Tyypillinen odinisti

Tämä kaveri lienee innokas odinisti? http://m.iltalehti.fi/uutiset/2016053021649209_uu.shtml
4287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kiitos ja kunnia kaikille odineille!

Äänestä

Mikä odinisti?

Äänestä

Kansaako kiihotat? Tällä ei mitään tekemistä viittaamaasi odineihin, vai liekö tarkoitat sitä ruattinmaalla asuvaa odinistia, sen tekemisistä/tarkoitusperästä en tiärä..ainuastaan sen, että varasti toisen nimen ittelleen.....mitähän sekin kertoo hänestä, varsinkin kun viälä ruattinmaalla asuu.....pelekuriko?
Mutta tää hukuttaja jantteri elää ihan omassa maailmassaan, ehkä liikaa leffoja/sarjoja..

Jollei teillä suvakkihuorilla mittää muuta oo kun koko ajan keksiä tikusta asiaa maahanmuuttokriitikoille, niin ei teidän asiat kovin vahvalla pohjalla ole. Voisitteko oikeasti keskittyä siihen, että miten sotaveteraanien asiat saataisiin kuntoon! Sen jälkeen voimme miettiä matuja!

Äänestä

Pitää paikkansa. Kaveri on Odinisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeuden_miekka kirjoitti:

Tämä kaveri lienee innokas odinisti? http://m.iltalehti.fi/uutiset/2016053021649209_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu