Kylläpä ovat ihmeidiootteja nuokin, eli ilmeisestikin pers`aukiset hankkii citymaasturit jotain näytelläkseen vaikka velaksi, mutta sitten talous onkin osamaksujen takia niin tiukalla ettei edes kahden euron pääsymaksuun ole varaa!
”Kaupungista saatetaan tulla kalliilla citymaasturilla, mutta kahden euron pääsymaksuun ei ole varaa. Ehkä rahat ovat menneet siihen autoon."
http://www.talouselama.fi/uutiset/kaupungista-tullaan-kalliilla-citymaasturilla-mutta-2-paasymaksuun-ei-ole-varaa-mt-suosittu-matkailukohde-sulkemassa-ovensa-6554943
”Kaupungista saatetaan tulla kalliilla citymaasturilla, mutta kahden euron pääsymaksuun ei ole varaa. Ehkä rahat ovat menneet siihen autoon."
http://www.talouselama.fi/uutiset/kaupungista-tullaan-kalliilla-citymaasturilla-mutta-2-paasymaksuun-ei-ole-varaa-mt-suosittu-matkailukohde-sulkemassa-ovensa-6554943
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kenties kysymys onkin siitä että sen maksun joutuu maksamaan itse.
Miljonäärit ovat vitun kitsaita kusipäitä. Muutamasta eurosta tulee jo hirveä rähinä.
Vanhoilla datsuneilla ajavat maksavat mielellään nuo maksut. Mutta ahneilla itsekeskeisillä kokoomuslaisilla kuppi menee nurin helposti.
Samalla tavoin ollaan narisemassa, jos kirjastoon tulisi pieni maksu, että kirjasto voisi hankkia materiaalia riippumatta poliitikkojen mielialoista, mutta kun ei.....
Olen MELKO varma että poliitikot ei päätä kirjastojen kirjahankinnoista!
(Rahoituksesta tokikin,että välillisesti kenties)
Joo ei , huomasin ajatusvirheeni:) - tarkoitin että olisi varoja hankkia itsenäisesti kirjoja vaikka poliitikot supistaisivat kirjastojen määrärahoja.
Kiitti Timolle korjauksesta:).
Nou hätä! :P
Täältä pesee pikkumaista kettuilua, pilikun nusuttelua ja ilkeitä kommentteja jo 1900-luvulta saakka! :D
Luota vain alkuperäiseen! Älä lue nikkini väärinkäyttäjien halpakopioita!
Ja mitähän logiikkaa tämäkin taas oli?
Kaupungista tullaa kalliilla kitumaasturilla (=kallis=siihen kuluu paljon rahaa) ja SITTEN (eikös tulisi sanoa että juuri sen TAKIA?) ei ole varaa maksaa?!
Vinkki: Kannattais mainostaa turistirysäänsä halvoilla Skodan (tai vastaavan) ropposilla ajaville! Niille jää autolainan maksun jälkeen vielä pääsylippurahaakin! ;)
Lienee ihan vapaaehtoista maksaako vai ei, mitä siitä kitisemään.
sinne tuleminenkin on vappaaehtoista, eikö?