ajan ja jokainen talossa työskentelevä hoitaja raportoi epikriisiin jokaisen pienimmänkin asian, mitä potilas tekee. Siihen riittää jo pelkkä nenänkin kaivaminen, joka voidaan sitten tulkita psykoottiseksi toiminnaksi!

Mutta epikriisit ollaan suunniteltu niin pirullisesti, että niiden tarkastuspyyntö voidaan evätä, jos potilaan pakkohoito on tehty poliittisista syistä!

Kurvinen kertoo yrittäneensä jo vuodesta 2008 lähtien saada haltuunsa hänen psykiatristen hoitojaksojen epikriisi-selosteita, mutta tuloksetta. Koska ne olisivat liian villiä luettavaa julkisuudessa ja paljastaisivat suomalaisen psykiatrian äärimmäisen mielivallan.

Lähde: http://nwohavaintojapromo.blogspot.fi/2016/05/kurvinen-turun-kaupungin-maine.html

0

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

        Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
        Maailman menoa
        83
        4433
      2. Olit ihan

        Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
        Ikävä
        24
        3098
      3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

        Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
        Maailman menoa
        39
        2864
      4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

        "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
        Maailman menoa
        116
        2635
      5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

        se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
        Maailman menoa
        17
        2509
      6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

        Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
        Ikävä
        42
        2279
      7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        113
        2255
      8. Kaipaamasi miehen nimi?

        Ja maakunta tai kaupunki?
        Ikävä
        13
        2194
      9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

        TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
        Suomalaiset julkkikset
        14
        2015
      10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

        Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
        Maailman menoa
        28
        1717
      Aihe