ajankohtaista tietoa todistajista

babysteps

6

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Visahongantaimi

      Nuo jw..... -sivut ovat lahkon mainoksia.
      Töllössä kun näet pesuainemainoksen, tai automainoksen, niin sen esittämät tiedot on kuluttajansuojalainsäädännöllä valvottu.

      Uskontomainoksia ei valvota.

      Siten esim. Room 13 esivallat ovat voineet olla yhdessä vartiotornissa taivaallisia, toisessa maallisia. Rokotukset kiellettyjä, toisessa ilman kieltoa.

      USA:ssa on tosin maksatettu lahkolla vahingonkorvaus sen vuoksi, että se on ohjeistanut suojelemaan lahkon pedofiileja. (esim. Contille määrätty miljoonakorvaus)

    • Upeastitehty

      Oli oikein hyvä. Ei voi muuta kun antaa täydet pisteet niitten videotekotaidoille. Ammattilaisia ovat, ja tekevät paljon taitavammin kuin moni kaupallinen kanava.

    • KotvosNäre

      babysteps 2.6.2016 12:53

      " ajankohtaista tietoa todistajista "

      -Myös minä olen kiinnittänyt huomiota siihen että lahkotieto on kauniisti sanottuna "ajankohtaista" siis hetkeen sidottua, taikka paremmin ohimenevää.
      -Tulee rokotuskielto, menee rokotuskielto (ja hyvä niin, että meni)
      -Tulee karttamismääräykset, muuttuu mököttämismääräykset (olisivatko jo menneet, lahko-oppien pratiisiin jellonien hymyiltäviksi)
      -Tuo taivaaseen menevien kortistoon kirjattavien määrä on ollut niin suuressa nousussa että onko siihen tullut muutosta ? Esim. että kortisto on loppuun käytetty ja siten on uutta valoa lopettaa tilastointi ?
      -Miten on edennyt poliisien työ Australiassa lahkopedofilian selvittelyssä ? Lukumääräthän olivat niin suuret, että eikö se ollut juuri syynä Englannissa aloitettavaan vastaavaan tutkimukseen, ja edelleen vastaavasti siihen, että vartiotorniseuran johto suuressa viisaudessaan ilmoitti Englantiin, että kaikki pedofiliaa osoittavat lahkodokumentit tuli hävittää

      Mitä tarkoitit "ajankohtaistiedolla" ?

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      165
      4622
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1611
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1427
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      61
      906
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      787
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      737
    7. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      731
    8. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      75
      710
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      709
    10. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      40
      664
    Aihe