veikko kankkonen hyppäsi

Pipo pääsä talvella.
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näin Veke todellakin teki. Nyt jo 76v. Poikansa Anssi Kukkonen selosti Ylen puolellakin.

Äänestä
  • Hänen isänsä oli kylläkin Retu Kivinen, joka näytteli klassikkoelokuvassa "On lautalla pienoinen kahvila." Anssi Kankkunen on ralliautoilija ja eurokansanedustaja Juha Kankkusen isä!

    Äänestä

Jos asia onkin noin en toki lähde vastaan väittämään. Retu K: en ole nähnyt vuosiin mukava ja mutkaton tyyppi.
Yhteen aikaan kivisten taloudellisena neuvonantajanaan toimi eräs Pink Panther niminen tyyppi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hyndä kirjoitti:

Pipo pääsä talvella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu