Jumala itse, PääPomo-sellainen täällä sadistisen Väärän Jeesuken kanssa huoraa (kaikkien elämät ja maineen, kunnian), piinatulla tavalla kiduttaa, riivaa, kiusaa, ja sitten He tulevat tänne aikaansaannoksiaan tuomaroimaan, Heidän Uhreillensa. Vaikka itse He saivat kilpaa koko lähi-idänkin ne uhrit murskattua, ja jatkoivat senkin lisäksi, kaupan päälle koko sen Harmageddonin tänne länsimaihin asti.
Vielä kuvittelevat, luulevat, kun nyt niin kaikille, äärettömälle määrälle ihmisiä (on jo varmasti yli miljoonia) ovat kaiken aikaa näyttäneet, tarkalleen todistaneet, kuinka Julmia, brutaaleja, raukkiksia ovat alhaisia, pakoon juoksevat omia asioitaan, syitään, maksamisvelvollisuuksiaan, kaiken ensin (alkuunsa jo ihan kaikille) kaadettuaan, laitettuaan maapallolle itämään, ressukoille maksettavaksi ja kärsittäväksi.
Niin vielä luulevat ja kuvittelevat Heillä olevan jotain mahdollisuutta tänne planeetalle jäädä. Ei Heillä ole ENÄÄ mitään OIKEUTTA, lupaa, VARAA, syytä jäädä tänne planeetalle olemaan. Tietäkää ja tuntekaa jo Jumalan ja Jeesuksen kovan luokan shakkipelilautailu, pelinappuloina, ikuiset, me ihmiset ja muut ne henkimaailman olennot, omaisemme! Tätä kovan luokan shakkipelilautailua Herrat ovat jo kyräilleet, suunnitelleet, ja toteuttaneet aikojen alusta asti. Ja että oikein nykypäivään, sivistysvaltioihin, nyky-sivistys- ja -valistusaikana saivat huorittua, kuin meidät kaikki täällä hyväksikäytettäisiin hyväksikäyttöasioihin, ihan koko muun maailmanko MUKA taholta? Ei VAAN itse Jumalan ja kovan luokan, sadistisen Jeesuksen taholta, tahdosta ja käsistä (...aikaansaannoksista). Kaikesta oikein niiden järjenkäyttöä myöten!
Nyt loppuu Herrojen sadistinen, piittaamaton (kenestäkään, mistään), aina kaikkia toisia kohtaan oleva, huoraaminen, UHRAAMINEN, nuohoominen, ja se nussiminen! Väkisin kaatavat tota tollaista, kaiken aikaa meihinkin tänne maailmaan! Nyt UHRAAVAT, nussivat, nuohoovat ja vetävät KAIKEN, kaikella VAAN ENÄÄ itseensä! Kaikella tavalla! Älkää uskoko, luottako ENÄÄ Noihin Kahteen, sillä mitä ikinä näettekin, täällä esiteltävän muita henkilöitä, olentoja, ja asioita (ilmentymineen), siinä vasta huomaatte ne ENITEN uhratut, avuttomat, täysin asioihin kuulumattomat, osattomat syyttömät. Kun KOSKA Herrat, Jumala ja Jeesus ITSE ovat kaiken alku, A ja O, kaiken alkuun panijat, idättäjät, kylväjät, ja aikaansaannoksensa (satonsa) syytävät, laittavat UHRIENSA niskaan, syyksi, kontolle!
Jumala kiduttaa kauheasti, prkl!
7
156
Vastaukset
- Jacop
Kyllä se totta on raamatun mukaan suurin ja pahin kiduttaja on raamatun Jumala
- JesusNeverExisted
Olet oikeassa, raamattu sisältää enemmän verellä mässäilyä kuin moni kirkon rivijäsen voisi kuvitellakaan tai konservatiivihihhuli ymmärtää:
http://see_the_truth.webs.com/
- Nää_on_näitä
on oltava konservatiivi voidakseen sivuuttaa ajatuksen että veri on monissa ellei kaikissa kohdin Raamatussa synonyymi hengen kanssa. Veri on myös hengen tai elämän symboli.
Mutta konservatiiveja on kaikissa ihmisissä uskosta tai ismistä riippumatta. Aivan samoin kuin pitää ola näitä pelkonsa kanssa kipuilevia kuten aloittaja vilpittömästi kuvailee omaa käsitystään ? jostakin pelosta - Brina
Suosittelen ottamaan ulostuslääkettä, sillä tunnut olevan liian täynnä bullshittiä, että se vaikuttaa ajatusmaailmaasikin!
Jonain päivänä tajuat, että se mitä näet maailmassasi, on yksinomaan oman mielesi luomaa mielikuvaa! Siihen saakka- uskotpa tai et - mikään ei ole todellista, mitä täällä koemme, mutta silti niillä on tarkoitus ja se ei ole kiduttaminen, kiusaaminen eikä rankaiseminen. - VaiPidätköPääsiKiinni
Kuule, vedä sä vaan Leponexia, ja pistä itses lepareihin. Ettei tarvitse tulla tänne maailmaan TIETÄMÄTTÖMYYTTÄÄN toisille toistottelemaan!
Sä et TIEDÄ tästä etkä muistakaan Jumalien, Herrojen KETKUISTA, metkuista, ET mitään, ET ilmiselvästi kidutuksesta, nussimisesta, ETKÄ häpäisystä, ole kuullutkaan!
Älä tule sitten sanomaan, väittämään, kun OMAN pääsi sisällä OLET saanut ELÄÄ noin eristettyä elämää, ETKÄ näistä kokemuksista TIEDÄ yhtään mitään!
Älä VÄITÄ, etteikö noita olis KAIKEN AIKAA tapahtunut muilla, muualla. AVAA pääsi, mielesi Jumalalle ym. kumppaneillensa, niin KOET saman tien Heidän tollaisen RAKKAUDEN! - Niuvanniemi.69
Niuvanniemi-ketju.
- EiAutaHeitäLeparitkaan
Jumalan Niuvis, He Kaks Herraa, Jumala &Jeesus, vankimielisairaalastaan karannutta psykopaattia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741349Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2401237Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511051Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2531026- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39678Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44641- 30597