http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001190296.html
Palstalla joku yritti olla miehekkään vitsikäs kertoessaan, että pitää lukua Välimereen hukkuneista ihmisistä. Tämä "rajat kiinni"-porukan valopää ilmoitti oikein juhlivansa sitten kun 10.000 hukkuneen raja rikkoutuu.
Tällä rasistisesti ajattelevalla aivoinvalidilla on omasta mielestään täysi sananvapaus, ja se tarkoittaa hänen mielestään sitä, että hän saa julkisesti kertoa meille muille olevansa täydellinen ääliö.
Mietin tässä että laskeekohan tämä limanuljaska myös vauvat kokonaisiksi ihmisiksi, ja jos ei niin missä menee se ikäraja?
Voi vittu että vituttaa!
Palstalla joku yritti olla miehekkään vitsikäs kertoessaan, että pitää lukua Välimereen hukkuneista ihmisistä. Tämä "rajat kiinni"-porukan valopää ilmoitti oikein juhlivansa sitten kun 10.000 hukkuneen raja rikkoutuu.
Tällä rasistisesti ajattelevalla aivoinvalidilla on omasta mielestään täysi sananvapaus, ja se tarkoittaa hänen mielestään sitä, että hän saa julkisesti kertoa meille muille olevansa täydellinen ääliö.
Mietin tässä että laskeekohan tämä limanuljaska myös vauvat kokonaisiksi ihmisiksi, ja jos ei niin missä menee se ikäraja?
Voi vittu että vituttaa!
Vastaukset 42
Vanhimmat
Luuletteko että Linkolalta heruu sympatioita tälle?
No syytät kuule IHAN itseäs vaan!?
Sun ansiostas ne siellä hukkuu, EI meidän!
Siehän se Timo_XL_ oikea älykkö olet. Oletko porukan virallinen ajattelija ja vilosooffi? Ettäkö asia ei olekaan sitä miltä se näyttää, niinkö?
Juu olen kyllä!
Hallussani on viime vuoden Suomi24 lahjakkain älykkö-mestaruus, sekä porukan paras fundeeraaja-pokaali!
Tunnen itseni sen johdosta voittamattomaksi miekkailijaksi sanan säilällä oteltaessa!
PÖÖ!
Mitä avoimempaa on politiikka, sitä enemmän on maahantunkeutujia, sitä enemmän on myös uhreja. Mitään maksimirajaahan tuossa ei ole, kun maailmassa asuu 2 miljardia ihmistä epävakaissa valtioissa. Rajat kiinni ja afrikkalaiset pysyköön Afrikassa.
Jokainen laiton elintasoloinen on itse syypää siihen mitä lapsilleen tapahtuu, jos tommoselle matkalle lähtee rahanhimossaan, niikuin edellisen hukkuneen propagandapojan. lapsia kuolee koko ajan joka puolella sairauksiin, sotaan, väkivaltaan ja myös hukkumalla. Pitäisikö nyt laitaa järjestykseen että kuka on parhaiten (myydyin) kuollut...olette suvakit oksettavia, juuri teidän takianne ne hukkuu kun on huudeltu tervetulotoivotuksia......te olette syyllisiä te kaikki maailman halaajat ja rajat levällään hullut.....Koko maailmaa ei voi pelastaa, eikä sijoittaa Eurooppaan....niin se vaan on.
sullakaan, siiri, vai mitä...
Nimimerkin "Timo_XL_ " kirjoitukset eivät osoita nimimerkin viittaavaan ainakaan aivojen kokoon. XS-kokoisilla aivoilla varustetut koe-eläimetkin ovat ilmeisesti huomattavsti Timo_XL_ :ää älykkäämpiä.
Vanha viisaushan kertoo että "typerys kun itsensä vaientaa, hän hiljaista viisasta muistuttaa"...
Nämä palstan "rajat kiinni"-typerykset ja heidän aivopierujaan usein ihannoiva Timo_XL_ paljastavat tässäkin ketjussa totaalisen lapsellisuutensa. Mutta kun ei ole lusikalla annettu, niin ei voi kauhalla vaatia.
tosiasia on se että syylliset näiden onnettomien kohtaloon on toisaalta he itse, koska lähtevät tavoittelemaan elintasoa riskillä, toisaalta punavihreä kupla, jonka ansiosta kuvittelevat pystyvänsä jäämään Eurooppaan. Austraalia ei ota ollenkaan tunkeutujia ja kas kummaa sen rannikolla ei enää ole tätä hukkumisilmiötä.
No voi vittu mikä valopää. Ei ole Suomen rannikollakaan tätä "hukkumisilmiötä" niinkuin sinä vajavaisessa mielessäsi sitä nimität! Kyllä perkele olis isäs pitänyt vetää pois vähän aikaisemmin, mutta kun olivat kumpikin tietysti kaatokännissä.
