Bilderberg-ryhmän kokous 2016
Angela Merkel osallistuu ministereidensä kanssa globalistien Bilderberg-kokoontumiseen
http://mvlehti.net/2016/06/07/angela-merkel-osallistuu-ministereidensa-kanssa-globalistien-bilderberg-kokoontumiseen/
"Bilderberg-konferenssi järjestetään Saksan Dresdenissä 9.-12. kesäkuuta 2016.
Saksan liittokansleri Angela Merkel osallistuu neljän kabinettiministerinsä kanssa tällä viikolla järjestettävään Bilderbergin vuositapaamiseen.
Saksan vasemmiston varapuheenjohtajan Axel Troostin mielestä Bilderberg-kokoontumisten kaltaiset lobbaustilaisuudet ovat demokratian vastaisia, eikä hallituksen virkamiesten tulisi ottaa sellaisiin osaa".
http://www.huffingtonpost.de/2016/05/10/bilderberg-merkel-gabriel_n_9884780.html
Ketkä Suomesta mukana verovaroin tällä kertaa?
Angela Merkel osallistuu ministereidensä kanssa globalistien Bilderberg-kokoontumiseen
http://mvlehti.net/2016/06/07/angela-merkel-osallistuu-ministereidensa-kanssa-globalistien-bilderberg-kokoontumiseen/
"Bilderberg-konferenssi järjestetään Saksan Dresdenissä 9.-12. kesäkuuta 2016.
Saksan liittokansleri Angela Merkel osallistuu neljän kabinettiministerinsä kanssa tällä viikolla järjestettävään Bilderbergin vuositapaamiseen.
Saksan vasemmiston varapuheenjohtajan Axel Troostin mielestä Bilderberg-kokoontumisten kaltaiset lobbaustilaisuudet ovat demokratian vastaisia, eikä hallituksen virkamiesten tulisi ottaa sellaisiin osaa".
http://www.huffingtonpost.de/2016/05/10/bilderberg-merkel-gabriel_n_9884780.html
Ketkä Suomesta mukana verovaroin tällä kertaa?
Vastaukset 21
Vanhimmat
tietääkseni myös, kaiken luoja on paikalla ellei kokousta pidetä jumalan selän takana.
"Saksan liittokansleri Angela Merkel osallistuu neljän kabinettiministerinsä kanssa tällä viikolla järjestettävään Bilderbergin vuositapaamiseen."
3. valtakunta alkaa nousta. Matamin vaalikarja on sisään tuotu, Sheebaotin laumat ja Punainen meri väistyi. Merkel julistaa taloussodan jatkumista kokouksen jälkeen Venäjälle. Natosta tehdään EU-armeija ja matamista tulee kaiken kattava diktaattori, avustajina tai kanssadiktaattoreina Scuäuble, Martin Schultz, Günther Oettinger, eu-komissaarit ja juncker. Täällä päässä vastaava napa energiakentästä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Euroopan_komissio#Komission_kokoonpano
https://fi.wikipedia.org/wiki/Jean-Claude_Juncker
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luokka:EU:n_komissaarit
Daily Express compares EU to Nazi Germany
http://eu-rope.ideasoneurope.eu/2015/01/03/daily-express-compares-eu-nazi-germany/
Merkelin nilkkien otto kiihtyy tämän jälkeen. Suomen porvaripuolue valitsee "sotamarsalkka mannerheimin" ja vastarinta lahdataan samaan aikaan, kun "oikeaoppiset" otetaan sisään siionistien tuella ja rahalla. Hienointa paskaa, on alkaa viettää ja ilmoitella lehdissä ramadanista, sitten vielä hienompaa on alkaa rahadta aikuisia, jotka opetetaan ja maksetaan miinustilanteesta keskiluokaksi hylätyn ja karvapersekommarin opeilla. Helsinki kutsuu paskahousuja ilosin mielin, ei tehnyt koskaan sitä suomalaisille.
Haistakaa merkelin perkeleen ministerit vittu.
"Ketkä Suomesta mukana verovaroin tällä kertaa?"
Veikkaisin, että tietenkin eu-ketkut.
- UIP eurokraatti akka
- mikael penttinen
- marsakka ite
- hyljätty
- liiviläinen demari
- muutama eva:n nilkki
- "karvaperse" ja "nokia" tietenkin kerää historiaansa.
