Miksi meidän päättäjät ovat nössöjä?

Miten sotaveteraaneista ja tukkijätkistä (siis oikeista miehistä) tuli tämänpäivän nössöjä tyyliin pääministeri Juha Sössö Sipilä, Alexander Stubido tai Petteri Urpo Orpo? Muslimit vievät vielä meiltä meidän rakkaan isänmaamme jos jostain ei nouse karismaattisia johtajia tyyliin Viktor Orban jotka pysäyttävät muslimien tunkeutumisen Suomeen. Muslimimaahanmuutto on vaarallisin asia Suomen tulevaisuuden kannalta.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Puusilmäisyys on vallitseva luonteenpiirre niin Obamalle, Merkelille kuin näille meidän ikiomille mainitsemillesi puusilmille.
Puusilmäisyyteen kuuluu todellisuuteen perustumaton oikeassa olemisen tarve ja sen puolustelu. Siihen on integroituneena vielä ominaisuus että vaikka he itsekin huomaisivat olleensa väärässä ja tehneensä typeriä ja vahingollisia päätöksiä, he eivät tule sitä myöntämään vaan jopa valheilla ja verukkeilla väittävät olevansa oikeassa.
Kaiken kruunaa poliittinen korrektius varsinkin muslimien ideologiaa kohtaan. Muslimien ideologiasta äänestettiin YK:ssa useita kertoja eikä se oikein meinannut saada hyväksyntää. Lopulta YK hyväksyi naisten- ja lasten oikeuksia polkevan, yksilönvapautta ja ihmisoikeuksia kunnioittamattoman, sananvapautta rajoittavan ja väkivaltaan kehottavan ideologian tasavertaiseksi länsimaisen suvaitsevaisen kulttuurin rinnalle ns. Kairon-sopimuksella

Äänestä
  • Niin, minuakin kiinnostaisi tietää, että kun suvaitsevaiset vetoavat ihmisoikeuksiin, niin vetoavatko he silloin YK:n ihmisoikeusjulistukseen, jota muslimit eivät hyväksyneet vai tähän "Kairon -julistukseen" ihmisoikeuksista, jonka käytännössä koko muslimimaailma, "länsimaista" Turkkia myöten on ratifioinut ja jonka tarkoitus on muokata ihmisoikeudet sharia-lain ja koraanin mukaisiksi kaikkialla maailmassa.

    On käynyt "yllärinä" selväksi, että perus-suvakki, joka vetoaa kansainvälisiin ihmisoikeuksiin, ei ole ikinä edes kuullut, että muslimit ovat ratifioineet piiikkasen erilaisen sopimuksen kuin me länkkärit, ja siteeraavat aina länkkärien sopimusta...

    Kunpa me herättäis joskus tästä kohmeesta ja tajuttais, että orpot ja stubbit eivät omista tätä maata yksin, vaikka he kuvittelevat niin. Tämä on meidän kaikkien rakas isänmaa, ja se on puolustamisen arvoinen.

    Äänestä

Harva tietää, että arabit eivät hyväksy länsimaista YK:n ihmisoikeuksien julistusta vaan pitää sitä harhaoppina. Luin jostain, että Kairon ihmisoikeussopimuksen hyväksymiseen liittyi ilmeisesti paljon kulissientakaista kähmintää, korruptiota ja lahjontaa. YK ei ole niin pulmunen järjestönä, mitä esittää.

Vaikka mitä siinä nyt nyppii: YK oli edellä aikaansa. Tämä on tätä moniarvoisuutta ja -kulttuurisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


patriotic.person kirjoitti:

Miten sotaveteraaneista ja tukkijätkistä (siis oikeista miehistä) tuli tämänpäivän nössöjä tyyliin pääministeri Juha Sössö Sipilä, Alexander Stubido tai Petteri Urpo Orpo? Muslimit vievät vielä meiltä meidän rakkaan isänmaamme jos jostain ei nouse karismaattisia johtajia tyyliin Viktor Orban jotka pysäyttävät muslimien tunkeutumisen Suomeen. Muslimimaahanmuutto on vaarallisin asia Suomen tulevaisuuden kannalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu