Svinhufvud valittiin uhkailulla, Sauli rikollisin

varoin ja toinen noja Saksaan,toinen taa Yhdysvltoihin !
Saulin tulee vielä historia todistamaan ja poliittisen edeltäjänsä jo todistettu !
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ennustin jo silloinkun sale oli lama-aikana (90 luvulla) Valtionvarain Ministerinä että tuosta miehestä tulee vielä Suomen Tasavallan Presidentti,ja niin tuli.Muistelkaapa niitä aikoja? Sale sano suoraa sen mitä meillä kaikilla on Valtion velkaa ja silloin sitä oli paljon,mutta nyt Sipilän aikana vielä paljon enemmän.Eikä Sipilästä tule koskaan meidän pressaa!

Äänestä

Rehellisyys ei Saulin vahvojapuolia, mutta ei näy kansallakaan olevan.

Olettoko koskaan kuullut perusteellista Ukrainan taphtuma analyysia ja kuka teki ja mitä ? Venäjän vastaista trollausta kyllä. (Obama on tunnustanut olleensa alulle pania ?)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

varoin ja toinen noja Saksaan,toinen taa Yhdysvltoihin !
Saulin tulee vielä historia todistamaan ja poliittisen edeltäjänsä jo todistettu !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu