EU on huoratalo jossa Usa:ta palvellaan ilman että tämän tarvitsee siitä edes maksaa.
EU-kaikki halveksivat, kukaan ei pelkää
minulla-ei-muuta
14110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Puolalainen upseeri haukkui Puolan nykyistä ulkopolitiikkaa "suihin ottamiseen josta ei saa edes vastapalvelusta".
Se on sit vissiin Puolan armeijassa toi suihinottaminen kovinkin yleistä, kun upseeritkin osaa? :D
*BURN!*
EU on Usan "house negro".
Kiinaan EU:lla on yhtä suuri vaikutus kuin Paavilla amuletit kaulassa. EU on todellakin globaalisti vähämerkityksellinen byrokratia vailla uskottavuutta.
Kiina on valmistusmaa joka ei osaa keksiä ja kehittää mitään omaa. Se on täysin länsimaista riippuvainen ja sen rikkaudet ovat vain ja ainoastaan länsimaisten yritysten ansiota.
Siellä se on sinunkin työpaikkasi.
Voiko joku oikeasti olla noin tietämätön.
EU on huono vitsi.
EU on erittäin onnistunut munaus.
EU-kansalaisia on 580 miljoonaa, natomaiden kansalaisia on 900 miljoonaa, venäläisiä on 143 miljoonaa.
Venäjän talous on Italian kokoinen, natomaiden talous on käytännössä koko maailma.
Unohdit sitten esimerkiksi Aasian olemassaolon ihan kokonaan.. Kuten myös Etelä-amerikan ja indonesian ja oseanian.
Kiina on kopiomaa ja Japaninkin talous makaa täysin länsimaisen kaupan varassa, muu Aasia kulkee varvastossuissa.
Eikös Venäjän talous ollut erään taloustieteen tohtorin mukaan Hollannin talouden kokoinen? :) Eli sellainen aasiantuntia tämä!
Keskinäinen rahanjako rikkaille onnistui kyllä kymmeniä vuosia, mutta kun ensimmäistä kriisiä pukkaa, niin ovat aivan avuttomia ja aivottomia.
Eivät ole, laittavat tyhmät maksamaan.