Miksi vaaleat naiset viehättävät miehiä enemmän kuin tummat?
Blondien viehätys
26
534
Vastaukset
- vaikea.sanoa
Nainen ruskeilla hiuksilla:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/a0/12/68/a012681e82240d52c75be50c71cc6a6e.jpg
Sama nainen vaaleilla hiuksilla:
https://pbs.twimg.com/profile_images/451682604907917312/E_wD7-SF.jpeg
Oma valintani on vaaleat hiukset, en tiedä miksi mutta näyttää paremmalta.
Mutta ei asialla ole suurta merkitystä, aivan hyvin kävisi myös ruskeat.- vaaleitajokapaikas
ruskeet tuolla on paremmat
- kaksiyksinolla
Ruskeat on noista kahdesta paremmat.
Ja brunetet.. ;)
http://www.gettyimages.fi/detail/photo/young-brunette-woman-wearing-a-red-dress-high-res-stock-photography/143750128 - GldnTmLvr
Samaa mieltä kahden muun kommentoijan kanssa, että ruskea tukka sopii tuolle kyseiselle neidille paremmin. Ei niin että tämä näyttäisi blondina pahalta, mutta tuo ruskea hiusväri vaan istuu hänen piirteisiinsä ja yleisolemukseensa luontevammin.
Ei päde ainakaan mun kohdallani.
Itse kiinnitän huomioni naisen silmiin, niissäkin väri on merkityksetön. Joidenkin naisten silmissä vain on "se jokin".
Silmien jälkeen yleinen olemus, sitten perän malli ja rinnat.
Vasta näiden jälkeen, huomio osuu hiusten väriin.- vaaleamies34
Tuo tumma viehättää enemmän :)
- blondeonblonde
Oikeassa elämässä hiusten värillä ei kyllä ole mitään merkitystä. Myönnän toki että yleisesti ajatellen vaalea miellyttää enemmän, mutta se ei ole koskaan vaikuttanut siihen keneen oikeasti miellyn, ihastun tai rakastun. Niin monet seikat vaikuttavat tunteisiin että joku hiusten väri on vain yksi vähemmän tärkeä sivuseikka kun todella otetaan naisesta mittaa. Olen ihastunut ja rakastunutkin yhtä hyvin tummiin kuin vaaleisiin naisiin. Muut seikat ovat sanelleet tunteeni, ei hiusten väri.
Kun yritän jotenkin selittää yleisen mieltymykseni vaaleisiin naisiin niin luulen sen johtuvan sitä että he ovat turvallisempia. Vanha stereotypia tummasta, eksoottisesta ja "vaarallisesta" naisesta ja vaaleasta. kiltistä naapurintytöstä tuntuu toimivan ainakin jollain tasolla.
Koen vaalean myös eroottisesti kiinnostavammaksi, ehkä juuri kuvitellun tuttuuden vuoksi. En siis kaipaa naiselta haasteita, pikemmin turvallisuutta.
No, tämä on ihan keittiöpsykologiaa joka pätee minuun, mutta ei ehkä keneenkään muuhun - aivantosion
Se riippuu jos blondi on kissa se on paras. Jos esim blondi ja brunr semitasoa niin brune ehkä parempi? Sama juttu miehis kyllä siirappi mies on tummaa miestä parempi.
- Kukkomies
Minua viehättävät brunetet ja mustatukkaiset. Vaaleat naiset koen haaleiksi ja mielenkiinnottomiksi. Toisin kuin aikaimmassa kirjoituksessa, tummat ja tuliset tuovat juuri sen seksikkyyden ja eroottisuuden. Kauneimmat naiset maailmassa ovat tummaverikköjä. Samoin kaikki kruunupäät tuntuvat valitsevan itselleen klassisen kauniin brunetin.
- tummatjatuliset
sama vika, en ole koskaan pitäny vaaleista. nimenomaan "tummat ja tuliset":)
- Aapellon
Tekopunatukka viehättää minua vähiten. Olen kyllä aina pitänyt ruskeaveriköistä, joskus jopa tummemmistakin, mutta silti vaalea kauneus on aina hehkeintä. Valitettavasti sekin katoaa nopeasti. Tummilla vieläkin nopeammin.
- jjsjsjaooaoao
Minusta tummilla hitaammin, ovat ehkä paksummalla iholla varustettuja tjsp. niin ei rypyt näy. Ja kestävät aurinkoa paremmin, blondeilla liika aurinko näkyy ihossa jo aika nuorena.
- pepe79
Blondit on hiton paljon sexympii hottiksii. Niihin kääntyy miehen katse ihan väkisinkin.... :P
- TässäpäSyitä
Yksi selkeä piirre on karvoituksen vähäisuus ja karvojen pehmeys. Vaaleilla on harvoin jäykkiä sian jouhia pistelemässä ympäri kehoa. Vaaleat karvat eivät myöskään erotu niin selvästi. Kun on kokemusta molemmista, niin entistä piikkisika brunettea ei tule enää ikävä.
- Teinitohtori
Aidolla blondilla on nk. kusenpolttama alapääkarvoitus.
- Sanoojärkikin
Totta, ja usein sitä on blondeilla vähän myös yläpäässä, elleivät sitten ole laittaneet niitä lisureita sun muita. Vaaleilla ei ole juuri ripsiäkään tai kulmakarvoja, noin yleistäen ajatellen, siis samalla logiikalla kuin piikkisikabrunettikommentti.
Vaaleet on haaleita, ei voi mittään !
- onkokaikkisiksi
pornokuvissa vaaleat
- tummantahdon
vaaleilla on ehkä eniten ongelmia kaikissa myös seksin suhteen vaikka aluks toimiiki
- olkijuhygt
Voisikos nainen paljon kauniimpi olla
http://g-ec2.images-amazon.com/images/I/51v5onys51L._suranie-sexy-lingerie_.jpg- matonenyy
Järkyttävän näköinen
- elämäntuoja
Hankkikaa elämä.
- Redha
Kyllä aito punapää vie 100-0 noi muut.
- miettinyt_tätä
Olen miettinyt samaa, enkä ole saanut vastausta miehiltä, jotka itse sanovat tykkäävänsä eniten blondeista hiuksista. :DDD Tosin ei sillä kai tosielämässä kauheasti merkitystä ole; omakin mies sanoi joskus viehättyvänsä eniten blondeista kutreista, mutta silti se ihastui minuun, vaikka mustat hiukset heh. Että kait se kokonaisuus sitten enemmän ratkaisee, vaikka jossain omissa fantasioissa oliskin blondiunelma. Mene ja tiedä.
Tai sitten ei vain saanut parempaa niin täytyi tyytyä meikäläiseen hehehehe.- Redha
Eikähän loppuviimeksi tärkentä ole mitä sieltä hiuksien kasvualustan kuoren alta löytyy, pätee varmaan sunkin mieheesi.
- tummapitääolla
Mun mies ei edes photosopatuissa kuvissa ole kiinnostunut blondeista....
- miettinyt_tätä
Redha kirjoitti:
Eikähän loppuviimeksi tärkentä ole mitä sieltä hiuksien kasvualustan kuoren alta löytyy, pätee varmaan sunkin mieheesi.
Toivottavasti. :D fiksu tyyppihän tuo on, niin kiva on hänen kanssaan aikaa viettää vaikken blondi olekaan. x]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi463695Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo603288Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi473187Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs643010100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es532591Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks362162Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä522129Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa601982- 491882
- 491667