Joskus ei saada rikollisia millään ulos suomesta, eikä elintasopakolaisia.
Nyt erotetaan perhettä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001194367.html
Eikö viraston pitänyt olla kovinkin suvaitsevainen?
Nyt erotetaan perhettä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001194367.html
Eikö viraston pitänyt olla kovinkin suvaitsevainen?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Siellä on jopa somaleita tekemässä maahanmuuttopäätöksiä. Järkyttävää !
Hyysäri-Sanomien Jukka Huusko ja Anne Viljamaa, nimet muistiin!
Mädät tomaatit ja kananmunat esiin...
Siellä olikin joku jo tämän pöyristelylehden lööpin syvemmän olemuksen ilmaissut:
-Olemme nyt jo tilanteessa että turvapaikan saa taitavimmat virkailijoiden itkettäjät, eivät ne joilla on eniten sille tarvetta.
-Lisäämme tähän nyt vielä median manipuloijat.
-Eli tulevaisuudessa turvapaikan saa virkailijoiden itkettäjät ja median manipuloijat, oikeasti tarvitsevat palautetaan takaisin.
Juttu kuuluu varmaan siihen sarjaan, mitä vihreitten Ville Niinistö ja Heidi Hautala eilisessä Helsingin Sanomien yleisönosatokirjoituksessa marmattivat. Lainmuutoksen myötä Suomi kehottaa täällä oleskelevia ulkomaalaisia lähtemään maasta, jos heidän oleskelunsa perustuu suojeluun, sillä Suomi ei myönnä enää oleskelulupia sen perusteella, kuten eivät muutkaan Euroopan maat.
Maahanmuuttovirasto onkin lähettänyt Niinistön ja Hautalan mukaan 400 kirjettä tällaisille oleskelijoille ja kehottanut heitä lähtemään kotiinsa.
Jos nyt oleskelulupa heltiäisi, niin lainmuutos olisi ollut turha, oleskelijoita maailmalla riittää. Presidenttikin puhui, ettei Suomi voi olla mikään oleskeluyhteiskunta.
Nerg ja kumppanit haluavat tänne vain sotarikollsia, elintapasurffareita ja muita rikollisia. Feministit kute Iris Hjelm on kumileimasimia jotka hyväksyvät automaattiset kaikki rikolliset niin kauan kun ne ovat islamin uskoisia kulttuurinrikastajia.
Rasismikusetus on nykyajan Troijan hevonen.
No julkistakaas nyt sit se tarkka syykin et mikä erityinen peruste siihen oli et toi ukko sai sen turvapaikan, jotta siitä vois muodostaa kokonaiskuvan!
Palautuksen pääasiallinen syy on taloudellinen. Jos perheenisä olisi töissä ja pystyisi näin esittämään kykebevänsä elättämään perheensä, ei mitään ongelmaa olisi.
No entäs jos toi ukko ottais toisen duunin itselleen? Koska Suomessa on huutava pula etnisesti etevämmistä moniosaaja-mamuista!
No sittenhän tilanne muuttuisi täysin. Miksi se ei näin toimi onkin sitten jo toinen tarina. Tämä tarina kun ei kerro edes ensimmäisestä työpaikasta tai siitä, mikä mahtaa olla kyseisen perheen Suomen kielen taito. 7 vuodessa tosin luulisi jo suomea hitaammankin oppivan.
Ukko on ravintolan autonkuljettaja.
Suomeksi: pizzataksi.
https://www.youtube.com/watch?v=0sCghw8QI0Y
"ravintolan autonkuljettaja"
No jopas on väännetty hieno nimitys pizzataksimatulle...
Eipä ihme, että ihonväriltään ruskeahkon tulot ei riitä, noihan tekee tota hommaa pääasiassa kuitenkin pimeesti.
Perheenisä+oli+kyllä+töissä,+mutta+sillä+ei+ollut+tarpeeksi+suuri+liksa+pykälien+mukaan.+Olis+tarvinnu+olla+joku+4+donan+liksa+(2+400+kuussa+käteen),+jotta+olis+riittänyt.+Sanoisin,+et+aika+kohtuuton+vaatimus,+kun+alle+10+%+suomalaista+kykenee+tohon+ylipäätänsä.
Loppupeleissä+kustannus+yhteiskunnalle+olisi+ollut+aika+pieni+ja+vaimon+työllistyessä+se+voisi+hyvinkin+olla+päinvastoin+jopa+tuloa+yhteiskunnalle.+Ei+tämänkaltaiset,+jo+Suomeen+integroituneet+maahanmuuttajaperheet+mitään+kovia+kustannuksia+meille+aiheuta.+Päinvastoin+pitkässä+juoksussa+kääntyvät+keskimäärim+plus-merkkisiksi.
Ne+isot+kustannukset+tulee+"10-lapsisista+mamu-perheistä"+ja+vielä+enemmän+alkoholisoitumeista+kantis-dropouteista.++Varsinkin+nämä+viime+mainitut+ovat+niitä,+jotka+eivät+koskaan+tuota+mitään,+mutta+aiheuttavat+kaikista+suurimmat+menot+runsaine+poliisi-,+terveydenhuolto-,+ja+muine+kuluineen.
Tutkis vähän niitä vaatimuksia. Ei taitas oma liksaskaan riittää edes lähelle, kun vaatimus on liki 4 donan liksa. Siis 2400 pitäs saada käteen!!!!!
Onpahan taas yksi hyvä syy lisää vältää matupitseerioita.
Suosittelen kaikille muilekin.
Lain näin määritellessä koskekoot se ählämeitä ilman saatanan nyyhkytarinoita.
Koko elättisakki maailmanlaajuisestikin turvalliseksi luokiteltuun Irakiin.
Ählyukko "kunnon" isukkina lähtee perheineen rakentamaan kotimaataan uuteen uljaaseen nousuun vaikka tietysti suomalaisilta veronmaksajilta lypsettävät ökyelatukset jäävät saamatta.