Elämäni ensimmäinen neljän viikon kesäloma mutta eihän tuolla ulkona tarkene t-paidassa. Missä se vitun ilmastonmuutos viipyy?! Saisi todellakin lämmetä. Enkä nyt kirjoita peräpohjolasta vaan pk-seudulta!
Voiko kesällä olla näin vitun kylmä?!
Arvaa.vituttaako
15446
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minä puolestani lähden lomailemaan kohta Lappiin. Vastahan siellä tuli lunta, heh.
Taittuu kesä kohta syksyksi, eli kylmyyttä, pimeyttä ja kurjuutta edessä.
Jep. Mutta äänekäs vähemmistö kiljuu vihasta, jos joku uskaltaa iloita suomessa hellepäivistä.. 25 astetta on itseasiassa vasta aika lämmin päivä, 30 astetta on lämmin ja minun mielestäni ihanne. Ja kaikille kauhistelijoille, 30 asteen lämpöön tottuu 2-4 viikossa ja jos ei totu, niin suurin osa tottuu. Helteillä näkee kaupungilla iloisia ihmisiä, muulloin ei juurikaan näe.
Ja jotka sanovat minulle, että muuta tropiikkiin, niin en virlä voi, muuttakaa itse niin pohjoiseen kuin pystytte.
Voi.
PS: Suosittelemme että vaihdat tyttöystävää, jos luulet että mainitsemasi elin on kylmä.
Käy Löylyssä.
Espoossa alkoi sataa. On muutenkin vitun kylmä, parvekkeen ovi pitää pitää kiinni. Miksi esi-isämme tulivat Suomeen?
Ilmaston kylmeneminen kohti vuosisadan puolivälin pikkujääkautta on alkanut venäläisen tiedemiehen ennustuksen mukaisesti.
https://m.youtube.com/watch?v=l5Me9bhVc2Q
Ota iisisti vaan ja nuku riittävästi.
Mikä siinä on niin mahdotonta tajuta, että säätila on sellainen, että se muuttuu? On aina muuttunut. Se elää koko ajan. Se on tehnyt sitä dinosaurusten ajalta lähtien.
Al Goren pää räjähtää...
Ota pikalähtö Analiaan.
saattaa aiheuttaa paineista kipua ja kirvelyä, mutta lämmöllä
Ihme kun persut eivät ole vielä syyttäneet kylmästä säästäkin ulkomaalaisia.
Varaa matka Kanarialle. Siellä on aina mukava ilmasto. Jos itsellä ja vaimollani olisi loma nyt, niin lähtisin ainakin viikoksi lämpimämpään maahan, mutta en Turkkiin ainakaan.
Ota lomasi heinä-elokuun vaihteeseen, painota elokuuhun. On parhaat säät, paarmatkin häipyvät heinäkuun puoliväliin mennessä.
Kannatan luonnonsuojelua järkevällä ja tehokkaalla tavalla, en piiperryksellä. Ilmasto ei ole lämmennyt noin viimeiseen 30-vuoteen, muu väite on ilmastopropagandaa ja valheellista mittausta. Monet saavat tästä propagandasta jopa pelkotiloja, varsinkin lapset, älkää kuunnelko mediaa, maailmassa on paljon suurempiakin ongelmia, esimerkiksi haitallinen maahanmuutto esim. muslimimaista, valtamedian valheellisuus ja korruptio valtamediassa ja politiikassa yms.
Osassa maapalloa on ajoittain lämpimempää (siitä uutisoidaan) ja osassa on kylmempää (ei uutisoida).
Jos ilmasto lopettaisi muuttumisen suuntaan tai toiseen, niin mikä hysteria siitä syntyisi!? Ajatelkaa ihmiset aivoillane, älkää uskoko mitä mikä tahansa media teille kertoo ennen kuin mietitte asiaa monelta eri kantilta.