Mitä mieltä olette miesnutturoista?

Lyttukkahyvä

51

1253

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KuumiaOvat

      Tuo oli huono esimerkki, ei mitään lisäkkeitä, eikä noita niskahiuksia...
      Mutta samahan se on mitä mieltä olet, nutturamiehet saa naisia! ;)

      • Väärin, nutturamiehet OVAT naisia.


      • 1512
        HC-ätmel kirjoitti:

        Väärin, nutturamiehet OVAT naisia.

        Suthan tunnistaa tuosta profiilikuvasta.


      • ÄtmelilläMiesHiukset

        Ehkä se on tarkoituskin.


      • atännä
        HC-ätmel kirjoitti:

        Väärin, nutturamiehet OVAT naisia.

        Tykkätkö naisista? >:)


      • atännä
        atännä kirjoitti:

        Tykkätkö naisista? >:)

        Pitäis varmaan joskus putsata näppis kaikenmoisista keksin- ja suklaanmuruista, kun jatkuvasti joku näppäin jumittaa.
        -ääää- nyt toimii.


      • sottapyttipannu
        atännä kirjoitti:

        Pitäis varmaan joskus putsata näppis kaikenmoisista keksin- ja suklaanmuruista, kun jatkuvasti joku näppäin jumittaa.
        -ääää- nyt toimii.

        Senkin sottapytty.


    • ainaeionnistu

      DarkFear varmasti haluaisi miesnutturan, mutta Sasi-kaljuun sellaista ei valitettavasti saa.

      • SULLA VITUN TAPPOLISTALLE KUULUVALLA HINTTIPERSEHUORALLA SITÄ VITTU ONKIN VARMAAN JOKU VITUN SAATANAN SASI-KALJU, NIIN SEN VUOKSI SUT VOISIKIN VITTU VAIKKA TAPPAA SAATANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        MULLA SITÄ KUN ONKIN HYVÄLAATUINEN JA TUUHEA TUKKA PÄÄSSÄNI, KUN OLENKIN SUVAITSEVAINEN JA NYKYAIKAINEN EUROOPPALAINEN MIES, ENKÄ MIKÄÄN SUN KALTAINEN VITUN SAATANAN ALI-IHMINEN JA TALVISODAN JUOKSUHAUTOIHIN JÄMÄHTÄNYT AHDASMIELINEN PERSUJA ÄÄNESTÄVÄ MILTARISTIPASKAJUNTTI JA LANTAPERSEHINTTARI SAATANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Niin itse suosin vaan Andrea Pirlo-tyyppistä pidempää hiusmallia, ilman mitään naismaisia nutturoita.


      • Äläleikistäsuutu

        Sulla ei ole ollenkaan huumorintajua


    • Tukkajumalat

      Nuo nutturat on jotenkin koomisia ja ylipäänsä kaikki muoti-ilmiöksi nousevat kampaukset, joita on sitten lähes jokaisen kadulla vastaan kävelevän päässä esim. nutturan lisäksi tämä ananastukka... Sen sijaan pitkä tukka ei ole hinttimäinen läheskään aina. Riippuu vähän muustakin kuin vain tukan pituudesta. Tuskin vaikka jotain Tom Arayaa voi pitää hinttimäisenä pitkine tukkineen... Joissain kulttuureissa ja erinäisissä genreissä se pitkä ja paksu harja miehen päässä taitaa olla pikemmin maskuliinisuuden ja viriiliyden symboli.

      • homoteioopitkätukkia

        Homoilla on yleensä lyhyt siisti tukka tai sitten tämä anastukka.


      • Tukkajumalat
        homoteioopitkätukkia kirjoitti:

        Homoilla on yleensä lyhyt siisti tukka tai sitten tämä anastukka.

        No jaa... Aika paljon ois sitten homoja suomessakin tällä hetkellä, jos ananastukka on merkki siitä... Se on vaan typerä muoti-ilmiö, joka ei sinänsä kerro mitään seksuaalisesta suuntautuneisuudesta. Saisi mennä jo ohi, mutta toisaalta - sen tilalle tulee varmaan joku ihan yhtä typerä...

