Jari Litti Litmasella on nyt jo kolmantena iltana peräjälkeen telkkarissa samat vaatteet! Sama harmaa pikkutakki päällään ollut joka päivä. Eikö miehellä ole rahaa ostaa itselleen useampaa vaatekertaa?
Pitäisi nyt sentään sen verran olla tyylitajua, että jos on telkkarissa useampana päivänä, niin sentään vaihtaisi vaatteensa välillä...!
Pitäisi nyt sentään sen verran olla tyylitajua, että jos on telkkarissa useampana päivänä, niin sentään vaihtaisi vaatteensa välillä...!
Vastaukset 36
Vanhimmat
Joo kyl Tami on paljo tyylikkäämpi ku se vaihtaa jopa saman lähetyksen aikana useemman kerran jotai rock'n'roll pikkutakkiaa? :)
Olet ainoa joka huomaa/välittää.
Jospa huppari on eri, mutta samanlainen? Joskus tulee ostettua pari ramallaista vaatetta, toinen pyykissä, toinen käytössä! Tai jos Virosta ei löydy joka päivälle eri kuteet? Viron asuntokin on niin iso, että jos menee eteisestä peräkammariin, niin matkalla on jo vaihdettava puhdas pusakka päälle!
Eikö tuommoinen vaatetuksen kyttääminen ole homouden merkki?
Ei ole mitään kyttäämistä, vaan kyllä heterokin huomaa, jos joku pitää jatkuvasti samoja vaatteita päällä, ja viimeistään huomaa silloin, kun ne samat vaatteet alkavat haista.
Kokoomuslainen turhamaisuus ja vaatteilla keikistely - ei ole tosi miehen työtä se!
Laspsellinen aloitus luultavasti natovouhottaja kaiken kukkuraksi.
Mutta sinä se taidatkin olla ryssän myyrä, kun joka tilanteessa pitää Natoakin vastustaa.
Sinussa on jotain vialla jos hikoilet tekemättä mitään vai haisetko jotenkin muuten. Alusvaatteet ja työvaatteetkin voi vaihtaa joka päivä jos likainen työ tai hikoilee, mutta ei jotain pikkutakkia ole edes tarkoitettu pestäväksi usein.
ei ole vaihtanut sukkiakaan, ainakin meidän olkkarissa haisee sukkamehu
Eikä varmaan ole vaihtanut kalsareitakaan.
tukka tosi rasvainen, ilmeisesti vesi katkaistu himassa
Huippufutaaja aikoinaan, vaan ihmeen aneeminen ja ilmeetön kommentaattori.
Samaa mieltä!
Mikä siinä on niin ihmeellistä? Tuossa lueteltiin kaksi täysin erillistä taitoa/luonteenpiirrettä.
Joku on hyvä jossain, mutta ei niin hyvä jossain muussa. Urheilijat päätyvät yleensä alalleen koska ovat hyviä siinä mitä tekevät , mutta hyvä esiintymistaito ja ns. viihdyttäjän lahjat on sitten oma taitonsa ja vaikka niistä, kuten myös esim. hyvästä ulkonäöstä on toki urheilijallekin hyötyä. Esim. sponssisopimuksia saa vielä helpommin.
Käsittääkseni Litmanen on myös aina osannut muutenkin pitää yksityisasiansa ominaan niin pitkälle kuin on voinut, häntä ei ole ole kansan kultapoikana kekkulointi ja muu huomio sen pääosaamisalueensa ulkopuolella kiinnostaa. Nyt hän on suostunut kommentoimaan koska rahaahan se on sekin, mutta ei se hänestä edelleenkään viihdyttäjää tee.
Lehden mukaan kehuttu ja asiantuntijanahan se siellä on, ei selostajana. En tiedä onko noista asiantuntijoista yleensäkään pahemmin hyötyä, ainakin mäkihyppääjät minusta lähinnä ärsyttäviä, ehkä Nykänen olisi viihdyttävämpi ainakin pienessä kännissä.
Hyvä on kommentoimaan ja mies paikallaan, ihan sama vaikka olisi alasti. On teilläkin ongelmat että oikein sama vaatetus jo kolmatta pivää ;)
Naulan kantaan sanoit! On tässä itellä vuosia vanhoja vaatteita, jotkut jopa 80-luvulta.
Usein ongelma on se tuttu: niistä lihoo pihalle vaikka muuten käyttäisi mielellään.
Ei kuulu ulkopuolisille, mutta onkohan Litmasella Asperger kun on aina niin pirun vakava? Voi olla muutakin, mutta nimenomaan Asperger-ihmisillä on vaikeuksia tunteiden ilmaisun ja havainnoimisen kanssa. En yritä ilkeillä, kiinnostaa muuten vaan.
