Mitä ätmien kesään kuuluu?

m303030

Onko mielenkiintoisia häppeningejä ja menevää sinkkuelämää vai runkkaamista omassa kopissa ja sukulaisvierailujen tekemistä? Itse ajattelin viettää elämätöntä nuoruuttani nyt kolmekymppisenä ja jahdata nuoria tyttöjä.

9

159

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eipä kuulu mitään enkä harrasta runkkaamista.

      • 18plus19

        Ymmärrätkö kuinka ruma olet?


    • Ujoatm27v

      Paskaa. No varmaankin yhdet festarit ja mökillä ajan kuluttelua mut pillua ei taida tulla tänäkään kesänä ja se surettaa niin paljon että tekis mieli vetää itsensä narun jatkeeksi jos uskaltais. Eilen kävin katsomassa kun teinit juhli mutta olin niin luuseri etten uskaltanut mennä teinityttöjen juttusille. Olis tarvinnut olla joku kaveri henkisenä tukena siinäkin asiassa.

      • 13plus13

        Sinunkaltaisen miehen sietääkin jäädä ilman naista.


    • himorunkkari

      Runkkaan kopissa.

    • Hämärän_rajoilta

      Ihan mielenkiintoinen kesä tulossa ja itse asiassa ollutkin jo. Menneellä viikolla pidin lomaa (vaikka olenkin aina lomalla, yleensä koko ajan on todella paljon tekemistä) ja seikkailin pääkaupunkiseudulla hyvässä seurassa polkupyörän selässä. Lähdimme uimareissulle Bodominjärvelle, välillä eksyimme ja epähuomiossa vielä kiersimme koko järven ennen kuin päädyimme Oittaalle uimaan, sillä kukapa sitä nyt etukäteen uimarannan paikkaa kartasta katsoisi. Kesän ensimmäiselle uimareissulle tuli mittaa yhteensä 75-80 kilometriä. Muina päivinä ajelimme lyhyempiä matkoja, banjolele matkasi mukana selässäni ja soi Helsingin rantakallioilla. Palasin kotiin eilen, mutta pyörä jäi pääkaupunkiseudulle odottamaan seuraavia kesäseikkailuja.

      Heinäkuun soittokeikatkin toteutuvat: Helsingissä pyöräilemässä ollessani postissa oli vihdoin tullut kappalelistaa opeteltavaksi. Reilut 150 iskelmäbiisiä neljään viikkoon ei tunnu missään, sillä iso osa on ennestään tuttuja ja hommana on (käsittääkseni) lähinnä komppikitarointi; lisäksi urakkaa helpottaa tieto siitä, että minua keikalle mukaan pyytänyt automaattisäestys-kapellimestari suosii säestyksissään perussointuja. Sävelkorvalla ja intuitiolla pääsee siis pitkälle: ei muuta kuin humpat soimaan ja barré-otetta toisensa perään.

      Arkisempana urakkana luvassa on ainakin roskakatoksen rakentamista kotitontille, mutta lasken senkin mielenkiintoiseksi tapahtumaksi, sillä olen edelleen noviisi nikkaroinnissa eikä etukäteen siksi yhtään tiedä, millainen hökötyksestä tulee. Mökin terassin viimeistely – projekti jäi viime loppukesänä kesken isän kuoltua – onnistui viime kuussa ihan mukavasti, mikä oli symboliikan kannalta tärkeää: seuraavan sukupolven on hyvä saattaa kunnialla loppuun se, mikä edelliseltä kesken jäi.

      Loppukesästä lienee tiedossa vielä yksityinen trubaduurikeikka omalla materiaalillani parin edellisen kesän tapaan.

    • 16plus8

      Ätmeillä ei ole oikeutta nauttia kesästä kun eivät edes pillua saa

    • Kesän kohokohta taitaa olla jo takana, eli duunin kevätretki Mallorcalle.

    • sgsgsdgsdgsdgsdgsdgsdgs

      jos joku kertoisi joskus että mitä ätmi tarkoittaa, google ei tiedä. atm on alemman tason mies ja ätm on ? ihmelyhenteitä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3683
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      69
      3050
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      52
      2243
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      12
      1409
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      63
      1178
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      80
      1078
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      941
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      22
      918
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      915
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      892
    Aihe