dusseldorfissa paloi vokki. sytyttäjäksi paljastui saksaan syyrialaisena,, saapunut marokkolainen. jäbä sytytti patjansa tuleen koko vokki paloi. syynä oli liian pienet paasto annokset. eli saa ko matut määrätä ruoka annosten koot. ei mulla muuta.
saksassa sattunutta
MarrakesinSadunkertoja
266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei aiheuta mitään isoja otsikoita hyysäysmediassa, mutta ans kattoo, jos kyseessä olisi ollut joku kansallismielinen sakemanni. Mieletöntä kirkumista rasismista ja äärioikeiston noususta!
Siinä olisi nyt hyvä syy lähettää takaisin Marokkoon mahdollisimman pian. Marokkolaisille ei muutenkaan kuulu antaa mitään turvapaikkoja. Äkkiä takaisin - ei edes saksalaiseen vankilaan. Sormenjäljet ja muut talteen ja pysyvä porttikielto Eurooppaan, kunnes tuhopoltosta aiheutuneet kulut on maksettu. Ja niitähän ei koskaan makseta, joten porttikieltp jää päälle loppuiäksi.