Se on nyt muuton aika tästä maasta. Suurmurfi islaminsta on vallannut Saksan. Akan jäljiltä ei synny mitään hyvää eurooppalaisille, se on todistettu. Täydellinen DDR ja "paholainen ite".
Muuton ongelman ydin on se, ettei ole vapaata valtiota ilman USA:n painostusta, jonne muuttaa länsimaailmassa.
Bilberperkeleet leikkii planeetan jumalaisia siellä. Kaikki menee päin helvettiä aina vain pahemmin noiden kokousten jälkeen.
Euroopan Afrikkalaistaminen ja muhistaminen on noiden tajdon leikkiä. Monikulttuurisuus missä tahansa muodossa on heille pyhää.
valtionvarain ministeri tapaa osallistua ja lehtitalon ynnä ylen toimitus päällikkö.
On kuulemma Björn Wahlroos mukana, jonka kanssa neuvotellaan uusia tapoja auttaa Nordean Luxemburgin yksikön kautta Suomen ja muiden pohjoismaiden rikkaita veronkierrossa kun Panamalistat sotki hyvävelikerhon tukemista. Matti "Omistajan ääni" Apunen on tietenkin Bilderbergin ohjausryhmän jäsenenä mukana tuttuun tyyliin suunnittelemassa Suomen globaalisti vaarallisen hyvinvointivaltion alasajoa SSS-hallituksen apuna.
Lähtevätkö Soini ja J. Niinistö, kun ovat mielellään nykyään tätä leiriä? Tietääkö sisäpiiri, lähteekö Merja K. ja Li Andersson? Nykyäänhän ei ole vasemmistoa on vaan eurokraatteja. Eurokratismi, eli fasismi 2000-vuosituhannella.
Benito Mussolini
https://fi.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini
Fasismin kirjava aatepohja
http://www.edu.fi/lukiokoulutus/historia_ja_yhteiskuntaoppi/historian_kurssit/kansainvaliset_suhteet_hi3/eurooppalaiset_aariliikkeet_fasismi/fasismin_kirjava_aatepohja
"Nationalsozialisten und die Christiche Demokraten"
Das europäische Projekt zu Beginn des 21. Jahrhunderts
https://books.google.fi/books?isbn=3322974979
"Für den Aufstieg des Faschismus und Nationalsozialismus in Europa machten die Christdemokraten rückblickend die angeblich materialistische, nicht humane "
Adenauers braune Socken | ZEIT ONLINE - Die Zeit
24.9.1998
http://www.zeit.de/1998/40/Adenauers_braune_Socken
""Wir sind die Partei auch der ehemaligen Nazis", beschrieb Kraft die Seinen gerne, "aber nicht derjenigen, die heute noch Nazis sind."
Valaistuneet psykopaattinarsistit mielipuuhassaan.
Aivan erinomainen ketju. Oli kiinnostava lukukokemus.
Italian taidesuuntauksia:
Futurismi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Futurismi
"Umberto Boccioni, Kaupunki kohoaa, 1910.
Kuva: Venäjän ja Neuvostoliiton avantgarde
Futurismi on 1900-luvun alussa Italiassa syntynyt taidesuuntaus ja liike kuvataiteessa ja kirjallisuudessa. Se halveksi kaikkea vanhaa ja perinteistä ja ihannoi kaikkea modernia, esimerkiksi koneita, tekniikkaa, vauhtia ja sotaa. Se oli kapinaa Belle époquea vastaan.
Futuristit harjoittivat kaikkia taiteen keinoja mukaan lukien maalaus, kuvanveisto, keramiikka, graafinen muotoilu, teollinen muotoilu, sisustus, kaupunkisuunnittelu, teatteri, elokuva, muoti, vaatteet, kirjallisuus, musiikki, arkkitehtuuri ja jopa ruoanlaitto.
Futuristiselle runoudelle oli ominaista rikotut lauserakenteet, yllättävät kielikuvat ja välimerkittömyys. Futuristiset maalaukset ja veistokset ilmaisevat liikettä sekä luonnon ja ihmisen tekemien muotojen dynamiikkaa.
