Kaikki muut puolueet suomen politiikassa jarruttavat suomen nousua. Ovat takertuneet liikaa vanhanaikaisuuksiin eikä uudistamishalua juurikaan ole. Kokoomus voi pelastaa suomen jos vain hölmö kansa osaisi äänestää oikein.
Kokoomus on tulevaisuus.
Tulevaisuuden.suomi
370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Varmasti onkin. Meillä on Suomessa kahdeksan (rekisteröityä) kokoomuspuoluetta, vaikka niillä kaikilla on eri nimi. Jokainen ajaa kumminkin rikkaiden asioita ja siinä sivussa jotain huuhaata.
Viime hallituksessa oli kuusi kokoomuspuoluetta ja mikä oli tulos:
-pysyvä suurtyöttömyys
-veroja kiristettiin 2,4 miljardia
-Kreikka-tukien nimikkeellä lahjoitettiin miljarditolkulla rahaa Euroopan panekille
-avattiin piikki pakolaisille
-suurin valtionvelka ja velkaantumisnopeus kautta Suomen historian
Voiko joku väittää että mikään näistä oli kansan tahto?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016060821698558_uu.shtml
Niinhän nuo näkyy olevan nämä kokomustalaiset, Suomen alas ajajia.
Rahaa on, mutta sitä käytetään omiin tarkoitusperiin.
Herranen aika, millainen hallitus meillä Suomessa on.
Niinkö?
Kokoomus sai olla vallan kahvassa pääministeripuolueena kokonaista kaks vaalikautta! :)
Muisteltasko kuinka kovalla kohinalla Suomi nousi tossa ajassa?
(Parisataa tuhatta työtöntä lisää! Satoja ellei tuhansia konkursseja lisää! Vähintään 50 miljardia valtionvelkaa lisää! Miljardeja verovaroja mätetty PIIGS-maille! Suomen EU jäsenmaksut lähemmäs kolminkertaistu tossa ajassa! Ja kaksinkertaistu kahdessa vuodessa!)
Tossa nyt muutama ku tuli ihan sekunnissa mieleen Kokoomuksen *köh* "vastuullisen" talouspolitiikan jäljiltä! :) Jos mö saisin päättää, niin mä tekisin lain joka kieltäis koko kokoomuksen yleisvaarallisena järjestönä kuten muutkin terrorisriorganisaatiot! Täs menee nyt vähintään puol vuosisataa et koksujen sössinnät saadaan paikattua! :/