Bussikuski pelasti

virallinen.kielipoliisi

8

149

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hsrxh

      Mamubussikuskit eivät ole aivan yhtä yleisiä Kehä III:n ulkopuolella, joten tiedä häntä.

    • PoliisiTiedottaa

      Ei syytä huoleen!
      Asia on täysin hallinnassamme!
      Maahanmuuttajat ovat kaikki täysin vaarattomia!
      Katupartiot ovat täysin turhia, maassa kaikki hyvin!
      Määkikää, vitun lampaat!

    • Bror-Erik1871

      Riehukaa riehukaa jotta jotain kokisitte olevanne rasismia sairastavat :)

      • HähTähMitä

        Häh?


    • padia.meskaa

      Jaahas.............ennustan ettei tästä tapauksesta ole mainintaa valtamediassa, eikä tule, mutta auta armias jos kantasuomalainen ahdistelee niin johan kirjoitellaan ja haastatellaan, sellaista on nykyään valtamedian toiminta.

      Päätoimittajien kannanotossa luotettavan median puolesta lukee näin "Kun tietoja pyritään tahallisesti hämärtämään tai vääristelemään, puutumme siihen omissa medioissamme. "

      Mitäpä se on muuta kuin vääristelyä ja propagandaa jos kerrotaan jatkuvasti vain suomalaisten ahdistelusta ja jätetään ulkomaalaistaustaisten ahdistelut kertomatta.

    • KenenVastuu
    • SuomiOnJoIhanPaskana

      P.ERKELE! Eikö näillä onnettomille pakolaisille saada taotuksi päähän, että Suomessa on kaikkia ihmisiä kunnioitettava ja tytöt jätettävä rauhaan? Asia on vastaanottokeskusten vastuulla ja pakolaisia on varoitettava, että siitä mitä tekevät seuraa Suomessa ankara rangaistus varsinkin miehille.

    • Hoopola

      Karkoitus olkoon minimirangaistus ihmiseen kohdistuvasta ahdistelusta.

      Ylipäätään pakolaisten kokonaismäärä Suomessa pitää saada laskuun, sillä Suomi ei ole pakolaisten sosiaalitoimisto, terveysasema ja ruokintalaitos!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      59
      5900
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      79
      3269
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2441
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2095
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      2028
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1843
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1629
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1222
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1216
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      81
      1085
    Aihe