Filippo Tommaso Marinetti julkaisi ensimmäisen futuristisen manifestin 20. helmikuuta 1909 Figaro-lehdessä.[1]
Sana passéismi tarkoitti futuristeilla kaikkea vanhaa, turmeltunutta ja aikansa elänyttä. Futuristit esittivät mm. Venetsian kaupungin tuhoamista "passéistisena" ja tilalle rakennettavaksi "teollinen ja sotilaallinen Venetsia, joka voisi hallita Adrianmerta." (Futurististen taidemaalarien manifesti 11.2.1910)
Sotaa futuristit ylistivät "maailman hygieniana". (Futuristinen manifesti 1915) Futuristien johtaja, runoilija F. T. Marinetti kirjoitti ensimmäisen maailmansodan aikana taiteilijatovereilleen:
»Niin kauan kuin sota kestää, siirtäkäämme syrjään säkeemme, siveltimemme, leikkausveitsemme ja orkesterimme! Nerojen punaiset lomapäivät ovat alkaneet! Tänään meidän ei tarvitse muuta ihailla kuin srapnellien kauhistuttavia sinfonioita ja niitä hulluja patsaita, joita innokas armeijamme muovaa vihollismassoista.»
Eri maissa toimi futurismin innostamia taiteilijoita, kirjailijoita ja runoilijoita.
Monet Italian futuristit kannattivat fasismia siinä toivossa että se uudenaikaistaisi maan, joka oli jakautunut teollistuneeseen pohjoiseen ja maalaiseen, vanhanaikaiseen etelään. Fasistien tavoin futuristit olivat kansallismielisiä italialaisia, äärimmäisyysmiehiä ja väkivallan ihailijoita.
Vuonna 1918 F.T. Marinetti perusti futuristien poliittisen puolueen (Partito Politica Futurista), joka liitettiin vuotta myöhemmin Benito Mussolinin fasistijärjestöön Fasci Italiani di Combattimentoon ja Marinettista tuli yksi Kansallisen fasistipuolueen (ital. Partito Nazionale Fascista) ensimmäisistä jäsenistä. Marinetti kuitenkin erosi inhoten puolueesta vuoden 1920 puoluekokouksessa, vetäytyen politiikasta kolmeksi vuodeksi, silti kannattaen italialaista fasismia kuolemaansa asti (v. 1944). Futuristit toimivat fasistien valtaantulon jälkeen yhteistyössä fasistien kanssa erityisesti arkkitehtuurin saralla."
Käsiteltävien aiheiden joukossa on mm. nämä:
"Europe: migration, growth, reform, vision, unity"
Eli lisää muslimien ja kehitysmaalaisten massamaahanmuuttoa ja EU:n liittovaltioistamista?
Suomalaiset osallistujat tänävuonna Matti Apunen ja Björn Wahlroos.
http://www.bilderbergmeetings.org/press-release.html
http://www.bilderbergmeetings.org/participants.html
Saunavitsejä:
http://parhaatvitsit.blogspot.fi/2014/04/suomalainen-ruotsalainen-ja-norjalainen.html
"Suomalainen, ruotsalainen ja norjalainen kisailivat siitä, kuka on pisimpään saunassa. Norjalainen oli kymmenen minuuttia ja tuli pois. Ruotsalainen oli viisitoista minuuttia ja tuli pois. Suomalainen oli ollut saunassa kaksi tuntia ja norjalainen huusi: "Suomalainen voit tulla jo pois, olet voittanut kilpailun." Siihen suomalainen vastasi: "Kyllä minä tulisin mutta pallit jäi lauteitten väliin.""
"Suomalainen, ruotsalainen ja norjalainen kilpailivat, kuka jaksaa uida Atlantin yli. Ensin norjalainen ui viisi metriä, sanoi "en jaksa enempää" ja ui takaisin. Sitten ruotsalainen ui kymmenen metriä, sanoi "en jaksa enempää" ja ui takaisin. Lopuksi suomalainen ui viiden metrin päähän vastarannasta, sanoi "en jaksa enempää" ja ui takaisin."
"Suomalainen, ruotsalainen ja norjalainen olivat joutuneet jättiläisen vangeiksi. Jättiläinen lupasi, että jos joku antaa hänelle sellaisen tehtävän, jota hän ei pysty suorittamaan, tehtävän antaja pääsee vapaaksi.
Ensin norjalainen sanoi: "Syö kaikki maailman metsät." Jättiläinen söi kaikki maailman metsät.
Sitten ruotsalainen sanoi: "Juo kaikki maailman järvet." Jättiläinen joi kaikki maailman järvet.
Sitten suomalainen otti kuution ja porasi sen täyteen reikiä. Suomalainen asetti kuution takapuoltaan vasten ja pieraisi. Hän sanoi jättiläiselle: "Kerro minulle, mistä reiästä pieru tuli ulos." Jättiläinen osoitti erästä kuutiossa olevaa reikää ja sanoi: "Tuosta."
"Ei, se tuli ulos persereiästä", suomalainen vastasi ja pääsi vapaaksi."
"Olipa kerran suomalainen, ruotsalainen, amerikkalainen, kuwaitilainen ja homo. Suomalainen heitti halkopinon ikkunasta ulos ja sanoi: "Meillä on puuta niin paljon, että sitä voi heittää vaikka ikkunasta ulos." Amerikkalainen heitti setelinipun ulos ja sanoi: "Meillä on rahaa niin paljon, että sitä voi heittää vaikka ikkunasta ulos." Kuwaitilainen heitti öljytynnyrin ikkunasta ulos ja sanoi: "Meillä on öljyä niin paljon, että sitä voi heittää vaikka ikkunasta ulos." Homo katsoi ruotsalaista ja sanoi: "Älä yritä.""
"Olipa kerran suomalainen, amerikkalainen ja venäläinen. He katsoivat TV:tä. Sieltä tuli Teletappeja. Suomalainen sanoi: "Vittu, mite lapsellista, vaihtakaa kanavaa!" Amerikkalainen sanoi: "Joo, muilt kanavilt tulee parempaa ohjelmaa." Venäjäinen sanoi: "Joo, vaihdetaan kanavaa, uutiset ei kiinnosta.""
"Suomalainen, ruotsalainen ja norjalainen kilpailivat siitä, kuka saisi töitä. Heidän piti hypätä rotkon yli saadakseen työpaikan. Ensin hyppäsi ruotsalainen, mutta hän tippui alas. Samoin tapahtui norjalaiselle. Suomalainen oli viimeisenä vuorossa ja hyppäsi. Hän melkein pääsi toiselle reunalle saaden otteen kivenmurikasta, mutta tippui alas. Kuka sai töitä?
- Haudankaivaja""
Tapio Rautavaara - Löylyä lissää
https://www.youtube.com/watch?v=xEskKMHLs5Y
Hitler uber Lebensraum schaffen in Europa
https://www.youtube.com/watch?v=YnthsSAImFw
n. 1:50 Bb:n kokous alkaa...
Lebensraum im Osten
https://de.wikipedia.org/wiki/Lebensraum_im_Osten
Mein Kampf
https://de.wikipedia.org/wiki/Mein_Kampf
https://en.wikipedia.org/wiki/Mein_Kampf
Google-käännös:
[="Sisältö
Taisteluni on kahdessa osassa, joista yhteenvetona painoksiin yhteen tilavuuteen. Ensimmäisessä tilavuus ratkaisuun Hitler kuvailee elämäänsä vuoteen 1918 ja rakennetta NSDAP. Omaelämäkerrallinen yksityiskohdat ovat ylimalkaisia ja osittain väärä. Painopiste toisen kaistan Kansallissosialistinen liike ovat ohjelmallisia lausuntoja, jotka voivat löytyä myös ensimmäinen nide [16] Koska tärkein ohjelmallisen sisällön Taisteluni ovat .:
- kysyntä liittämistä Itävallan osaksi Saksan valtakunnan;
- kysyntää uusille elintilaa Saksan kansa, joka tarvittiin, kun edellisessä elinympäristön ei enää riitä
- yksityiskohtaisen kuvauksen antisemitistisiä uskomuksia Hitlerin kanssa laajan tilan väitetyn juutalaisten ja siksi hävitettävä hänen näkökulmasta ideologioiden marxilaisuus ja sosiaalista demokratiaa. Tässä Hitler maalattu kuva juutalaisen maailman salaliitto, jonka tavoitteena on orjuuttaminen Saksan ja lopulta hallitsevat maailmaa. Tätä varten käyttö 'Yhdistyneet Juutalainen "molemmat väitetysti juutalaisten bolshevismi ja kansainvälisillä markkinoilla pääomaa. Hitler kirjoittaa z. B. viitaten Gottfried Feder (1883-1941) ja sen iskulause "breaking kohteisiin orjuus" (luku 8, samoin myös luku 13) "kahdenlaisia pääoma". Hitler kehui Feder "selvä ero" välillä "markkinoiden pääoma" ja kansantalouden. Näiden Avioero voidakseen kilpailla "Verinternationalisierung Saksan talouden" vastaan "kansainvälinen taloudellinen ja lainapääomaa", ilman samaan aikaan "pääoma yleensä" kuin ottaa uhata "perusteella itsenäisen etnisen itsesäilytyksensä". Tavoitteena "Juutalainen Karl Marx" sen työn aatteellinen tausta sosialidemokratian on taistella kansantalouden jotta "valmistelemaan ylivalta aidosti kansainvälisen rahoituksen ja pörssi pääoma" THE. Juutalaiset hän kuvaili loiset ja patogeenit että jos voisitte taistella niitä ole päättänyt tappaisi niiden isäntävaltion. [17]
- Lisäksi Hitler olettaa juutalaiset, edistämällä prostituutio tietoinen syfilis leviämistä.
Nämä salaliittoteorioita se perustui muun muassa siitä Siionin viisaiden pöytäkirjat, antisemitistinen väärentäminen tsaarin salaisen palvelun vuodelta 1903, joka oli vuonna 1919 julkaistu ensimmäisen saksa käännös. [18] Kuten kirjoitettu alustava Hitler luvun kansakunnan ja rodun ja sen kohta "ura juutalaisuuden" pidetään "juutalainen lausunnossa" 16 syyskuu 1919, hänen pääpuhujana 13. elokuuta 1920 puolustus "muistion" hänen oikeudenkäyntiä vuonna 1923. [19]
Sisältö Taisteluni ovat edelleen
- "vastaehdotuksen" kansallissosialismin otsikolla rotuun taistelua sijaan luokkataistelu voittaa Saksan työväenluokka;
- soitettu bolshevismin järjestelmä Neuvostoliiton kanssa kysyntä niiden murskaaminen sota valloitus, jota kutsutaan myös rotusotaan luodakseen niin sanottu "Lebensraum idässä" varten "rajoitettu" saksalaiset;
- sitä mieltä, että kahden rintaman sota ei pidä toistaa ja että sen vuoksi olisi suunnattava muiden saksalaisten nationalistisen tehtävissä, liiton Englannin ja fasistisen Italian;
- poleeminen kritiikki parlamentarismin, joka korvattiin germaaninen johtajan valtion pitäisi mieltää muka totta etuja kansallisen yhteisön.
Lisäksi on olemassa yksityiskohtaisia omaelämänkerrallisia kohdat ja historia NSDAP (sekä ajallisesti vain 1924) selittää poliittisen ohjelman [20] Tämä on minun taistelu yksi tärkeimmistä -. Ja yksi uskottavuuttaan kiistellyimmistä - elämän lähde Hitler ja ideologia natsipuolueen edustaa"
"Käsiteltävien aiheiden joukossa on mm. nämä:
"Europe: migration, growth, reform, vision, unity"
Eli lisää muslimien ja kehitysmaalaisten massamaahanmuuttoa ja EU:n liittovaltioistamista?"
Fasismin kirjava aatepohja
http://www.edu.fi/lukiokoulutus/historia_ja_yhteiskuntaoppi/historian_kurssit/kansainvaliset_suhteet_hi3/eurooppalaiset_aariliikkeet_fasismi/fasismin_kirjava_aatepohja
"Fasismin syntyyn vaikuttaneista aatevirtauksista on syytä mainita myös sosiaalidarwinismi, englantilaisen Charles Darwinin (1809–1882) kehitysopista yhteiskuntaan ja kansainvälisiin suhteisiin siirretty oppi. Sosiaalidarwinismi oikeutti niin imperialistisen ekspansion, kansallisen itsetietoisuuden kuin rasistisen ylemmyydentunteenkin ja antoi oman maan ja kansan ylivallan tavoittelulle luonnonoikeudellisen siunauksen.
Oma taustavaikutuksensa fasismin syntyyn on varmasti ollut myös joukolla 1800-luvun lopun ja 1900-luvun alun uhkakuvia, jotka fasismi lupasi ratkaista. Jo ranskalainen valistusfilosofi Jean-Jacques Rousseau (1712–1778) oli esittänyt pelkonsa vapaan individualismin turmelevasta vaikutuksesta yhteiskunnan yhteisöllisyyteen. Pelon yhteiskunnan sosiaalisesta hajoamisesta jakoivat myöhemmin mm. skotlantilainen Thomas Carlyle sekä ranskalainen Émile Durkheim (1858–1917) ja saksalainen Ferdinand Tönnies. Tavallaan jo Durkheimin ja Tönniesin edustaman uuden tieteenalan, sosiologian, synnystä saa kiittää herännyttä tarvetta diagnosoida yhteiskunnassa esiintyviä ongelmia, joista Durkheimin esiin nostama anomia, normittomuus, oli eräs keskeisimmistä. Kieltämättä myös eräillä 1900-luvun alun sosiologeilla, kuten Vilfredo Paretolla, Gaetano Moscalla ja Roberto Michelsillä oli hyvinkin suora vaikutussuhde fasismin oppirakenteisiin.
Uhkakuviin, joihin fasismilla oli ratkaisumallinsa, kuului myös pelko laskevien syntyvyyslukujen myötä tapahtuvasta kansojen väestöllisestä surkastumisesta. Olivatko Euroopan kansakunnat tuomitut katoamaan historian hämärään aiemmin sammuneiden valtakuntien esimerkin mukaisesti? Varmasti vaikuttavin ja puhuttanein profetia Euroopan kansojen kohtalosta sisältyi saksalaisen historianfilosofi Oswald Spenglerin (1880–1936) vuosina 1918–1922 julkaisemaan teokseen Länsimaiden perikato. Vertaamalla keskenään länsimaista kulttuuria ja kreikkalais-roomalaista kulttuuria Spengler tuli siihen johtopäätökseen, että länsimainen kulttuuri oli tuhoutumassa. Modernisaatio oli lakaisemassa pois perinteet, ja idässä uhkaavana voimistuva bolševismi tulisi huolehtimaan lopusta. Spenglerin mukaan kansakunnat voisivat kuitenkin pelastua henkisen vallankumouksen elvyttäminä ilman, että niiden on tarpeen muuttaa sosiaalisia rakenteitaan.
Fasismin syntyä edelsi myös politiikan muuttuminen joukkoliikkeeksi 1800-luvun puolivälistä lähtien sekä sen myötä tapahtunut poliittisen vasemmiston syntyminen. Fasismille oli tilaus yhteiskunnassa vasta sen jälkeen, kun vasemmistosta oli tullut riittävän vahva ottamaan osaa hallintoon, mutta äänestäjät olivat ennättäneet pettyä vasemmiston mahdollisuuksiin vaikuttaa tätä kautta. Aluksi parlamentaristiseen kompromissipolitiikkaan pettyneillä sosialisteilla ei ollut poliittisia vaihtoehtoja. Ensimmäisen maailmansodan jälkeen tilanne oli jo toinen. Nyt heillä oli kaksikin vaihtoehtoa: siirtyä äärivasemmalle, kommunistien leiriin tai syndikalisteihin ja sitä kautta fasismiin."
Näyttää kaikki menevän niin kuin on kirjoitettu. Pukeutuminen jatkossa "haarniskaan" ja huppuun.
Oswald Spenglerin 1918–1922 Länsimaiden perikato:
Länsimaiden perikato
https://fi.wikipedia.org/wiki/Länsimaiden_perikato
Kulttuurihistoria ja länsimaiden perikato
Julkaistu 1.6.2012 by Toimittaja
https://kulttuurihistoria.wordpress.com/2012/06/01/kulttuurihistoria-ja-lansimaiden-perikato/
"Perikadon teema on ajankohtainen myös tänään. Politiikan tutkija Samuel P. Huntington julkaisi 1996 teoksensa Kulttuurien kamppailu (The Clash of Civilizations), johon viitattiin usein syyskuun 11. päivän terrori-iskujen yhteydessä. Historioitsija Niall Ferguson puolestaan julkaisi 2011 kirjan Sivilisaatio: me ja muut (Civilization: The West and the Rest), joka etsii länsimaiden oletetun menestystarinan juuria. Parhaillaan televisiossa pyörii Fergusonin sarja Länsimaiden illankoitto (Civilization: Is the West History?), jonka suomenkielinen nimi viittaa suoraan Spenglerin teokseen ja jatkaa sitkeästi länsimaiden perikadon ajatusta. "
Eikös Suomesta ollu kunnia osallistua valtionvarattomuusministeri A. Stubidov, joka ei osaa laskea edes sormillaan kymmeneen?
Zerohedge.
The Bilderberg 2016 Agenda: Trump, Riots, Migrants, Brexit
by Tyler Durden - Jun 8, 2016 4:39 PM
http://www.zerohedge.com/news/2016-06-08/bilderberg-2016-agenda-trump-brexit-migrants-riots
"As noted above, the official list of "key topics" to be discussed is both broad quite vague and includes:
1. Current events
2. China
3. Europe: migration, growth, reform, vision, unity
4. Middle East
5. Russia
6. US political landscape, economy: growth, debt, reform
7. Cyber security
8. Geo-politics of energy and commodity prices
9. Precariat and middle class
10. Technological innovation
That's just for public consumption. After all, who needs massive concrete blocks and 400 police officers for protection to discuss "technological innovation" - better yet, just open up the session to the press and public.
Of course, that won't happen, because the real agenda must remain under wraps. However one can infer from the agenda and some of the names on the participant list what the group will be discussing in more detail. As PJW writes, the attendance of anti-Trump Senator Lindsey Graham is an obvious sign that Donald Trump will be a prominent topic of discussion at this year's Bilderberg meeting, with the likely focus on how to prevent Trump from defeating [=tehdä tyhjäksi, lyödä, voittaa] Bilderberg’s chosen candidate, Hillary Clinton, who has already raked [=haravoida] in tens of millions in fees [= maksuja ] from "speaking" before numerous participants at the meeting that begins tomorrow."
G-käännös:
[=
Bilderberg 2016 toimintaohjelma: Trump, mellakat, Maahanmuuttajat, Brexit
Tyler Durden - 08 kesäkuu 2016 16:39
http://www.zerohedge.com/news/2016-06-08/bilderberg-2016-agenda-trump-brexit-migrants-riots
"Kuten edellä todettiin, virallinen lista" -näppäintä aiheita ", joista keskustellaan on sekä laaja melko epämääräinen ja sisältää:
1. Ajankohtaista
2. Kiina
3. Eurooppa: maahanmuutto, kasvu, uudistaminen, visio, yhtenäisyys (=yhdistäminen, yhtenäistäminen?)
4. Lähi-idän
5. Venäjä
6. Yhdysvaltojen poliittisen maisema, talous: kasvun, velka, uudistus
7. Tietoverkkoturvallisuus
8. Geo-politiikkaa energian ja raaka-aineiden hintojen
9. prekariaatin ja keskiluokka [=Prekariaatti – Wikipedia
https://fi.wikipedia.org/wiki/Prekariaatti
Prekariaatti on termi, jolla tarkoitetaan tilapäisissä tai epätyypillisissä työsuhteissa työskentelevien ihmisten luokkaa.]
10. Teknologiset innovaatiot
Se on vain julkisen kulutuksen. Onhan joka tarvitsee massiivinen betonielementeistä ja 400 poliisia suoja keskustella "teknologinen innovaatio" - vielä parempaa, vain avata istunto lehdistölle ja yleisölle.
Tietenkin, että ei tapahdu, koska todellisen agendan on pysyttävä salassa. Kuitenkin yksi voi päätellä esityslistalta ja jotkut nimet osanottajaluettelosta mitä ryhmä keskustelee yksityiskohtaisemmin. Kuten PJW kirjoittaa, läsnäoloa anti-Trump senaattori Lindsey Graham on ilmeinen merkki siitä, että Donald Trump on merkittävä keskustelunaihe tämän vuoden Bilderberg kokous, jossa todennäköisesti keskittyy, miten estää Trump mistä kukistamalla Bilderberg valitsemaa ehdokasta, Hillary Clinton , joka on jo raked kymmeniä miljoonia maksuja "puhuu" ennen lukuisia kokouksen osanottajat, joka alkaa huomenna."
Google Translate for Business:Kääntäjän työkalupakkiVerkkosivustojen]
8 vuotta sitten oli vähän sama tilanne kaksi jäljellä dokumentin mukaan clinton sai salaisen puhelun jossa käskettiin painaa jarrua opaman päästyä ohitse loppu suoralla.
Ja nyt Suomen vihatuimmat porvarit Anne Berner ja Björn Wahlroos on 1.6.2017 alkaneessa Bilderberg kokouksessa, kas kummaa, kas kummaa.
Bilderberg-Ollilan tapaan Berner sattuu ihme ja kumma ajamaan Suomeen SIM-korttipaikannuspohjaista autojen seurantajärjestelmää, sekä haluaa yksityistää tiestön. Kummaa sattumaako?
Björn Wahlroos ja Anne Berner osallistuvat vaikutusvaltaisten henkilöiden Bilderberg-kokoukseen
http://www.hs.fi/politiikka/art-2000005235651.html