Valtamedioiden suomessa harjoittama Manipulointi ja aivopesu ovat jo saaneet sellaiset mittasuhteet, että sivistysvaltioissa kutsuttaisiin avoimeksi VALEHTELUKSI.
Kapitalismi on konkurssissa ja silti herrat juhlivat, sinun kustannuksella. Jotenkin tämä siis on sepitettävä ja syötettävä, sinulle, suompoika !
Valtaan päässeet oikeisto-voimat tekevät nyt siis kaikkensa, vetääkseen mattia ja maijjaa retkuun kuten tekivät "Työvoimapula"-VALHEILLAAN aikanaan. Olkoon tämä avauksen ensimmäinen käytännön esimerkki siitä, että valtamedia valehtelee ja vetää teitä retkuun sen minkä kerkiää ja maksatte - matti ja maijja - siittä kalliisti.
PETOS-soinin juonittelusta nyt puhumattakaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14002076/timo-soinin--historialliset---vaalipetokset-
Panen vielä ajatuksen juoksun virkistämiseksi pienen linkin....
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14319992/herrrliinin-sanomien-propaganda--mylly-jauhaa-
... eli kootaan tähän vitjaan kaikki porrrvareiden valkoiset ja mustat valheet, joilla ovat teitä kusettaneet.
Kapitalismi on konkurssissa ja silti herrat juhlivat, sinun kustannuksella. Jotenkin tämä siis on sepitettävä ja syötettävä, sinulle, suompoika !
Valtaan päässeet oikeisto-voimat tekevät nyt siis kaikkensa, vetääkseen mattia ja maijjaa retkuun kuten tekivät "Työvoimapula"-VALHEILLAAN aikanaan. Olkoon tämä avauksen ensimmäinen käytännön esimerkki siitä, että valtamedia valehtelee ja vetää teitä retkuun sen minkä kerkiää ja maksatte - matti ja maijja - siittä kalliisti.
PETOS-soinin juonittelusta nyt puhumattakaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14002076/timo-soinin--historialliset---vaalipetokset-
Panen vielä ajatuksen juoksun virkistämiseksi pienen linkin....
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14319992/herrrliinin-sanomien-propaganda--mylly-jauhaa-
... eli kootaan tähän vitjaan kaikki porrrvareiden valkoiset ja mustat valheet, joilla ovat teitä kusettaneet.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Oikeisto-YLE+on+niitä+pahimpia+kusettajia.+Väittää+että+kepu+on+suurin+ja+kokoomus+kolmantena.+Kokoomuksen+kriisi+johtuu+vain+siitä+syystä,+että+kannatus+on+pudonnut+alle+14+%:n+!!!+Oikeisto-YLE+tarjoaa+17+%.+Kusetusta,+eikö+totta
Palsta näyttäisi koostuvan pelkistä porrrrvari-TROLLEISTA, niin on hiljaista kun faktat paljastuvat
Eiköhän tässäkin kysymyksessä ole homma tosiasiassa niin, että arrrrvoisalle aloittajalle tekisi pieni korvienvälin huuhtelu terää. Sen verran on vainoharhaista tekstiä.
Tietysti aloittaja voisi laatia vaikka viimeisen vuoden ajalta terävän referaatin valtiovallan toimeenpanemista "aivopesuprojekteista". Tuppaa vain olemaan niin, että mitään reaalisia faktoja kaltaisillasi hihhuleilla ei ole esittää. Riittävä todiste aivopesusta lienee se, että jollain on erilaisia mielipiteitä?
