Piispa Mäkisellä ongelmia ?

Arvelin ensimmäisen kerran, kun luin ja näin kuinka hän puolustaa muslimien invaasiota.

Hän oli jotenkin ryöttäytyneen näköinen ja valtapoliittinen, vallan kahvaanko on lankeutunut ?

Ja tämä uusin alkoholiuutonenkaan ei oikein hyvää kuvaa jaa.

Hallituspiispa taitaa olla.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se valittiin a-piispaksai koska kilpakumppani oli 5 kertaa naimississa ollut tunnettu elostelija ja juoppo.
Että sellaista, esimerkillisä pappiskansaa...Huoh, huoh,,,

Josko seuraava olisi edes yhden vaimon mies, sillä ei mäkisestäkään ole takuita, josko olisi pidetty kuin piispaa pappilassa.

Terveisin, se sdp:n kansaneDUUSTAJA

Äänestä

Ei, ei kyllä mäkinen on niin munaton mies ettei ole tosikaan...
Jaksamiset vaan sen vaimolle, joka näyttää riihestä vedetyltä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miesjokanäkee kirjoitti:

Arvelin ensimmäisen kerran, kun luin ja näin kuinka hän puolustaa muslimien invaasiota.

Hän oli jotenkin ryöttäytyneen näköinen ja valtapoliittinen, vallan kahvaanko on lankeutunut ?

Ja tämä uusin alkoholiuutonenkaan ei oikein hyvää kuvaa jaa.

Hallituspiispa taitaa olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu