nilkkojen rasvaimu

Ainotar37

Terve!

Onko kellään kokemusta, mielellään viimeaikaista, nilkkojen rasvaimusta Suomessa? Oletko tyytyväinen lopputulokseen, oliko vaivan ja rahan arvoista? Kenellä kävit ja paljon maksoivat molemmat nilkat yhteensä?

Itse olen täysin normaalipainoinen, mutta tosi paksut pohkeet ja nilkat, jotka eivät laihduttamalla pienene. Rasvaimu tuntuu olevan ainut mahdollisuus saada edes vähän pienemmäksi nilkkoja, tosin lopputulos ei varmaankaan omissa jaloissa tulisi olemaan päätähuimaava, sillä jalat myös melko lihaksikkaat. Ajattelin kuitenkin kokeilla tätä viimeistä oljenkortta ja kaipaisin kokemuksia ja vinkkejä!

Kiitos jo etukäteen!

13

4178

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitkäthousut

      se kestää vain 3v.

    • rasvanilkat

      Ei kai nilkoissa mitään rasvaa voi olla ja etenkin muuten normaalipainoisella? Mistä se rasva siihen nilkkoihin olis tullut, jos sitä ei liiemmin muuallakaan ole? Ihan omituinen juttu, en ole koskaan kuullutkaan, että rasvanilkat olis jonkun ongelma!

      • Minnnnn

        Jos googletat asiaa englanniksi niin löytyy todella kattavasti tietoa aiheesta. Valitettavan yleinen ja geneettinen ongelma. Tämä nimenomaisen alueen ongelma on todistetusti periytyvää. Itse olen aivan pikkulapsesta asti treenannut sirkusta, vanhempana joka päivä ja nyttemmin kiireiden kasvettua vaihtanut kuntosaliin. Olen ollut aina lihaksikas tästä syystä, ja aina ollut todella kiinteässä kunnossa ja pienikokoinen. Silti pohje/nilkka alue on paksu, ja itseäni tämä on aina rasittanut suuresti. Etenkin kun pohje on poikkeuksellisen lihaksikas, ei ole kaunista että nilkka on paksu eikä kapene suuresti. Tämä ilmiö tunnetaan termillä "Cankles". Itsekin kaipaisin tähän apua, että yleiskuvan sääriin saisi kauniimmaksi. Reiteni ovat kokooni ja pituuteeni nähden suuret (lihaksikkaat) ja haluaisin säärieni olevan kauniin malliset. Suomessa näköjään nämä leikkaukset eivät ole kovin yleisiä. Jenkeissä ja muualla maailmassa taas ovat. Sinne sitten vissiin joskus tulevaisuudessa.


      • Anonyymi

        Voi olla. Minulta on kerran poistettu, ja lääkärikään ei meinannut uskoa,että todellakin oli ja paljon, vaikka muuten olen tosi hoikka


    • Persikkaposkinen
    • Kohtalotover

      Minä myös olen perinyt paksut nilkat ja pohkeet. Ei ihan samanlaista pehmeää rasvaa kuin tuossa lipadema kuvassa. Kun puristan nilkasta ihoa, niin selluliittia näkyy. Ja ihan on ollut pienestä lähtien ja normaalipainoisena. Yritin ottaa pohkeisiin cryolipo hoitoa, mutta laite ei saanut imettyä pohjeläskiä sisäänsä. Toimisikohan exilis elite hoito. Mitähän nimimerkki "pitkät housut tarkoitti tuolla kolme vuotta jutulla.

    • upsidedown-666

      minä sain hyvän neuvon,joka toimii. oon kävelly käsilläni nyt monta kuukautta ja niin se vaan on alkanut sulamaan,rasva koivista. kokeileppa. juominen ja syöminen oli aluksi vaikeeta mutta kyllä se siitä sitten iloks muuttuu kun oppii. tsemppii,ja kerro miten onnistuit

      • nilk

        sohvalla nostat jalat vaa.


      • ashiaakerr

        Hyvin kirjotettu, ashiaa.


    • Lipolys

      Jos nilkoissa on todella rasvaa, lipolyysipistoksista kannattaa aloittaa.

    • Expl

      Kyllä nilkoista voidaan poistaa rasvakeräymiä rasvaimulla. Ongelmana on erottaa nämä muista turvotuksen syistä. Mutta kun on todettu, että kyseessä on paksuuntunut ihonalainen rasvakudos, on rasvaimu yksi tehokas tapa sen hoitamiseksi. Tärkein asia tässä on tietää mitä ollaan hoitamassa. Varmimman ratkaisun löydät suomalaisen rasvaimu- ja rasvansiitotoimenpiteitä tekevän plastiikkakirurgin vastaanotolla. Hänet löydät suomen esteettiset plastiikkakirurgit sivuilta.

    • Anonyymi

      Hei! Nostan tämän vanhan ketjun esille, aihe kun kiinnostaa.

      Missä tehty? Kauanko toipuminen kesti?

    • Anonyymi

      Nojuu ja lisäksi ranteitten ja niskan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      195
      2757
    2. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      304
      2693
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      47
      2361
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      159
      1424
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      1132
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1106
    7. 57
      822
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      803
    9. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      19
      719
    10. 55
      712
    Aihe