        Pitkä tukka miehellä voi olla "homo" tai sitten ei. Riippuu kai lähinnä laittamisen määrästä, että kuinka paljon on föönattu, käherretty tai suoristettu, värjätty, laitettu muotoilutuotteita ja kuinka hyvin on leikattu, että on homo. Esim. tässä pitkiä tukkia miehellä, joista tulee mieleen homo:

        http://www.mens-hairstyle.com/wp-content/uploads/2014/12/19-Cool-Blonde-Men-Hairstyle_13.jpg

        http://www.mens-hairstyle.com/wp-content/uploads/2016/12/Men-Straight-Long-Hair.jpg

        https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/a5/4f/86/a54f86a1a3b70d052f8d1d9a3f52903f.jpg

        http://www.mens-hairstyle.com/wp-content/uploads/2016/06/Long-Hairstyles-for-Men-with-Thick-Hair-326x300.jpg

        http://i0.wp.com/therighthairstyles.com/wp-content/uploads/2014/03/long-wavy-hairstyles-for-men-2014.jpg?w=500

        Kun näistä taas ei millään:

        http://im.mtv.fi/image/1305026/landscape16_9/555/313/368fbf099cb8eddfe5f8a0f664544d83/lp/552615.jpg

        http://metaladdicts.com/site/wp-content/uploads/2014/03/dAQAMbOGCWU_vnV_4urlhttpi2.ytimg_.comvi1f8lC7GpioQmaxresdefault.jpg

        http://s3.amazonaws.com/quietus_production/images/articles/7897/tom_araya_1328472902.jpg

        http://images5.fanpop.com/image/photos/30100000/James-Hetfield-james-hetfield-30179521-739-1024.jpg

        Että tekemistä asiassa lienee kuontalon omistajan yleisen habituksenkin kanssa... Vielä loppukevennyksenä tämä, joka ei taatusti ole homo, ei oikein heterokaan:

        http://screenrant.com/wp-content/uploads/pirates-caribbean-5-javier-bardem.jpg


      • eriasia

        Eihän tuossa sanottu, että ananastukat on homoja vaan että homoilla on usein ananastukka


      • Niyuu

        Nuo kauniit pitkätukat eivät ole homomaisia vaan ihania! Kiitos!
        Kun taas nuo ylipainoiset alkoholistin näköiset rokkarit ällöttäviä, varmaan haisevatkin pahalta, viinalta ja oksennokselta!


      • Gaydar
        homoteioopitkätukkia kirjoitti:

        Homoilla on yleensä lyhyt siisti tukka tai sitten tämä anastukka.

        Paitsi DarkFearilla on JUICE-TUKKA!


    • Bi-nainen

      Miesnuttura on kuuma kampaus, samoin parta on hot! Karvat = ihanan miehekästä!

      • ruoanlaittaja

        Parta on ihana, varsinkin sellainen lyhyehkö. Ja säärikarvat miehillä on kyllä ihanat.


      • sottapyttipannu
        ruoanlaittaja kirjoitti:

        Parta on ihana, varsinkin sellainen lyhyehkö. Ja säärikarvat miehillä on kyllä ihanat.

        Mulla on testosteronia uhkuvana maskuliinisena karjuna sellaiset parikymmentä rintakarvaa, onko hot? Vai not?


    • vihatipunen

      Jos se on omaa tukkaa niin ihan jees, mutta tuollainen lisäkejuttu on kyllä naurettava.

      • atännä

        Omasta tukasta pyöräytettynä kuuma ;). Ainakin mun tuntemilla miehillä se näyttää hyvältä. Vanha juttuhan tuo jo on.

        Mutta noi lisäkkeet, hah-hah :D.


      • sottapyttipannu

        Jos tekee omista persekarvoista lisäkkeen, onko hot? Vai not?


