2016 Bilderberg/Faaraot Saksa

spukke

Bilderberg 2016 Saksassa kesäkuussa taas kokoontuu. Aikamme Faaraot herrat jotka päättää kaikesta vähänkin tärkeästä. Onko joku menossa vetämäämään suomen lippua paikalle vai olenko ainoa joka edes miettii sitä 5 miljoonasta lampaasta. Ketä ei ole junassa mukana.... 13 sukua johtaa mailmaa pitäen itsellään ainakin 75% koko mailman rahasta... Vähän ala kanttiin ettei ketään voi sanoa että puhun paskaa.. Jotta menee mielnekiintoiseksi tämäkin postaus niitä johtaa 7 tahoa... Kirjoitin paljon mutta delete puhui.. Miksi???? Sinun pitää itse löytää se jos vain minä sen kirjoitan luet et välitä ja unohdat. Todellisuus on ihmeellisempää kuin paras elokuva tai sarja mitä olet nähnyt. Olemme juuri nyt sen kärjessä. Onnea teille kaikille toivoo Spukke.

1

135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puppetmasters

      Bilderberg 2016
      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14180897/bilderberg-2016
      "Sierra City Kalifornian syrjäisessä vuoristo hotelli kompleksissa pidetään tämän vuoden sisäpiirin Bilderberg ryhmän kokous.

      Kokouksia on pidetty viime vuosina vaikeakulkuisissa paikoissa,mikä vähentää kiinnostuneita ulkopuolisia tulemasta paikan päälle".

      Kuka Suomesta osallistuu tänä vuonna veronmaksajien laskuun Bilderberg Group 2016 kemuihin: Alexander Stubb, Matti "Omistajan ääni" Apunen, Juha Sipilä, Timo Soini, Anne Berner?
      -


      Koko Bilderberg Group on "Omistajan ääni".

      Esim. Alexander Stubb kävi salaseuran kokouksessa viime vuonna Suomen veronmaksajien laskuun, mutta ei suostunut kertomaan edes kysyttäessä mitä kokouksessa käsiteltiin. Suomen ministeri lentää kansan laskuun eliitin salaseuran "Deep State" -palaveriin jossa päätetään länsimaiden ja ihmiskunnan sekä globaalin politiikan suuntaviivoista oikeiston rahavallan toimesta, ja vielä verhojen takana epädemokraattisesti. Kyllä on demokratia länsimaissakin kadonnut näennäisdemokratian rahavallan hyväveljien salaseuraplutokratian tieltä, joissa rötösherrat sopivat eduistaan. Putinin Venäjä tai Pohjois-Korea ei ole ainut joka pitäisi alasajaa demokratian ja oikeusvaltion takia. Tämä länsimainen plutokratinen järjestelmä osaa vain toimia paljon hienostuneemmin valtamedian massamanipulaation tukemana.

      Ei ihme että isovelimassavalvontaa, joukkojenhallintaa ym. kontrollijärjestelmiä pitää koko ajan massiivisesti lisätä, ettei kansa tarpeeksi saadessaan tee ranskalaisia ja vaadi päitä pölkylle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      106
      4783
    2. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      146
      4559
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      4542
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      2974
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      29
      2538
    6. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2184
    7. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      2128
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1839
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      73
      1380
    10. Onko oikein että

      Melkein puolen vuoden tutustumisen ja tiiviin yhteydenpidon jälkeen toinen katoaa selittämättä, kuin pieru Saharaan? No
      Ikävä
      181
      1245
    Aihe