Se mikä on tullut huomioitua niin vaikka Litmasen suupielet hymyilee, niin silmänympäryslihakset ei nouse koskaan hymyyn. Aivan ilmeettömät mikroilmeet Litmasella silmien ympärillä. Jokin miehessä on psykologisesti ihan tukossa. Eikös mies käyttäytynyt väkivaltaisesti äitiään kohtaan, ja sai tuomionkin siitä? Uskon kyllä jos on, jotenkin patologinen tyyppi mies on.
Minusta on ärsyttävämpää kun jotkut ilmeilee jatkuvasti, taidat olla itsekin sellainen puppelipoika, vanhana sitten naama aivan kurtussa ellei läskisty. Jotkut ovat tarkoituksella vähäilmeisiä, minä olen luonnostaan cool ja siksi vältynkin rypyiltä.
Kokoomuslaiset kuten Käteinen ja Stupido hymyilevät aina koska niillä on aina kieroudet mielessä.
Onkohan tullu mieleen, ett asu EI OO JARIN, VAAN YLEN OMAISUUTTA? Uskon ett JARI THE KING on menny studioon ihan FARKUISSAAN/VERKKAREISSAAN. HYVÄ JARI, kateelliset kyykkyyn. :)
Litmanen on loistava kommentaattori. Terävä, analyyttinen. Ehkä tunnetuin suomalainen Hollannissa ja erittäin pidetty mies siellä muutenkin. Hollantilaiset pitivät Litmasta myös poikkeuksellisen älykkäänä pelaajana.
Koska Suomi on typerien jääkiekkojunttien maa ei Litmasen tapaista neroa osata arvostaa. Juntit diggaa täällä jotain Karalahden tapaista apinaa.
Taidat olle niitä jalkapallohuligaaneja ja rajoittunut yhteen lajiin. Seuraan jääkiekosta vain MM-otteluja, jalkapalloa en ollenkaan, mutta arvostan Litmasta.
Myydään isoäitivainaalta jäänyt vähän katseltu ja haisteltu 25 tuumainen Salora tv, tuo kuvan ja hajun olohuoneisiinne, hajun tuo se tv, ei edesmennyt isoäiti.
Litmasen puhe on selvästi parantunut ja hänen kommentit ovat hyviä, koska hallitsee aiheen läpikotaisin. Asuvalinnoissa en näe mitään vikaa. Taitaa olla rättikauppiaat aloitus, kun pitäisi jatkuvasti ostaa uusia vaatteita, ketä kiinnostaa muita kuin juuri niitä rättikauppiaita.
vain homot kiinnittävät huomiota litin vaatteisiin. kukaan joka yhtään futista seuraa kiinnittää huomion ainoastaan miehen kommentteihin ja asiantuntemukseen.
Sinä olet siis sellainen juntti, joka menee vaikkapa sukulaisen häihin farkuissa ja t-paidassa? kun kerran väität että vaatetuksen huomioivat ovat homoja. Mutta jos siis kuitenkin pukeutuisitkin paremmin niihin juhliin, niin sehän tekee sitten sinustakin homon, vai mitä rusina-aivo? :D
miten sukulaisen häät liittyvät nyt futislegenda Jari Litmasen vaatteisiin?
Minusta näyttää lähinnä naurettavalta kun valmentajillakin puku päällä, tavallinen asu parempi, juhlat on erikseen.
Sukulaisen häät liittyvät Litmaseen siten, että onko oikean vaatetuksen huomioiminen eri tilanteisiin muka homoutta, kuten sinä/äskeinen rusina-aivo tuossa väitti. Jos Litmanen tai kuka vaan pukee samat paskaiset haisevat vaatteet päälleen kolmena peräkkäisenä päivänä telkkariin, on se junttiutta. Jos sinä menet sukulaisesi häihin paskaisissa farkuissa, on sekin junttiutta. Mutta jos sinä tai Litmanen huomioi vähän paremmin vaatetuksensa tilaisuuden mukaan, se ei kuitenkaan ole homoutta.
Vieläkö pitää pojulle vääntää rautalangasta?
Homo hätääntyi.
Tosiasia on että A. naiset B. homot katselevat tarkaan vaatteet.
jos äijä puhuu täyttä asiaa televisiossa jalkapallostudiossa niin on aivan yhdentekevää mitä sillä on päällä. kukaan normaali katsoja ei edes huomaa koko asiaa. homoja ei miehen puheet kiinnosta, pelkkiin vaatteisiin vaan kiinnittävät huomionsa. sukulaisten juhlissa ei puhuta asiaa vaan ryypätään ja jauhetaan paskaa ja otetaan valokuvia. täysin eri asia.
..heh, ihan hyvä, että komentaattoreilla on omaa kokemusta huippupelaamisesta. Kiva kuunnella, ei osaa aina ajatella mitä kaikkea pelaamisessa tapahtuu..ikävää, että suomi ei ole pelaamssa, ikinä! kaikki hyvät pelaajat ryöstetään muualle...
Aloittaja on esimerkki suomalaisesta urposta joka on jääkiekon turmelema ääliö.
Kyllä Litiltä huumoriakin löytyy, vaikka ihan kaikki eivät sitä tajuakaan.