    • mies__86

      Rumia ja epämiehekkäitä ne munkin mielestä on, mutta kun keran on muoti-ilmiö niin eipä niiltä oikein voi välttyäkään. Trendin seuraaminenhan tunnetusti helpottaa pillun saantia ja monet miehethän tekevät sen asian eteen melkeinpä mitä tahansa.

    • Eräkettu

      Ite veän sellaselle kireälle nutturalle jos pitää tehä hommia jossa saattaa letti olla tiellä..

      Mun mielestä nuo trendikkäät SS-leikkaukset on ihan hinttarimaisen näkösiä...

      Ei sellanen säälittävä rottapää pysty vetään SS-leikkausta tyylillä..

    • Teletappeja... ihihihii...

    • flowersreally

      Tuskin sitä nutturaa kiinnostaa minkä merkkiset vehkeet alla on.

    • Ananas on munki silmään vähän gay mutta ei se mitään pilaa jos mies on namu. Pitkä letti sopii todella harvalle. Lähtökohtaisesti mielummin lyhyempi ku pidempi.

      • sottapyttipannu

        Preferoit banaania?


      • sottapyttipannu kirjoitti:

        Preferoit banaania?

        Banaaneista kun puhutaan niin lyhyys ei ole valttia.


      • sottapyttipannu
        Nainen_28v kirjoitti:

        Banaaneista kun puhutaan niin lyhyys ei ole valttia.

        Ei kuitenkaan ihan polviin asti ulottuva tarvitse olla, niin kuin sillä yhdellä venäläisellä typyllä?


      • sottapyttipannu kirjoitti:

        Ei kuitenkaan ihan polviin asti ulottuva tarvitse olla, niin kuin sillä yhdellä venäläisellä typyllä?

        Kenen typyn banaanista me puhutaan?


    • m-i-e-s

      Aloittaja, mikä on se sellainen mies, joka on kiinnostunut miesnutturoista? Etsit niitä netistä, teet niistä aiheen. Oletkohan mahdollisesti tuleva asiakas? =P

      En omaa mielipidettä miesnutturoista, miesnutturat eivät kiinnosta minua. En edes tiennyt miesnutturoiden olemassaolosta tätä ennen. Jokainen mies, joka haluaa pitää miesnutturaa tai olla pitämättä on minulle yhdentekevää. En ajattele miehiä millään tapaan, miehet eivät liiku nupissani.

      Mies joka tekee numeron jostakin miesnutturoista vaikuttaa kyllä hyvin hintahtavalta, joten kaapista vain ulos, ei me tuomita. =P

    • Tykkään kyllä pitkätukkaisista miehistä, mutta aidoista sellaisista. Aidot lyhyttukkaisetkin toki ok. Mutta että tekonuttura ...? En innostu. En itsekään käytä mitään hiustenpidennyksiä tms. vaan niillä mennään mitä on.

    • Eräkettu

      Mulle kyllä pitkä letti sopii tosi hyvin..

      Se on hyvin runsas ja antaa mulle sellasen villin barbaarin ulkonäön..

      Suht isot lihakset ja leveät hartiat auttaa että ei tule sitä normi teräsbetoni hevari "luukkia".

      • Jepujepujeps

        Hauska!

        Olen tähän mennessä kuvitellut teikäläisen sellaiseksi harmahtavaksi keski-ikäiseksi, jolla on kivikova kaljamaha ja ns.sammakon reidet.. Lyhyt, huonosti leikattu tukka. Sellainen tyypillinen setämies, joka kuitenkin näkee peilistä jonkun Arskan ja täten arvostelee naisia ikään katsomatta unohtaen miltä itse näyttää.. Juttujen perusteella siis, toki muutaman kommentin olenkin nähnyt vain. Pahoitteluni! ;)
        Kuinka sitä voikaan kuvitella ihan toista.. tai mistäs sitä toki tietää.


    • Eräkettu

      Mulle on tullu joskus naisetki kehumaan sitä kun mulla on niin hyvälaatunen vahva hius..

