Viikonlopun siis vain enää sunnuntaihin, - makea ja hyvä tarjous on nyt pakasteena myytävä aito ruotsalainen Prinsess-tårtan eli suomeksi prinsessakakku, joka on edullinen ja maksaa vaan 2,99 e joka on oikeastaan jonkun pikku palasen hinta jossain kahvilassa tms. Tämä on sentään noin palasta riippuen 6-8 hengelle sopiva kakku!
Siitä onkin aikaa kun viimeksi sitä söin mutta nyt on ja se maistuu herkulliselta!
nami nami nami... ;)
Siitä onkin aikaa kun viimeksi sitä söin mutta nyt on ja se maistuu herkulliselta!
nami nami nami... ;)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minun mieleeni liian makia, ei hyvä, itsetehty kaikkein paras.
Mitä taas tulee prinsessa Madeleinen torttuun se voisi olla sopivan makia, nam, nam. Viktorialla olisi varmaan sopivan kostea torttu ja ah niin maukas ja mehukas!
Sen takia noi ählämitkin varmaan muuttaa Ruottiin niin himolla kun kuuli että sieltä saa prinsessoilta torttua? :P
Niin saattaisi luulla ruotsalaiset makeuttaa kyllä usein liikaa bakvärkkiään, mutta tämä on suhteellisen normaali myös suomalaiseen makuun!
Leipäänkin Ruotsissa laitetaan siirappia melkein joka laatuun, vain aamiaissämpylät ovat makeuttamattomia? No tärkkelystä ja hiilihydraatteja syntyy toki myös viljasta eri valmistusvaiheessa, mutta lisätty sokeri on liikaa!
Miten on herrat ...nyt olisi torttukahvit tarjolla! Isommalle isoin pala! hmm... lurps .;)
Tuon pakastepaskan hinnalla saa tusina riisipiirakkaa paistopisteestä.