Olen kuullut huhun, että maahanmuuttajat, jos kouluttavat itsensä, niin sääntönä on se, että heidät sijoitetaan etusijalla töihin, etteivät jää notkumaan kauppakeskuksien pihaan. Oletteko toiset kuulleet tämän?
Maahanmuuttajat vie työpaikat!
maahanmuuttajatsaatyöt
19274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kysyppäs tota kuule ennemmin tasa-arvovaltuutetulta!
Kyllä, maahanmuuttajat elää sossun rahalla ja vie meidän työpaikat. Lisäksi ne on homoja ja vie meidän naiset.
Ja lisäks ne loisii sossun rahoilla, mut simsalabim 5 vuotta lojuttuaan jokainen niitten loisima killinki muuttuu kaksinkertaiseksi määräksi kultakolikoita, meripihkaa ja mirhamia! :)
Samoin häthätää kaksisormijärjestelmällä HTML-koodia merkki/minuutti naputteleva mamu-"koodari" on ihan tuotapikaa maailmanluokan tietokoneguru ja koko Suomen talouselämän tukipilari! :)
Kyllä sinulla tosiaan näyttää olevan psyykkisiä ongelmia lukihäiriön lisäksi.
Niin tai jos se vaan vaikuttaa siltä omista mielenterveysongelmistasi johtuen? Vai onko sinulla kuinkakin pätevä psykiatrian koulutus takanasi, vai kuvitteletko vain olevasi psykiatri? Kysyppäs kuule ensi kerralla omalääkäriltäsi että pitäiskö annosta vähän suurentaa tai vaihtaa lääkettä kokonaan?
Ja ole hyvä, älä ehdota samaa minulle! En syö ainuttakaan lääkettä!
Kiviä on kerätty pelloilta ja energiapuurankaa metsistä, kun Kauhavan turvapaikanhakijoiden työosuuskunta Mamulandian miehet ovat harjoitelleet tänä keväänä työntekoa ylihärmäläisen kasvinviljelijän Kauko Korven tilalla.
Korpi ja tilalla työskentelevä Antero Mäntyniemi ovat olleet oikein tyytyväisiä turvapaikanhakijoiden työpanokseen. Älypuhelinten räpläys tai muut sijaistoiminnot eivät ole nuorten miesten urakointia keskeyttäneet.
”Olen yllättynyt siitä, kuinka ahkeria he ovat", Mäntyniemi kertoo.
”Heillä on työhaluja ja käytös kohdallaan. Olen täysin vakuuttunut, että kun tieto työntekijöistä leviää yrittäjien tietoisuuteen, kysyntää tulee olemaan", sanoo Korpi.
Taitaa olla toiveajattelua, kyllähän ne paikalla voi pari tuntia notkua. Mutta jos sanotaan että teet tää nyt yhden vuoden, joka arkipäivä 7-16 , luulenpa että kauhistuisivat moista ajatusta, ja kotimaassa notkuminen vaikka sitten vanhoilla lenkkareilla, alkaisi tuntua paremmalata idealta. Ei ne pysty keskittymään jatkuvaan työhön.
”Olen yllättynyt siitä, kuinka ahkeria he ovat", Mäntyniemi kertoo.
”Heillä on työhaluja ja käytös kohdallaan. Olen täysin vakuuttunut, että kun tieto työntekijöistä leviää yrittäjien tietoisuuteen, kysyntää tulee olemaan", sanoo Korpi.
Kyllä niitä ainakin kohdellaan kuin kunniakansalaisia, vaikka he eivät ole mitään ansainneet, en ainakaan tiedä miten ne olisi ansainneet mitään täällä.
MV-lehti, (WTF-magazine) aloitti huumorisivustona, josta kasvoi yksi Suomen suosituimmista ja niiden vuosien aikana lehti ehti kerätä suuren lukijakunnan. Kyseisen median nyt Espanjassa asuva omistaja, Ilja Janitskin, näyttää uskovan itse, että koska muu media on “juutalaisten hallinnassa”, hänen tehtävänsä on edustaa totuutta. Kokonaisuus, jossa kansallissosialismi, antisemitismi, pakolaisvastaisuus, rasismi ja seksismi rehottavat sen lisäksi, että Venäjä-“uutisissaan” valemedia noudattaa Kremlin linjaa, voi vaikuttaa hämmentävältä, mutta Venäjä on jo vuosia tukenut niin taloudellisesti kuin henkisesti kaikenlaista ääriaineistoa myös maansa ulkopuolella, joten asia ei sinänsä ole ihme. Esimerkiksi äärioikeistolainen pohjoismainen Vastarintaliike suhtautuu lämmöllä Putinin Venäjään – Venäjä näyttäytyy natsijärjestölle ihannevaltiona, joka puolustaa perinteisiä arvoja ja toimii rappeutuneen EU:n vastapainona. Emil Hagberg, joka on Ruotsin Vastarintaliikkeen johtajaneuvoston jäsen, sanoi liikkeen nettiradiolähetyksessä, että näkisi mieluummin Ruotsin venäläisten valtaamana kuin nykyjohdon alaisuudessa. Liikkeen mukaan todellinen uhka tulee lännestä ja etelästä. Näin siis myös erilaisten natsijärjestöjen kanavat toimivat Venäjän viestien vahvistajina ja kaikupohjana.
Nuo Venäjä-kytkökset ovat selkeitä, mutta ei MV-lehteä sen vuoksi vihata. Sitä vihataan sen vuoksi, että se julkaisee uutisia jotka Suomen valtamediat sensuroivat. Media on ohjeistettu siten että negatiivisia uutisia matuista ei sallita, ja kantasuomalaisten ongelmia ja rikoksia paisutellaan tarkoituksenmukaisesti. Hyvä esimerkki tästä oli pravdan punavihreiden toimittajatyttöjen excursio Itä-Helsinkiin. Piiloviestinä oli, että koska suomalaisilla on perunanenä ja jotkut heistä nauttivat alkoholia päivittäin, matuja ei saa syyllistää raiskauksista, ryöstöistä ja murhista.
Ei ne mitään töitä ole tänne tulleet tekemään! Sitäpaitsi ennenkin ne oppii lukemaan ja kirjoittamaan olemme jo samassa jamassa kuin mitä näiden sotilaskarkureiden kotimaat josta ovat täysihoitoon tänne luikkineet!! Joten ole huoleti, saamme kyllä tahkota verorahoja vieraslajin ylläpitoon vastakin.
Kyllä olisi kova pala matuille joutua töihin, kun esim.
minun naapurissani asuvat matut nukkuvat iltapäivään.
Tuosta ei ole pelkoa. Jos joutuu kilpailemaan työpaikasta luku- ja kirjoitustaidottoman matun kanssa voi katsoa peiliin. Toisen polven matuista noin 30% ei selviä läpi edes peruskoulusta. Heille tullaan tavan mukaan järjestämään suojatyöpaikkoja - ne eivät ole kantasuomalaisilta pois, koska näitä työpaikkoja ei perustettaisi ilman matuja. Ainoa joka tästä kärsii on suomalainen veronmaksaja.
Suomeen on tullut lukuisa määrä koneinsinöörejä. Valitettavasti tutkintotodistukset ovat kadonneet matkalla, ja koraanikoulun koneinsinöörilinjan tutkintovaatimuksiin ei kuulu luku- ja kirjoitustaito. Ottaen huomioon että Suomessa on tätä nykyä satoja tuhansia työttömiä, osa korkeasti koulutettuja, ja valtio ottaa lisävelkaa 10 miljardia vuodessa leikaten silti koulutuksesta, terveydenhuollosta ja vanhustenhuollosta, pidän järjettömänä toimintana ottaa näitä ihmissalakuljettajien tuomia maahan.
Ei ne kiviä kerää.
Ne kerää meidän rahat ja lähettää eritreaan.
https://paavotajukangas.com/2016/05/30/monet-afrikan-maat-lypsavat-pakolaisten-avulla-rahaa-eurooppalaisilta/
Tai sitten ne kerääkin kiviä.
Kivittääkseen poliisia ja pelastustoimea.
Ruotsissa kerrostalojen katoilla kivivarastot joista kiva tarpeen tullen, usein, nakella.
Kyllä siellä joukossa varmaan on ihan työhaluista ja työkykyistäkin porukkaa, toivottavasti migri ottaa huomioon noita asioita valitessaan, kenelle annetaan turvapaikka.
Vielä enemmän toivoisin, että pieniinkin rikoksiin syyllistyneille annettaisiin lippu kotimaahan.
Hih hih...
loisivat ja vievät työpaikat,
kummallista,
ahdistaa,
ja se on niinden syy,
pakko olla niiden syy...