Pakolaisilla bisnestä

Illalla oli dokumentti, kuinka Italia ja Kreikka pyörittävät miljoonabisnestä pakolaisilla. Eu maksaa ja varat rikastuttavat varsi on mafiaa.
Suomessakin hoetaan, että me tienataan niillä. Mikä taho hesas on pääjehu pakolaisbisneksessä?
155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllähän siellä häärii kaikki puolueet mukana. Valitettavasti myös PerusSuomalaisetkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raka61 kirjoitti:

Illalla oli dokumentti, kuinka Italia ja Kreikka pyörittävät miljoonabisnestä pakolaisilla. Eu maksaa ja varat rikastuttavat varsi on mafiaa.
Suomessakin hoetaan, että me tienataan niillä. Mikä taho hesas on pääjehu pakolaisbisneksessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu