YLE haastatteli äärivasemmiston edustajia sekä Ranskassa että Saksassa. Kävi hyvin ilmi, että juuri äärivasurit Euroopassa on eniten EU:n ja sen liittovaltiollistumisen puolesta.
Eiköhän pelkästään tuo fakta kero kaiken oleellisen nykyisestä unionista ja mihin se on menossa? EU:sta on muodostunut jonkinlainen "hyväntekeväisyysjärjestö" ja taakanjakosysteemi.
Eli EU:n avulla pyritään tuhoamaan eurooppalaiset kansallisvaltiot ja muodostamaan USA:n tapainen sekakulttuuri, jossa vain raha määrää kaiken.
Kuitenkin perinteisesti "suurkapitalismia" päävihollisenaan pitävä äärivasemmisto kannattaa moista kehitystä??? Jokin tuossa yhtälössä haiskahtaa pahasti!!!
Äärivasemmisto eniten EU-liittovaltion puolesta!?
4
75
Vastaukset
- sekopäiden_unioni
Äärivasurit ja anarkistit ovat kaikkein sekopäisimpiä poliittisissa näkemyksissään.
Todellakin kuvaa hyvin EU:n tilaa, kun nuo tyypit ovat sen innokkaimpia kannattajia!- voisonnaa
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/hae
Kansanäänestyksen järjestäminen Suomen EU-jäsenyydestä
- Euvostoliitto
Pidin aiemmin "Euvostoliitto-nimitystä vitsinä, mutta en enää!
Miksi muuten kommunistit olisivat unionin suurimpia kannattajia??? Kun Suomen EU-jäsenyys oli kansanäänestyksessä syksyllä 1994, niin vasemmisto demarit mukaanluettuina kannattivat vimmatusti EU-jäsenyyttä. Sen uskomusakselin toisena napana olivat rahaporvarimme. Ideana oli molemmilla keskitetyn liittovaltion aikaansaaminen ja sitten siinä valtakunnassa vallan kaappaaminen eli koko EU-Euroopan "haltuunottaminen". Jos nyt britit äänestävät brexitin puolesta, niin tuhatvuotiseksi kaavaillulle EU-valtakunnalle uhkaa käydä niin kuin kävi CCCP-imperiumille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1658410KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4477543Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743854Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521563619Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1143033Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542735Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv422046- 1262036
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231873Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211621