NO ONHAN TOI TYÖVOIMAPULAN JATKUVAJANKKAAMINEN AIKA HYVÄÄ PESUA KUN SAMAAN AIKAAN ON OMIA PUOLMILJOONAA TYÖTTÖMÄNÄ ELI TAUSTALLA ON VAIN TARKOITUS LUODA SUOMEEN HALPATYÖMARKKINAT .KIITOS TÄSTÄ KOK JA EK...KOK hyötyy eniten,KOK haluaa niitä eniten! KOK mamuttaa eniten!
jyrki Katainen ulkomaisen työvoiman tarpeesta (1,8milj/11v)
https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s&index=31&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
KOK-EVA TV: Tulevaisuuden tekijät - SuomI TARVITSEE maahanmuuttoa
https://www.youtube.com/watch?v=RhvGfhy-sLQ&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=5
Satojen miljoonien turvapaikkabisnes
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015112020695298_cm.shtml
Kokoomuksen kansanedustaja mukana turvapaikkabisneksessä
poliitikot tekevät rahaa turvapaikanhakijoilla.
Lauslahti kertoo saavansa työstään Luona Oy:n hallituksen jäsenenä taloudellisen korvauksen. Hän ei kerro tarkkaa summaa, mutta toteaa korvauksen olevan ”kohtuullista tasoa.”
Luona mukan seitsemässä turvapaikkakeskuksessa
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001017289.html
KOK-EVA: Maahanmuutto kaksinkertaistettava!!!
http://yle.fi/uutiset/eva_maahanmuutto_kaksinkertaistettava/7767100
KOK-työnantajat houkuttelevat ulkomaista työvoimaa Suomeen lupaamalla lapsilisän!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288622487599.html
Paperittomille turvattava hoitoonpääsy!
Kokomuslaisuuden ydin on auttaa niitä,jotka eivät itse pysty auttamaan itseään!
eli mamuja!
http://laurikattelus.fi/wp-content/uploads/2015/03/Auttaminen_meemi.jpg
http://www.riemurasia.net/kuva/Yle-sensuroi/60141
tää on ihan kuolematon?
On. Se on. Toivottavasti.
Härskiä toimintaa yleltä, eivätkö ne perkeleet edes osaa hävetä
Miksi kaksi huutomerkkiä kuohuttaa perinteistä mediaa?
Jälleen kerran on pakko käyttää tätä kulunutta sanontaa: en tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa. Valtamedia on aloittanut, kanssaan mainoseuroista ja kansalaisten huomiosta kilpailevan, pienen nettijulkaisun mustamaalauksen. Kun vertaillaan molempien käytössä olevia resursseja, tulovirtoja ja lukijamääriä, tilanne on jokseenkin verrattavissa siihen, että koulunpihan iso yhdeksäsluokkalainen korsto hyökää pienimmän ekaluokkalaisen kimppuun -ja vielä kavereiden kanssa.
Vielä tragikoomisemmaksi tilanteen tekee se, että media joka kyllä löytää roskan nettijulkaisun silmästä, tuntuu olevan täysin kykenemätön itsekritiikkiin sen puhelinpylvään suhteen, joka sen omassa silmässä tuntuu peittävän sen näkökentän monilta osin lähestulkoon kokonaan.
Tässä nyt Aamulehden täyslaidallinen http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194970442338/artikkeli/vihasivusto tien....
Oli sitten mitä mieltä tahansa MV-lehden muodollisesta "jouranalistisesta tasosta", on se ottanut käsitelläkseen lyhyen historiansa aikana enemmän suomalaisen yhteiskunnan tabuja, kuin kaikki muut mediat yhteensä koko vuoden aikana. Huomiota kiinnittää Aamulehden vuodatuksessa se määrä taustatyötä, mitä on uhrattu tähän artikkeliin. Ylittää monin kerroin tavallisen keskimääräisen Aamulehden "leikkaa liimaa" journalismin vaivannäkökertoimen .
