Ei ole näkynyt palstalla aikoihin. Ehkä on koulujen loputtua käynyt Alkossa ja ottanut oikein kunnon rentoutuskuurin. Mietin vain, että missä vaiheessa on syytä tehdä katoamisilmoitus, jos mitään ei kuulu?
Missähän bg-ope?
24
317
Vastaukset
- gugpui
Paitsi joka päivä niinku tänäänki pari tuntia sitten.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14322056/jumala-loi-sahkon--- Oletko jo tehnyt katoamisilmoituksen järjestäsi?
- Ei-se-voi
Ei se ole. Syy on sama kuin minulla, kun en ole tehnyt katoamisilmoitusta Ferraristani.
- huolestunut.kanssalainen
Totta. Ei voi, eikä kiinnosta, tehdä katoamisilmoitusta Ferrarista, jos ajaa Jaguaarilla.
- ei-oo-näkyny
Mutta missä on Solon1?????
- VilliArvaus
Olisiko kuollut ja palaa nyt ikuisesti helvetin tulessa?
- Asiaaseurannut
Jyrihän nuo tappoi. Ensin hän surmasi Apo -Calypson, sitten Molocin joka yrittää aina tulla takaisin kun uskoo jyrin häipänneen thaikkuihin, mutta luikkii pian pois kun jyri palaa, ja saman koki Solon1 ja nyt kun jyri paljasti Dr:n aukottomasti homoksi niin tämäkin katosi.
- IlkimyksenVelipuolenSetä
Juu ihan varmana kyllä näin on. Seuraavaksi JC karkottaa loputkin evokit vastaansanomattomalla taidolla.
Ja samaan aikaan lehmät lentelevät taustakulisseissa.
- trollolloll
Mutta missä on Mark5, onko hän häpeälomalla kun uskoi ikivanhaan jalanpidennyshuijaukseen?
- evokin_maailma
Evoluutiouskovat kriitikot voivat olla välillä yrittämässä oppia lukemaan. Siis yrittämässä jotakin sellaista mitä eivät kumminkaan opi.
Valitettava tosiasia on se, että evoluutio ei ole kehittänyt kunnon lukutaitoa heille.
Miksi ei? Koska lukutaito ja luetun tekstin ymmärtäminen EI kuulu edes evoluutioteoriaan.
Jotkut palstojen sitkeimmät tiedeuskovat ovat yrittäneet jopa harjoitella pellin vääntämistä mutta siitäkään ei kerta kaikkiaan tule mitään. Siksi he ovat niin kriittisiä kaikkia peltiseppiä kohtaan.
Pellin vääntely ei todellakaan kuulu evoluutioteoriaan. Tiedeuskovien mukaan kaikki pellit ovat itsestään vääntätyneet siihen muotoon mikä niillä on. Tiedeuskovien mukaan pellin vääntäminenkään ei tarvitse aktiivisia toimijoita eli peltiseppiä.
Heidän mukaansa pellit tekevät oman luonnonvalintansa ja sitten se muoto ilmaantuu ihan itsestään noin vain. Kaikki peltiä muovaavat peltisepät, koneet ja työkalut ovat heille vain todellisuuden harhaa.
Evoluutioteorian mukaan kaikki esineet ilmestyy luonnonvalinnan välityksellä. Kukaan ei niitä tee aktiivisella toiminnalla.- tieteenharrastaja
Juttusi kuvasikin omaa ajatusmaailmaasi, ei "evokin".
- hbgchghh
Oletko oikeasti noin tyhmä? Taidat olla holhouksessa..et varmana selviä arkielämästä.
Ok. Nyt tuli selväksi miksi tuo multinikki on saanut ateismi-palstalla lempinimen "peltiseppä". Täällähän tuo on tullut tunnetuksi enemmän "lisääntymisbiologina".
Täysin todellisuudesta irtaantunut tapaus, olkiukkoilussaan vertaansa vailla.- junnaavaa-juttua
bg-ope kirjoitti:
Ok. Nyt tuli selväksi miksi tuo multinikki on saanut ateismi-palstalla lempinimen "peltiseppä". Täällähän tuo on tullut tunnetuksi enemmän "lisääntymisbiologina".