Idiootti olet. EUn ukoraja ei ole Itämerellä. Et taida tajuta koko asiasta mitään.
Mutta Austraalian rannikollako on?
Australian rannikolla on Australian raja. Australiaan pyrki aiemmin paljon elintasopakolaisia ihan samaan tyyliin kuin Välimeren kautta Eurooppaan nyt. Kun Australia otti tiukan linjan ja lähetti tulijat pois niin hukkumiset loppuivat Australian rannikolla. Näin se vaan toimi.
Suvakeille pitää kaikki piirtää ja vääntää rautalangasta, kun ovat aivonsa pössytellet pellolle....Eihän ne mitään mistään ymmärrä, ne vaan unelmoi....
Juuri näin! :)
Kun et enää itse kykene argumentoimaan mitenkään vastapuolen argumenttiä, niin aloita julmettu ad hominem hyökkäys! :)
Tämähän aivan tutkitusti osoittaa keskustelijan suunnattomat älynlahjat! Eiköstä vain? :)
*tui tui*
Koetin selittää tälle yhdelle suvakki-valopäälle orjuudesta, niin eikös se käskenyt ottaa lääkkeet, kun ei voinut kumota historiallisia ja tieteellisiä faktoja.
Mutta tälläpä onkin:
http://aijaa.com/m8JMp1
Ja tällä:
http://mvlehti.net/2015/09/07/paivan-kuva-avoin-kysymys-paaministeri-juha-sipilalle/
Tuo lapsi ei muuten näytä kuolleelta. Olisko taas lavastekuva...
Eikös hukkuneet ole yleensä sinertäviä? varsinkin parin tunnin jälkeen. Toihan vain nukkuu kun saanut masun täyteen ruokaa.
Nyt ostan suvakkihuora paidan
Ja minä perustin juuri "Pelastakaa surffaavat somalit ry.":n!
Kyllä taas voidaan syyttää lapsen vanhempia, jotka ovat lapsen vaaraan laittaneet. olisi ollut paljon turvallisempaa jäädä alkuasukaskyläänsä ja kasvaa puussa.
Tuo lapsi ei ole kuollut. Hukkunut on sininen.
Näin juuri viimevuonnakin ensimmäinen kasvot tälle elitasosurffailulle antanut lapsi hukkui koska isä halusi uudet hampaat euroopasta.
Heittävät itse ylimääräisen painolastin mereen.
Aloittajalle mitä se sananvapaus on? Onko se sitä että pitää olla sinunkanssa samaa mieltä?
Ja nämä hukkuneet lapsetkin koitetaan laitaa meidän syyksi.
Voidaan vaan kysyä, mitä teki Li Andersson samaan aikaan, kun tämä lapsi kuoli...Olisi voinut hänkin olla pelastamassa lapsia meressä. Todennäköisesti Li istui hampuusiystäviensä kanssa naureskelemassa. Aivan vastuuton poliitikko ja hänen syytään on tämän lapsen kauhea kohtalo!
Jä ymmärtäkää te, jotka väitätte, että hukkunut on sininen ; lapsi on meikattu kuvausta varten, ettei olisi sininen. Olisi ruman näköistä kuvassa hukkuneen näköinen. ei ihmisten sydämet särkyisi sinisen lapsen takia vaan kauniin lapsen.
"Heittävät itse ylimääräisen painolastin mereen."
Niinpä, tuohan on juurikin näiden Suomeen saapuneiden(kutsuttujen) suklaanappisilmäisten karvaperskultamunasaatananpalvojien rituaaleja maahantunkeutumisveneretkillään Euroopan kylpylähotelliparatiiseihin...
Vai mitä sukkivakit, hä..?
Jos eurooppa ei systemaattisesti vastaanottaisi yhtään veneellä tullutta, olisi jos viimekesänä tehnyt selväksi että ketään ei pelasteta merestä eikä kukaan pääse maihin ei tuo lapsi olisi hukkunut. Jos järkiintyminen alkaisi nyt pari kuukautta varmaan menisi ennen kuin matut tajuaisi että on ihan turha lähteä merelle kun kippo käännytetään takaisin eikä yhtään pudonnutta hyysätä sieltä ylös.
Nythän matut tekee niin että heti kun näkyy pelastusalus ne tahallaan kaataa veneensä jotta pääsevät hyysättäväksi, joku siinä voi aina sitten hukkuakin.
Juu ei ole, mutta 13 vuoden päästä jo olisi ollut musta pehko leuassa.
Paras näin.
Kasvaakohan noille naispuolisillekin ajan kanssa munakarvat leukaan?
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/01/Nazima_tyypillinen_afgaani.png
Niin muutes!
Jos ne käyttääkin vaan sentakia Burkhiaan, nigabbejaan ja huivejaan noi muslimiämmät ettei niitten naamakarvat näy?!
"Gillette! The best arabwoman can ge-e-eeeet!"
Hukkuu ne suomalaisetkin.
Nii ja kauhee miten rasistisia noi meret!
Kaikki maailman rasistimeret pitäs kuivattaa!!
Täällä saa linnatuomion kun antaa luunapin lapselle. Mamu sen sijaan saa viedä jälkikasvunsa vaaralliselle merimatkalle hukkumaan ja sitten pitäisi vielä sääliä mokomaa.
tulla merien yli,menkööt maita myöten afrikkaa tai arabiaa alas.
mistä johtuu tulijoiden lähtö ja tulo? sodat,tuhot,tapot,nälkä,pelko,kidutus jne. ja kaikki tuo on tässä ajassa suojeltua eli sotia saa,ne on valtavaa hyvää bisnestä.
sodat ei sotimalla lopu,se tiedetään,tämän ajan herrat paskat välittää neuvotella. kun mamuja lykkää,sitten paapotaan ja ollaan niin kontallaan ettei askeleita ole.
kaikki on päättäjien syytä ei meidän jotka eu tai muissa maissa asuu. meidän ei kuulu ottaa koko em. sotamaailman pakoloisia, sellaista pakkoa ei ole eikä tule.
kuolemia tulee,miksi ei edes panosteta lähtömaiden päättäjiin,ettei päästä ketään merelle. kai nykyvälinein saa kaikki veneilyt loppumaan vaikka ampumalla...se on vain jatkosotaa ja siten sallittua kuten muutkin sodat. kun ampuu esim. 10-venettä lähtörannan lähelle,kyllä sana kiirii lähtömaihin ja mamuaallot loppuu. salliminen vain lisää mamuja,joka 100% väärin.
mamut pois,ovet kiinni ja kusipää herrat neuvonpitoon. on pieni määrä ihmisiä,jotka tätä mamu-show pyörittää. suvakit ja muut tajuttomat,,,syyllistäkää nuo,ei meitä muiden maiden kansoja.
Tämä uusien aikojen ns. "ihonväriltään ruskeahkojen" suklaanappisilmäisten karvaperskultamunamaahantunkeutujien kuumien unelma-aaltojen aikoina täytyy muistaa, että koko katastrofin juoni juontaa vanhasta syy ja seuraus suhteesta eli kausaliteetista:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kausaliteetti
- Syy–seuraussuhde eli kahden tapahtuman suhde, jossa toinen aiheuttaa toisen. Toinen tapahtuma on tällöin syy ja toinen seuraus.
- Assosiaation voimakkuus - mitä voimakkaampi korrelaatio, sitä luultavimmin taustalla on kausaaliyhteys.
- Annos-vaste - altistusta kasvattamalla, vaste muuttuu.
- Johdonmukaisuus - epäilty kausaalisuhde ei ole ristiriidassa tunnetun tietämyksen kanssa.
- Kokeellinen näyttö - joissakin tapauksissa on mahdollista saada kokeellista näyttöä kausaalisuuden puolesta.
- Analogia - samantapaisia kausaaliyhteyksiä tunnetaan ennalta.
Syy = sukkivakit
Seuraus = maahantunkeutujat
Piste.
Nii tai miks kaikki Afrikan matut ei me Nigeriaan?!
Nigerian BKT on lähes kaks kertaa sen mitä Suomes?!
Euroopan persaukisten maittenko noi Afrikan pakoloiset pitää muka elättää!? Elättäköö saatana Afrikan rikkaat maat ne!? Monilla on helvetinmoiset öljytulotki! Meil ei o luonnonrikkauksia ku noi perkeleen puut, ja sellua keittämälläkä ei tarpeeks rahaa tee et sillä vois olla koko maailman sosiaalitoimisto!
Tämäkin hukkunut? vauvaparka on joutunut uhriksi punavihreään aivopesuteollisuuteen
esittely osoittaa vajakkien sairasta luonnetta. lapsia kuolee kaikkialla mitä ihmeellisimpien tapahtumien seurauksena joka päivä. hukkuneita suomessakin joka vuosi useita. ei heitä kukaan valokuvaa eri palstoille,nyt taas kuoli ja suvakit kehiin. niitä tapahtuu,eikä suvakit voi ikinä mitään.
suvakit,keskittäkää voimanne ja toimintanne päättäjien neuvontaan ja moittimiseen sekä sotien lopettamiseen,ei mamuihin sotien jaloista. te otatte aina vain helpon "nakin",kuten kaikki toimintanne osoittaa täällä palstoilla ja suomessa.
Varmaan kristitty jonka muslimit ovat tapansa mukaan psiskanneet laidan yli