Sitten: Aamulehti kyselee kirjoittajien nimien perään. Työinto on ilmeisesti kuitenkin tuossa kohtaa loppunut Aamulehdessä kesken. Ainakin minä olen pystynyt vaivatta selvittämään MV-lehden silmiini osuneiden artikkeleiden kirjoittajat tai niiden artikkeleiden/ tutkimusten/ blogien alkuperän, joita MV-lehdessä lainataan, tai referoidaan -ja vain lukemalla kulloisenkin MV_lehden artikkelin. Paljon enemmän minua askerruttaa, että miksi Aamulehti, jolla kuitenkin on käytösään monenkertaiset resurssit MV-lehteen verattuna on säännöllisesti jättänyt kokonaan uutisoimatta tai ohittanut mahdollisimman pienellä huomiolla sellaisia selviä kohu-uutisaiheita, kuin nyt esim: Islannin veretön kansanousu, jolla palutettiin valta kansalle ja laitettiin rikolliset pankit kuriin, Islannin EU-jäsenyysanomuksen poisvetäminen, Skotlannin itsenäistymisäänestyksessä tapahtuneet mittavat vaalivilpit (joista muuten Britti-lehdistö kyllä uutisoi), jatkuvien EU-tukipakettien täydellinen perusteettomuus ja todennäköinen laittomuus, kansan selän takana solmittu , Suomelle vahingollinen isäntämaasopimus ja Supon sen hyväksymiseen johtaneiden toimien ja toimijoiden suhteen aloittama tutkimus epäiltynä valtiopetoksena.
Yhtälailla Aamulehdestä, kuin kaikista muistakin medioista puuttuu edelleen myös se rohkea toimittaja, joka esittää, meidän tiukasti EU-jäsenyyden ja euron takana seisoville päättäjillemme, sen kysymyksen, jota olen odottanut jo vuosikausia. Se on kysymys, joka pitäisi itsestäänselvästi esittää vähintäänkin tilanteessa, jossa meille taas markkinoidaan - anteeksi väärä ilmaisu, nykyäänhän on kysymyksessä enää pelkkä ilmoitusasia, uusi milloin mihinkin lähtevä (usein miljardimääräinen) tukipaketti. Sitäkin suuremmalla syyllä, kun varovaisimmankin arvion mukaan meidän EU- jäsenyytemme on tullut maksamaan meille tähän mennessä yli 100 miljardia euroa.
Se kysymys kuuluu tietysti: MITÄ ME OLEMME NÄILLÄ MILJARDEILLA SAANEET?
En kuitenkaan pidätä hengitystäni tätä odottaessani, koska selvästikin mediamme tuntee olensa turvallisemmaksi askarrellessaan BB-talon tapahtumien, Johanna Tukiaisen ja Matti Nykäsen viimeisempien kuulumisten ja rasismijahdin parissa. Ja kyselemässä suomalaisille elintärkeitä kysymyksiä, kuten : onko nettijulkaisulla, jonka tekstissä on kirjoitusvirheitä ja otsikon lopussa käytetään kahta huutomerkkiä, olemassaolon oikeutta.
Valitsisin ne kirjoitusvirheet, valtamedian asiavirheitä mieluummin, aivan milloin tahansa. Huutomerkkeineen kaikkineen. Joku esitti analyysinään , että MV-lehden suosio kertoo ennenkaikkea perinteisen median surkeasta tasosta. (Minkä muuten MV-lehti uutisoi myös -ja täysin positiivisessa hengessä.) Eiköhän siis Aamulehdenkin kannattaisi keskittyä omaan tekemiseensä ja sen puutteiden korjaamiseen, kuin yrittää pärjätä kisassa koulukiusaajamentaliteetilla?
MV-lehden oma artikkeli asiasta: http://mvlehti.net/2015/03/28/valtamediaa-pelottaa-nyt-mv-lehtea-vastaan-hyokataan-jo-voimalla-ja-raivolla/
Päivitys 15.54: turhaan kehuin Aamulehden perusteelista taustatyötä. Nyt huomasin, että koko vuodatus on samanlaisena julkaistu myös Turun sanomissa. Siis kaksi toimituskuntaa ja tämä on kaikki, mitä he saavat aikaan? Vai onko tämä jonkinlainen kollektiivinen Alma-median julkaisujen mielenilmaus? Kannattaisi sitten yrittää edes saada siihen vähän enemmän mieltä.
http://kristinakalliojarvi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/191289-miksi-kaksi-huutomerkkia-kuohuttaa-perinteista-mediaa
Muslimimurhaajien joukkomurhia hoitaa nyt koko suvakkimedian aivopesuosasto, heillä onkin paljon pestävää.
Täällä Suomessa media kuoro laulaa hoosiannaa muslimien syyllistämisestä, yksittäistapaus tälläkin kertaa ja varokaa Vuohiennussijoiden syyllistämistä!
Naurattaa oikein kuinka alas matumedia voi mennä lipoessaan kamelinnussijoiden likaista anusta.
MUTTA MAAILMALTA LÖYTYY TOTUUS... Muslimi Invaasio Tätä se On
https://www.youtube.com/watch?v=L2X0qYgxbvI&index=1&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
Vajaaälyiset hallitsee Suomea ja eurooppaa, yhä vajaaälyisemmäksi muuttuu kun joukkoon tulee jatkuvasti aasinnussijoiden älykkyys.
Ruotsi muslimiraiskaajien suurvalta, onneksi olkoon, Suomi seuraa perässä.
MUISTAKAA: kun porrrrvari puhuu "työllisyydesta" ja sen paranemisesta niin kyse EI todellisuudessa ole teidän paskahousujen työnsaannista vaan aiheen ympärillä liikkuvien tilastollisten talouslukujen paranemisesta. Se siis tarkoittaa että kun työttömyyskorvauksia riittävällä kädellä leikataan, niin "työllisyys" näyttäisi eurojen valossa paranevan.
Mutta muilta osinhan, SINÄ tiedät mitä se tarkoittaa !!!
Totta, avatkaa aivokoppanne ja näette että aivonne ovat aivan täynnä saippuaa ja se saippua on saatava aivoista pois, parhaiten se onnistuu kun ensin sahaatte päänne auki ja sitten lusikalla kaavitaan aivoista turha vaahto pois ja lopuksi vesisuihkulla puhdistetaan aivot ja maalarinteipillä pää takaisin kiinni.
Mitä täällä raivoamaan? Turvat kiinni ja lähtekää kälppimään. Tätä valitustahan halutaan. Ei 24:ää muuten olisi luotu. Saadaan tietää paljonkin täällä puhutun perusteella.
Mutta ei tästäkään mitään hyötyä ole kun ei kukaan "usko" enää mitään.
Viime hallituksessa vasurit ja vihreät olivat kovasti nyökyttelemässä Kataisen valheiden tahtiin ja olisi tässäkin hallituksessa mutta kun ei huolittu.
Viime hallituksen aikana Arhinmäki ja Niinistö olivat
-rakentamassa pysyvää suurtyöttömyyttä
-lahjoittamassa ensin miljardeja Euroopan pankeille ja vaatimassa sitten niiden velkojen anteeksiantoa
-kiristämässä veroja 2,4 miljardia
-avaamassa rajat hallitsemattomalle maahanmuutolle
Ja katso, mitään näistä ei ole poistunut tai kumoutunut nykyisen hallituksen toimesta. Mitään eroa ei ole, on hallituksessa sitten vasurit tai eivät.
Oppositiossa räksyttävät, mutta hallituksessa vain pahensivat tilannetta, nyt sentään näkyy valoa tunnelin päässä kun persut hallituksessa.
Pari tyyppiesimerkkiä:
Ylen toimittajat valitsevat viisi ehdokasta yleisön suosikeiksi. http://yle.fi/aihe/artikkeli/2017/01/04/vuoden-levy-2016-aanesta-yleison-suosikki
ja tyypillisistä tyypillisin, missä Yle-verovaroja ohjataan Taloustutkimukselle toki asiaankuuluvan kilpailutuksen jälkeen? http://yle.fi/uutiset/3-9388753