Korkea aita ja tiheää miinankentä rajan pitkiin.

Aita ja miinakentät ei ole hyökkäys järjestelmä ja tuskin ärsyttää Venäjän, voisimme aloita tästä.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jopas olikin hieno ehdoitus,miten olet ajatellut toteuttaa tämän "kuningas ajatuksen"?
Rajalinjaa on 1340km yhteenkö vai kahteen riviin?
Olet ilmeisestikkin sivari, muuten ei selity tyhmyytesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VainVarmudenVuoksi kirjoitti:

Aita ja miinakentät ei ole hyökkäys järjestelmä ja tuskin ärsyttää Venäjän, voisimme aloita tästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu