Jos ählämeitten jumalan

nimi on allah, mikä on kristittyjen jumalan nimi? Vai yksvitun maku kai se on, suomi on kuiteki hylätty kaikenmaailman jumalien ja politiikkojen päässä. Paskavarpaita hiippailee joka kulmilla ja kesätki alkaa vastaamaan syksyjä. Taian muuttaa kuuhun
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

JEHOVA

Äänestä

Allah on jumala arabiaksi. Ei nimi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


grgrgrgrgrgr kirjoitti:

nimi on allah, mikä on kristittyjen jumalan nimi? Vai yksvitun maku kai se on, suomi on kuiteki hylätty kaikenmaailman jumalien ja politiikkojen päässä. Paskavarpaita hiippailee joka kulmilla ja kesätki alkaa vastaamaan syksyjä. Taian muuttaa kuuhun

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu