http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016061121710999_uu.shtml
Eli tavallisen suomalaisen tilipussin tyhjennyksellä sosiaalitukioikeuksia mamuille ja matuille. Sitähän tuo käytännössä tarkoittaa.
Adoptio-oikeuksia homopareille jne.
Eli tavallisen suomalaisen tilipussin tyhjennyksellä sosiaalitukioikeuksia mamuille ja matuille. Sitähän tuo käytännössä tarkoittaa.
Adoptio-oikeuksia homopareille jne.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sosiaalikapitalismi yksityistää voitot, mutta sosialisoi tappiot, kulut, ympäristörikokset ja palkanmaksun(palkkatuki, työnäytetyö) yhteiskunnalle, kansalle ja veronmaksajille.
EKokoomusmafia ja Suomi nousuun! Suomi nousuun!
Just sitä kaikki köyhät Suomeen Li maksaa viulut.
Tuota muijaa liikuttaa enemmän jonkun Afrikan liikaa lisääntyneiden kansojen omat laiskuudet, välinpitämättömyydet ja surkeudet kuin suomalaisten vaikeudet.
Olen kyllä kuunnellut kyseistä akkaa 15 vuoden aikan tv:stä useita kertoja. Sehän on kuin jokin aktivisti, joka haluaa 3 miljoonan suomalaisen työstä saaduilla rahoilla parantaa maailman miljardi Afrikkalaista ja saman verran muslimeja !
EKokoomusmafian infosodan hybriditrolli paniikissa, Li Anderssonaloituksia massapostauksina. Saako noista Eteläranta 10:stä jotain kappalejorvausta???
Vasureiden toivo on loisiminen. Työntekoa eivät vasurit ol suosineet vuosikausiin.