Täysin todellisuudesta irtaantunut tapaus, olkiukkoilussaan vertaansa vailla.Nimi taisi tulla evoluutiopalstalta, jossa hän hillui useilla keksityillä oppiarvoilla, kunnes paljastui peltisepäksi. Hempan tuntee tyylistä jo muutaman rivin jälkeen.
Mikähän siinä on, että nämä kreationistilaarin pohjalta raavitut ovat ilmaisultaankin niin yksipiippuisia? Mark5, Yurki1000 ja pelliseppä on helppo tunnistaa ihan ilman nimimerkkiäkin parista lauseesta. Onko kyse vaan siitä, että ajatus kulkee tiukasti samaa raidetta ja ilmaisu on sen mukaista? - IlkimyksenEsiäitiLucy
junnaavaa-juttua kirjoitti:
Nimi taisi tulla evoluutiopalstalta, jossa hän hillui useilla keksityillä oppiarvoilla, kunnes paljastui peltisepäksi. Hempan tuntee tyylistä jo muutaman rivin jälkeen.
Mikähän siinä on, että nämä kreationistilaarin pohjalta raavitut ovat ilmaisultaankin niin yksipiippuisia? Mark5, Yurki1000 ja pelliseppä on helppo tunnistaa ihan ilman nimimerkkiäkin parista lauseesta. Onko kyse vaan siitä, että ajatus kulkee tiukasti samaa raidetta ja ilmaisu on sen mukaista?Tämä on kuitenkin vähän kekseliäämpi kuin Mark5 ja yurki1000js. Tekee mieli arvella että kyseessä on trolli, joka saattaa jopa olla sukua Möttöskän klaanille.
- aito-asia
Kyllä se evopalstalla kirjoittelun perusteella on ihan aito sekopää. Muutamasta sananvalinnasta ja kolminaisuusopin kieltämisestä päätellen voisi olettaa sen olevan jehis.
- dopamiini-myrsky
aito-asia kirjoitti:
Kyllä se evopalstalla kirjoittelun perusteella on ihan aito sekopää. Muutamasta sananvalinnasta ja kolminaisuusopin kieltämisestä päätellen voisi olettaa sen olevan jehis.
Yes, Scherlock. Älä anna minkään hidastaa päättelyketjujesi muodostumista.
- peltirummun_kolinaa
Miksi evoluutiouskova ei voi olla peltiseppä? Kuka tietää? Onko peltisepän työ niin jaloa ja hienoa ettei evoluutiouskova voi sitä edes ajatella omaksi ammatikseen ja saa hermokohtauksen välittömästi nähdessään tai kuullessaan jotakin peltiseppä juttuja?
Miksi evoluutiouskovan on pakko olla hörhötieteen teorioiden opettaja?
Samapa tuo, heillä ainakin palkka ja juttu lentää ilman asiantuntemustakin.- tyhjälle_tynnörille
IlkimyksenUutisvahti kirjoitti:
Olepa hyvä ja rekisteröi nimimerkkisi, jos haluat aidosti keskustella.
Olepa hyvä ja ala keskustella aidosti, jos haluat minun rekisteröivän nimimerkkini.
tyhjälle_tynnörille kirjoitti:
Olepa hyvä ja ala keskustella aidosti, jos haluat minun rekisteröivän nimimerkkini.
Vahvistit olevasi sanoja ja ajatuksia tahallaan vääntelevä vittuilija. Kiitos tunnustuksesta!
IlkimyksenUutisvahti kirjoitti:
Vahvistit olevasi sanoja ja ajatuksia tahallaan vääntelevä vittuilija. Kiitos tunnustuksesta!
No niin, tuohon kaiffariin ei sitten enää kannata tuhlata aikaa eikä vaivaa. Huomiotta jättäminen on juuri sopiva rangaistus.
PuhuvaKärmes kirjoitti:
No niin, tuohon kaiffariin ei sitten enää kannata tuhlata aikaa eikä vaivaa. Huomiotta jättäminen on juuri sopiva rangaistus.
Täten tämä palstan evojen tiedoksi kuulutettakoon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834453Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243208Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392874Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162675Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172529Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432457- 132344
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142055Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717