      Ja että niillä katkeaa ennenkun kasvaa ohi korvien.

      En ole kilpailemassa mutta naisethan ne keskittyy enemmän tollasiin hommiin ja tietää enemmän.

    • 100-hetero-mies

      Homoja ne nutturapäät, se on selvä. Oikea 100% täysin hetero mies ei tukkaansa pahemmin kiinnitä huomiota, vaan käytännöllisesti pistää potan päähän ja leikkaa reunoja pitkin, ettei roiku silmille. Heti kun ruvetaan kovasti vaivaa näkemään ulkonäön takia kuten naiset, niin menee homouden puolelle.

    • trenditonperseestä

      Suoraan sanottuna ihan vitun kamalia.
      Miehillä ei nutturoita yms ole.
      Jos ei ole rahaa parturiin kannattais ajaa pois koko paska.
      Ja samoin noi karmeet parrat.
      Noi trendit on ajan sitten menneet jo maailmalla molemmat.

      • Paredoksi_

        Trendien vastustajaksi seuraat hyvin trendejä


      • Kaikille noi parrat ja pitkät hiukset ei ole trendi, vaan asia joka vaan tapahtuu kun ei jaksa laukata parturissa tai välitä kasvaako naamaan parta. Sen verran jaksaa että vähän lyhentää naamakarvoja, mutta tukka sen kun kasvaa. :)

        Näin meillä. On siis enemmän ei jaksa kiinnostaa valinta, kuin olempa trendikäs valinta. :)


    • maria_typy

      Pitkät hiukset miehellä on seksikkäät, onneksi useimmat varmaan antavat avata sen nutturan, jos pääsee lähikontaktiin.

    • rouvakoo

      Kyllä nuttura sopii miehellekkin. Taidankin olla vähemmistöä kun en perusta niinsanoituista sukupuolirooleista vaan se mikä silmää miellyttää niin miellyttää. Ihan sama onko se naiselle vai miehelle omistettu juttu. Tykkään muutenkin siitä että ihmiset uskaltavat tuoda esille ulkonäössään asioita jotka heidän silmäänsä miellyttää ilman että tarvitsee pelätä mitä muut siitä ajattelee. Olemme kuitenkin visuaalisia monella eri tavalla niin miksei annettaisi tilaa vähän kaikenlaiselle kauneudelle.

    • Eräkettu

      Mun mielestä tosi harvalle sopii pitkä letti yhtä hyvin kuin mulle...

      Tehhäänhän sitä ulkonäkönsä eteen paljon muitaki juttuja.

      Salillaki pikkupellet pikku lihaksineen viettää enemmän aikaa peilin edessä kuin rehveille valmistautuva keskieurooppalainen kaupunkilainen kaunotar..

    • MäLovetan

      Miessutturoita!

    • Ehkä irtolisäke nuttura on hiukan outo, mutta pitkät hiukset kyllä joillekin sopii. Esimerkiksi miehelleni sopii paljon paremmin pitkä tukka, kuin ajettu kalju/sänki. Se on niin paljon kasvojen mallista ja pään muodoistakin kiinni. :)

      Kehystää kasvoja kivasti.

      • Eräkettu

        Niin just...

        Anna mennä tyttö!

        Tyttövoimaa!

        Ou jee.


      • Eräkettu kirjoitti:

        Niin just...

        Anna mennä tyttö!

        Tyttövoimaa!

        Ou jee.

        Tyttövoimaa nutturalla ja ilman. :)


    • Fiilibköönjg

      Kerittimiä kaipaisivat kovasti

    • voi_sinua

      No kyllä olet ahdasmielinen ja rajoittunut ihminen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      208
      4545
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      103
      3300
    3. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      88
      1797
    4. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      13
      1407
    5. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      18
      1346
    6. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      24
      1253
    7. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      257
      1185
    8. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      52
      1168
    9. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      10
      1141
    10. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      55
      1079
    Aihe